Medale zostaną rozdane w środę w Lubinie

13 maja 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Karolina Sulżycka (na zdjęciu) chyba najmocniej pragnęła złota. W gdyńskiej drużynie ma najdłuższy staż. Wychowanka Sambora Tczew występuje w niej już od sześciu lat. Karolina Sulżycka (na zdjęciu) chyba najmocniej pragnęła złota. W gdyńskiej drużynie ma najdłuższy staż. Wychowanka Sambora Tczew występuje w niej już od sześciu lat.

Walka w finale PGNiG Superligi została przedłużona o trzy dni. Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu przegrały u siebie z KGHM Metraco Zagłębiem Lubin 17:24 (9:11). Tym samym w batalii o złoto jest remis 2-2. Piąte, decydujące starcie rozpocznie się w najbliższą środę o godzinie 20.00 w Lubinie. Na razie nieparzyste spotkania wygrywały gdynianki. Oby tak było dalej...

Gapska - Sulżycka 2, Głowińska 1, Białek, Siódmiak 3, Kobzar, Szwed 3, Mateescu 5, Duran, Koniuszaniec, Kulwińska 3
Sędziowie: Brehmer (Mikołów), Skowronek (Ruda Śląska)
Widzów: 2500
Maliczkiewicz, Tsvirko, Czarna - Załęczna 2, Piekarz 1, Semeniuk-Olchawa 3, Obrusiewicz 5, Migała, Paluch, Jelić 6, Bader 2, Byzdra 5

Powiedziały po meczu:
Karolina Siódmiak
(Vistal Łączpol):
Zawiodła skuteczność. Z bramkarki Zagłębia zrobiłyśmy mistrzynię świata. Zabrakło też takiej determinacji jak wczoraj, gdy potrafiłyśmy odrobić pięć bramek różnicy. Tym razem zamiast pogoni były kolejne proste błędy. Brakowało też komunikacji, miałam wrażenie, że każda sobie coś próbowała grać. W Lubinie na pewno będzie jeszcze ciężej grać. Jednak przecież wygrałyśmy tam już dwa razy w tym sezonie. Trzeba spróbować odnieść jeszcze jedno zwycięstwo.

Joanna Obrusiewicz (KGHM Metraco Zagłębie):
Marzyłyśmy o tym, aby doprowadzić do piątego meczu. Byłyśmy zespołem przede wszystkim w obronie. Zawsze sobie powtarzamy, że jak nie idzie nam w ofensywie, to właśnie defensywą możemy wszystko naprawić. I to nam się dzisiaj udało. Ja cieszę się, że choć nie mogła przełamać się rzutowo przez większą część spotkania, to pod koniec gry zaczęłam trafiać piłką do siatki i pomogłam koleżankom w tym ważnym momencie. To nie było tak, że po przerwie najpierw miałyśmy grać przez Jelić, a potem na mnie. My po prostu gramy swoją taktykę, a gdy widzimy, że komuś idzie, to tak długo to wykorzystujemy aż przynosi skutek. W Lubinie na pewno będzie ciężki bój, ale liczę, że to my wygramy i obronimy tytuł.

