Grad medali gdyńskich gimnastyczek

31 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Osiem medali w tym złoto w wieloboju Natalii Wiśniewskiej przywiozły uczennice SMS Gdynia mistrzostw Polski w gimnastyce artystycznej. Podczas imprezy w Mrzeżynie odbył się także Puchar Polski, w którym brylowała Natalia Kozioł z SGA Gdynia, a trzecia była Julia Wiśniewska z Jantara Gdynia.

Bardzo owocne okazały się tegoroczne mistrzostwa Polski juniorek dla zawodniczek będących uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni. W trakcie trzydniowej imprezy w Mrzeżynie tytuł mistrzyni Polski juniorek w wieloboju zdobyła Natalia Wiśniewska reprezentująca Jantar Gdynia. Po brązowy medal sięgnęła Kornelia Pacholec z SGA Gdynia.

Obie gdyńskie zawodniczki podzieliły się także złotymi medalami w kategoriach z poszczególnymi przyborami. Natalia wygrała w finale z obręczą i piłką, a Kornelia z maczugami i wstążką. Ponadto w układzie z piłką brązowy medal wywalczyła Victoria Kozłowska z Jantara, która była szósta w wieloboju.

Pozostałe zawodniczki SMS w wieloboju zajęły następujące pozycje: Martyna Truszkowska 19 miejsce, Wiktoria Wójtowicz - 22 miejsce, Natalia Lidzbarska - 24 miejsce, Malwina Brzezińska - 32 miejsce i Daria Rutkowska - 37 miejsce.

SPORT TALENT: NATALIA KOZIOŁ OPOWIADA O TRENOWANIU GIMNASTYKI ARTYSTYCZNEJ

W Mrzeżynie odbyła się też IV edycja Pucharu Polski seniorek. W wieloboju bezkonkurencyjna okazała się Natalia Kozioł z SGA Gdynia. 17-latka, która przed rokiem była pierwszą bohaterką naszego cyklu "Sport Talent", wygrała klasyfikacje poszczególnych przyborów z obręczą, piłką, maczugami i wstążką.

W wieloboju Natalia triumfowała przed Małgorzatą Romaniuk z Błękitnej Szczecin i zawodniczką Jantara Julią Wiśniewską. Wiśniewska była druga w układzie z obręczą i wstążką oraz trzecia w układzie z piłką.