6 medali karateków w mistrzostwach Polski

15 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
  • Medaliści mistrzostw Polski z KS Gokken.

Siedem medali przywieźli trójmiejscy karatecy z mistrzostw Polski we Wrocławiu. Mistrzem Polski w kategorii do 61 kg została Sara Elwart, a jej koleżanki i koledzy z trójmiejskiego klubu Gokken dorzucili pięć brązowych krążków. Przez minutę z mistrzowskiego tytuły w wadze do 50 kg cieszyła się Natalia Budzińska z Gdańskiego Klubu Karate-Do, ale zwycięski cios zadała po czasie i sędziowie zmienili decyzję przyznając jej srebro.

Mistrzostwa Polski seniorów w karate przyciągnęły do Wrocławia aż 161 zawodników z 38 klubów. O medale walczyli w kategoriach kumite (walki) oraz kata (układy ruchów). Siedem medali przywieźli z imprezy reprezentanci trójmiejskich klubów.

Klub sportowy Gokken, który działa w Trójmieście i okolicach, zdobył sześć krążków w walkach i w klasyfikacji drużynowej zajął siódme miejsce. Mistrzynią Polski w kategorii do 61 kg została Sara Elwart, która w finale pokonała utytułowaną zawodniczkę, medalistkę na arenie międzynarodowej Kamilę Wardę.

SPORT TALENT: SZYMON KUŚPIET Z KLUBU SPORTOWEGO GOKKEN

Indywidualnie brązowe krążki zdobyli: Agata Uwijała (do 68 kg), Dominik Korbolewski (do 60 kg), Filip Wendt (do 75 kg) i Mariusz Migdalski. W kumite drużynowym na najniższym stopniu podium stanęli: Korbolewski, Migdalski, Wendt oraz Klemens Edwald. Pięć indywidualnych medali i jeden drużynowy to dla Gokken duży progres. Przed rokiem dorobek ten wynosił tylko dwa krążki.

Z sukcesem z Wrocławia wróciła także Natalia Budzińska. Zawodniczka Gdańskiego Klubu Karate-Do zdobyła srebro w kategorii do 50 kg. Przez minutę zawodniczka cieszyła się nawet z tytuły mistrzyni Polski. Po naradzie sędziowie anulowali jednak jej ippon zdobyty po gongu.