To na pewno będzie ostatni mecz w Gdyni w tym sezonie PGNiG Superligi. Czy też ostatni w walce o złoto?
Trenerzy obu drużyn wpisali do protokołu te same składy, rywalki od razu wypełniły 16 miejsc w protokole, w gdyńskich polach wypełnionych jest 14 pozycji. Gdy zajdzie potrzeba do gry mogą wejść dwie zawodniczki z tercetu Własenko (VISTAL ŁĄCZPOL), Lipska (VISTAL ŁĄCZPOL), Królikowska (VISTAL ŁĄCZPOL)
po rozgrzewce lubinianki zeszły do szatni, aby się dodatkowo skoncentrować, gdynianki nadal kontynuują rozgrzewkę
trybuny powoli się zapełniają, powinno być więcej kibiców niż wczoraj, gdy na trybunach było około 1,5 tysiąca widzów
bojowe okrzyki przy ławce rezerwowych gdynianek po zakończeniu rozgrzewki
do prezentacji jako pierwsze wychodzi Zagłębie, zawodniczki wybiegają pojedynczo wyczytywane kolejno przez spikera, za ławką przyjezdnych kontuzjowana Anna Pałgan, która grać nie może, ale nadal jest z drużyną
przyjezdne wybiegają z tunelu, a gdynianki po nich zza własnej ławki, przed wbiegnięciem na parkiet gdynianki "przybijają" piątkę nie tylko z trenerami Orneborgiem i Struzikiem, ale także Mewą, klubową maskotką
za ławką gdynianek ubrana po cywilnemu Patrycja Mikszto, która grać nie może z powodu kontuzji kolana, ale bardzo pomogła drużynie jeszcze w wygraniu jednego z meczów półfinałowych
gdynianki w tych samych strojach, w których wygrały wczoraj, czerwone koszulki, czarne spodenki, Zagłębie dzisiaj w seledynowych koszulkach i czarnych spodenkach
1'
czwarty mecz finałowy, miejmy nadzieje, że i ostatni rozpoczęło Zagłębie
1'
Vistal w tradycyjnie ostatnio "7": Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL), Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL), Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL), Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL), Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL), Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL), Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL)
1'
[0:1] Bramkę zdobywa Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE).
1'
głośny doping "Łączpol" z trybun
2'
nieskuteczny rzut Kulwińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
2'
ostre starcie pod bramką Zagłębia, na parkiecie leżą aż trzy zawodniczki
3'
żółta kartka dla Migały (ZAGŁĘBIE), wolny dla gospodyń
3'
[0:2] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE).
3'
żółta kartka dla Semeniuk-Olchway i karny dla gospodyń po faulu na Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL)
3'
[1:2] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) z karnego
4'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) obroniła rzut Jelić (ZAGŁĘBIE)
4'
[1:3] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE) po kontrze, żółta kartka dla faulującej Mateescu
wykluczenie
4'
Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE) ukarana dwuminutową karą.
5'
Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) rzuciła w poprzeczkę
5'
"Jesteśmy z wami" to z kolei skandowanie z sektora lubińskiego
5'
dobra interwencja Gapskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
6'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) broni rzut Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL)
6'
żółta kartka dla Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL), nie klei się gra gospodyń w liczebnej przewadze
6'
[1:4] Bramkę zdobywa Jelić (ZAGŁĘBIE) w osłabieniu
6'
Zagłębie w komplecie
7'
długo grają gdynianki atak pozycyjny
8'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) obroniła rzut Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL), podobnie jak wczoraj, tak i teraz są kłopoty ze skutecznością drugiej linii
8'
na szczęście znów można polegać w bramce na Gapskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
czas
9'
Czas dla trener Orneborga, szkoleniowiec Vistalu Łączpolu musi przypomnieć podopiecznym jak skutecznie rozegrać atak pozycyjny
9'
w przerwach kibicom czas umila układami tanecznymi formacja "Impuls"
9'
jeszcze po czasie Orneborg przywołał do siebie Gapską (VISTAL ŁĄCZPOL) i bramkarce udzielił również kilka wskazówek
9'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) broni rzut Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL)
9'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) broni w pojedynku sam na sam z Byzdrą (ZAGŁĘBIE)
10'
[2:4] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL).
10'
żółta kartka dla Białek (VISTAL ŁĄCZPOL), która faulowała Byzdrę (ZAGŁĘBIE)
11'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) złapała piłkę po rzucie Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE)
