Medale młodych judoków

M.K.
8 maja 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Judocy województwa pomorskiego, którzy zakwalifikowali się po eliminacjach regionalnych do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Nowej Soli, powrócili z medalami, zajmowali też punktowane miejsca. W finałach w ośmiu wagach walczyło po 24 zawodników i zawodniczek. Nasze województwo reprezentowało 10 juniorów młodszych i 12 juniorek młodszych.

Na podium stanęło czterech reprezentantów województwa: brązowe medlae wywalczyły judoczki STS Gryf-3 Słupsk - w wadze do 52 kg Aleksandra Sosnowska i 57 kg Katarzyna Śledź oraz dwóch reprezentantów Gdyni - 90 kg Damian Zwara (Galeon) i +90 Grzegorz Truszkowski (Flota). Punktowane miejsca wywalczyli: 70 kg Karolina Rudak (Flota), + 70 Anna Lizoń (Opty Gdynia) - 5 miejsce; Paweł Kurowski w wadze 50 kg (5 m), a Jakub Józefczyk (7, obaj z AZS AWF Gdańsk).

Na podium stanęli także reprezentanci Truso Elbląg. W wadze 57 kg Marlena Zaleszczenko i 81 kg Łukasz Chojecki wywalczyli srebrne medale.