11'
w kontrze nieskuteczna Białek (VISTAL ŁĄCZPOL), broni Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE)
11'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) złapała rzut Semeniuk-Olchawy (ZAGŁĘBIE)
11'
[3:4] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
12'
przechwyt Kulwińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
12'
[4:4] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
czas
12'
Czas dla trener Karkut, bo Zagłębie starciło trzy bramki przewagi, mamy pierwszy tego dnia bramkowy remis
12'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Jelić (ZAGŁĘBIE) z sześciu metrów, popularna "Ryba" znów jest bohaterką drużyny gdyńskiej
13'
będzie karny dla Vistalu Łączpolu po faulu na Kulwińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
wykluczenie
13'
jeszcze za ten faul Obrusiewicz (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą
13'
jest szansa na objęcie prowadzenia przez gospodarze, a potem powiększania przewagi
13'
[5:4] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL).
13'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Semeniuk-Olchawy (ZAGŁĘBIE)
14'
[6:4] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL). Trener Orneborg zachęca publiczność do jeszcze większego aplauzu
14'
[6:5] Bramkę zdobywa Załęczna (ZAGŁĘBIE) w osłabieniu
14'
Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) przekroczyła linię koła przy rzucie, ale miał też niedokładne podanie
15'
15'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) broni słaby rzut Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE), którą dobrze blokowała Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL)
16'
"Łaczpol" na trybunach, fan cklub gospodyń dużo głośniejszy od tego Zagłębia
16'
[7:5] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL).
17'
przerwa na wytarcie parkietu
17'
18'
na ławce opatrywana Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL), gospodynie atakują bez niej
18'
faul w ataku Kulwińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
19'
gromkie "Łączpol Gdynia"
19'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) obroniła karnego Semeniuk-Olchawy (ZAGŁĘBIE)!
20'
[8:5] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL).
20'
[8:6] Bramkę zdobywa Bader (ZAGŁĘBIE).
21'
[9:6] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL).
22'
źle rozgrywają atak pozycyjny przyjezdne, piłka ucieka im tak, że musi wspomóc koleżanki ich bramkarka
22'
przerwa, bo na parkiecie leży Załęczna (ZAGŁĘBIE)
22'
Załęczna (ZAGŁĘBIE) może grać, a jej koleżanki dostały kilkanaście sekund na zastanowienie jak zakończyć akcję, bo sędziny sygnalizują grę pasywną
22'
[9:7] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE) rzutem w samo okienko gdyńskiej bramki
23'
spiker zachęca, aby wszyscy widzowie kibicowali razem z gdyńskim Klubem Kibica
23'
piłkę straciła Duran (VISTAL ŁĄCZPOL), dla której była to pierwsza akcja po wejściu do gry
23'
do gry wróciła Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL), gdy drużyna jest w obronie odpoczywa teraz Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL)
24'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) broni kolejny rzut Semeniuk-Olchawy (ZAGŁĘBIE)
25'
Grać na całego i walczyć do upadłego" z sektora gości
25'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE)
26'
Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL) nie złapała piłki, od autu rywalki
26'
[9:8] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE).
27'
Trener Orneborg rotuje rozgrywającymi, teraz możliwość odpoczynku dostała Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL)
wykluczenie
27'
Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą.
wykluczenie
27'
Piekarz (ZAGŁĘBIE) ukarana dwuminutową karą.
27'
obie drużyny w sześcioosobowych składach
28'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) obroniła rzut Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL)
28'
[9:9] Bramkę zdobywa Bader (ZAGŁĘBIE) niemal z zerowego kąta, z prawego skrzydła zmieściła piłkę w siatce
29'
gospodynie straciły piłkę, do obrony desygnowana została Kobzar (VISTAL ŁĄCZPOL)
29'
[9:10] Bramkę zdobywa Załęczna (ZAGŁĘBIE) i prowadzenie gości
29'
obie drużyny grają w komplecie
30'
rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej połowy, niestety od straty gospodyń
30'
Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE) wywalczyła karnego, po tym rzucie nie będzie już gry, nastąpi przerwa
30'
[9:11] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE) z karnego
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL ŁĄCZPOL PRZEGRYWA 9:11. Nie jest to duża strata, jeśli przypomnimy, że wczoraj do przerwy rywalki miały pięć trafień w zapasie, a i tak przegrały, przede wszystkim dzisiaj z obu stron mamy znacznie lepszy mecz, zdecydowanie mniej jest prostych błędów
w przerwie nagrody od klubu otrzymują juniorki starsze Vistalu Łączpolu, które w tej kategorii wiekowej w tym roku zostały wicemistrzyniami Polski, o czym już portal trojmiasto.pl informował
Do przerwy najwięcej bramek dla Vistalu Łączpolu zdobyły: Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) i Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL) po trzy, w szeregach gości najgroźniejsza jest Byzdra (ZAGŁĘBIE), która trafiła również trzykrotnie
w meczach telewizyjnych przerwa trwa kwadrans, jednak najwyraźniej zespoły są przyzwyczajone do normalnych, 10-minutowych przerw, wyszły już na parkiet i w oczekiwaniu na gwizdek wznawiający grę niektóre rozpoczęły rozgrzewkę, inne się rozciągają, a jeszcze inne spokojnie sobie rozmawiają stojąc na parkiecie
31'
drugą połowę rozpoczął Vistal Łączpol, w "7" gospodyń w porównaniu ze składem, który rozpoczynał mecz jedna zmiana, Głowińska (VISTAL ŁĄCZPOL) za Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL)
31'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) obroniła rzut Sulżyckiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
31'
Wygramy, Zagłębie pokonamy" - skandowanie miejscowych kibiców
32'
[10:11] Bramkę zdobywa Głowińska (VISTAL ŁĄCZPOL), a akcja rozpoczęła się od kolejnej udanej interwencji Gapskiej
32'
przerwa w grze, pomocy masażysty potrzebuje Jelić (ZAGŁĘBIE), ale kołowa będzie mogła kontynuować grę
32'
"Wy gracie dla nas" - kolejny okrzyk gdyńskich kibiców
33'
[10:12] Bramkę zdobywa Jelić (ZAGŁĘBIE).
33'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) obroniła rzut Kulwińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
33'
[10:13] Bramkę zdobywa Jelić (ZAGŁĘBIE) z koła
34'
przechwyt Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE)
34'
[10:14] Bramkę zdobywa Jelić (ZAGŁĘBIE), trzeci raz z rzędu
34'
[10:15] Bramkę zdobywa Piekarz (ZAGŁĘBIE) po przechwycie i kontrze
czas
34'
Czas dla trenera Orneborga, bo gdynianki szybko straciły cztery bramki, trzy po identycznych akcjach i dograniach na koło, a jedną sprezentowały rywalkom, niejako po własnej asyście
35'
szkoleniowcowi nie udało się uspokoić nerwów gdynianek, kolejne podanie ląduje na aucie
35'
teraz gdynianki czuje na kole, nie dali rzucić Jelić (ZAGŁĘBIE), do której znów poszło podanie
36'
zablokowany rzut Byzdry (ZAGŁĘBIE), ale piłka nadal będzie w posiadaniu Zagłębia, najpierw jednak trzeba udzielić pomocy, leżącej na parkiecie Sulżyckiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
36'
Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE) rzuciła w poprzeczkę
36'
Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) straciła piłkę
37'
[10:16] Bramkę zdobywa Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE) po kontrze
37'
teraz słychać tylko skandowanie gości "Zagłębie"
37'
ale jest już doping gdynian, ważny moment, bo wczoraj tak dużej przewagi rywalki nie miały, było co najwyżej pięć trafień różnicy
37'
gromnie "Łączpol Gdynia", ale kolejna strata gospodyń
37'
piłkę gubią też rywalki
38'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) broni rzut Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL), ale piłka nadal u gdynianek
38'
"Walczyć Łączpol" z sektora gdynian
38'
dobra obrona Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE)
39'
tym razem Jelić (ZAGŁĘBIE) nie złapała piłki podawanej od Bader (ZAGŁĘBIE)
39'
szybka kontra Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL), ale rzut w słupek!
39'
kroki Semeniuk-Olchawy (ZAGŁĘBIE)
40'
to bardzo ważny moment tego spotkania, jeśli teraz uda się gdyniankom przejąć inicjatywę mogą jeszcze powalczyć o zwyciestwo
40'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) broni rzut Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL), ale piłka wraca do gdynianek
40'
bardzo agresywnie gra teraz Zagłębie w obronie, przewracana Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL)
41'
Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) wykorzystała swoją siłę, wpadła w koło z dwiema rywalkami, a to oznacza karnego dla miejscowych
41'
[11:16] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL).
41'
to dopiero druga bramka gdynianek w drugiej połowie, podobnie zaczęły mecz, też potrzebowały 10 minut, aby trafić dwa razy, potem było dużo lepiej, oby i tym razem tak się stało
42'
[11:17] Bramkę zdobywa Semeniuk-Olchawa (ZAGŁĘBIE).
42'
[12:17] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL).
43'
walka nie tylko na trybunach, ale pomiędzy klubami kibica, na szczęście tylko na okrzyki i śpiewy
wykluczenie
43'
Jelić (ZAGŁĘBIE) ukarana dwuminutową karą po faulu na Siódmiak
43'
delegat Tarczykowski upomina opiekunki Zagłębia trener Karkut i kierownik Pociechy, ta druga to była szczypiornistka m.in. AZS AWF Gdańsk
44'
rzut Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL) nad bramką
44'
zablokowany rzut Byzdry (ZAGŁĘBIE)
44'
[13:17] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
czas
45'
Czas dla trener Karkut. Zagłębie jeszcze przez 36 sekund grać będzie w osłabieniu
45'
spiker wita obecnego na trybunach prezydenta Gdyni, Wojciecha Szczurka
45'
"Dziewczyny twardo w obronie" - przypominają gdyńscy kibice
45'
Zagłębie w komplecie i nadal przyjezdne utrzymują się przy piłce
45'
rzut Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE) obok słupka
46'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) obroniła rzut Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL) w pojedynku sam na sam
46'
wspaniała walka na parkiecie i doskonała atmosfera na trybunach, to spotkanie to wyśmienita reklama piłki ręcznej
47'
[14:17] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) po indywidualnej akcji
48'
[14:18] Bramkę zdobywa Jelić (ZAGŁĘBIE).
48'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) broni rzut Kulwińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
48'
jeśli dobrze słyszymy "Łosiu", kibice z Lubina skandują pseudonim bramkarki Zagłębia
49'
ale i doskonała interwencja Gapskiej (VISTAL ŁĄCZPOL), bez wątpienia jest to mecz bramkarek
49'
49'
odgwizdany faul w ataku Zagłębia, na parkiecie masażyści obu zespołów, gdyż leżą dwie zawodniczki
49'
Jelić (ZAGŁĘBIE) i Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) mogą grać dalej
50'
kroki Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL)
50'
[14:19] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE).
czas
50'
Czas dla trenera Orneborga. Jeśli Vistal Łączpol chce świętować we własnej hali mistrzostwo musi wszystko postawić na jedną kartę, do końca gry 10 minut i 24 sekundy
50'
wczoraj ostatnie 10 minut Vistal Łączpol wygrał 7:1, jeśli doszłoby do powtórki to..., ale nie zapeszajmy
50'
podpowiedź dla ławki Zagłębia, "Byzdrę (ZAGŁĘBIE) będą wyłączać", to z podsłuchu czasu, który wziął trener Orneborg
51'
niedokładne ataki z obu stron
51'
kolejna dobra interwencja Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE)
52'
[14:20] Bramkę zdobywa Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE).
53'
[15:20] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
53'
[15:21] Bramkę zdobywa Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE).
54'
pokerowe zagranie gdynianek, wycofały bramkarkę
54'
[16:21] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL).
55'
[16:22] Bramkę zdobywa Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE)
55'
"Zagłębie, mistrz" z sektora gości
55'
Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) obroniłą rzut Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL), która przy tym rzucie doznała jeszcze kontuzji
55'
opatrywana na parkiecie Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL), zawodniczki lubińskie podchodzą do ławki, aby napić się wody, gdynianki ustawione do obrony
55'
Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) może grać, a Klub Kibica skanduje jej imię i nazwisko
56'
znów nieudane ataki z obu stron
56'
[16:23] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE), rzucając na pustą gdyńską bramkę, bo znów Vistal Łączpol atakował w siedem zawodniczek z pola
58'
gdynianki nie mogą przedrzeć się przez obronę rywalek, teraz już Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) jest w bramce
58'
rzut Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) w słupek
58'
"już wygraliśmy" - triumfalne głosy wokół ławki Zagłębia
58'
na trybunach słyszalni teraz tylko kibice Zagłębia, którzy już również fetują zwycięstwo
czas
58'
Czas dla Zagłębia. Do końca gry bez dwóch sekund dwie minuty. Lubinianki już nie przegrają. Będzie piąty mecz w finale
59'
rzut Kobzar (VISTAL ŁĄCZPOL) Maliczkiewicz (ZAGŁĘBIE) obroniła
59'
Zagłębie mistrz - skandują przyjezdni, ale do tego jeszcze droga wiedzie przez jeden mecz
60'
[16:24] Bramkę zdobywa Jelić (ZAGŁĘBIE).
60'
[17:24] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL).
60'
KONIEC MECZU. VISTAL ŁĄCZPOL PRZEGRAŁ 17:24. PIĄTE DECYDUJĄCE STARCIE W LUBINIE, W ŚRODĘ O GODZINIE 20.00

• Obiektywny (2)

Czy trener wie że na ławce są jeszcze zmienniczki? Koniu dzisiaj niestety nic nie grała więc dlaczego nie wprowadził Królikowskiej? Szwed - humorki, mina zbitego psa, ciągłe pretensje do wszystkich o wszystko (kiedy wreszcie jakiś trener odważy się ją posadzić na ławkę?, Głowińska - chyba nie wie gdzie jest jak wchodzi na boisko totalnie zagubiona bez koncepcji, Siódmiak - dziewczyna jest już "wypompowana", Mateescu - gdy nie karne to bym nie zauważył że grała, Kobzar, Duran - za mało grały żeby coś napisać, Gapska - w pojedynkę meczu nie wygra, Białek - robił swoją robotę w obronie, Kulwińska - waleczna do końca. Moje pytanie jest jedno czy inne zawodniczki są tak słabe że nie wchodzą czy jakieś inne dno jest decyzji podejmowanych przez Duńczyka? Uważam że Duran,Królikowska,Jędrzejczyk,Lipska mogą dać zmianę i utrzymać wynik. Mimo że nie szło, to i tak Dun zmian nie robił.

• 15 4

• Szwed kiepsko już kolejny mecz niestety... (1)

• 7 3

• Popieram

Osłabła dziewczyna, mało dalekich celnych rzutów do bramki, podaje piłkę innym zawodniczkom, jak by sama bałaby się podjąć akcji.

• 1 0

• Z opinią należy poczekać do środy. Tam wszystko się rozwiąże. I sprawa medali i sprawa drużyny .
    Mnie dziwią tylko puste miejsca na ławce rezerwowych, a zawodniczki siedzą za ławką. Na rozgrzewce nie było widać żeby Lipska, Królikowska, czy Vlasenko miały jakieś kontuzje.
    Zaufanie trenera do pani Szwed jest godne podziwu. Ja przed telewizorem wyrwałem sobie resztę włosów, a on nawet jej uwagi nie zwrócił! Poza tym Duńczyk traci 90% czasu na kłótnie z sędziami! Czy to jakiś nowy pomysł na wygrywanie? W Lubinie gwizdkowi to Leszczyński i Piechota, czyli para EHF / IHF. Może się skończyć na czerwono

• 1 0

• Będą trzy negatywy slustroanych ha, ha,ha.Fajnie mieć taki zespół jak Vistal.

• 0 0

• pomyliłeś forum

to nie lehja

• 4 1

• swoje głupie wnioski

wyciągnąłęś siedząc zza klawiaturą? bo meczu nie oglądałeś!!!

• 15 3

• andy (1)

w 100% zgadzam się z twoim wpisem. Wielka szkoda, bo to był ostatni mecz ligowy w tym sezonie. HSW jest jedną z ładniejszych w Polsce i trzeba to umieć wykorzystać i także dzięki niej odpowiednio sie promować. Co do meczu z Niemkami, to pewnie kilka zawodniczek z Gdyni w nim zagra, więc ogromnie dziwi mnie, że w żaden sposób nie zostało to nagłośnione. Małe wpisy na plakacie imprez planowanych, jak się domyślam, pewnie pochodzą ze strony gospodarzy hali. Władze klubu współpracują ze Związkiem i w pewien sposób mu podlegają, więc na tym meczu powinny już się pojawić plakaty na mecz Polska - Niemcy. Do tego kilka darmowych wejściówek do wygrania w konkursach, powinien grzmieć o tym spiker itd. itp. jeszcze wiele można wykombinować!
    Weźmy pod uwage kolejną rzecz tzn. fajnych obiektów powstaje w Polsce coraz więcej: ostatnio Kwidzyn, niebawem Koszalin z ultranowoczesną halą na ok. 3.500 miejsc. To te najbliżej nas. Za rok otwarta zostanie hala w Szczecinie na ponad 5.500 tys. miejsc, zaczną budowę też w Lubinie.
    Tak więc nie będzie łatwiej, tylko trudniej zabiegać o organizację imprez reprezentacyjnych, więc tym bardziej dziwi sytuacja o której napisałeś.
    Ja mam tylko nadzieję, że kibice dopiszą, a kadra zaliczy udany sprawdzian przed meczami eliminacyjnymi.
    Wierzę jeszcze w złoto, wszystko może się wydarzyć w Lubienie. Pytanie tylko czy ten zespół dojrzał już do mistrzostwa? 3 sezony temu psioczyliśmy po przegranych z Piotrcovią o brąz, potem po przegranych półfinałach. W tych chwilach jeszcze było za wcześnie i nie wiem czy już w tym roku ten mistrz powinien być w Gdyni?

• 0 0

• Polska liga jest z roku na rok coraz słabsza, być może w przyszłym roku uda się to mistrzostwo zdobyć wcale nie grając lepiej.

• 0 0

• Zwlekałem z tym komentarzem ale widze nikt tematu nie poruszył.. (4)

Po raz pierwszy chciałem pogratulować organizatorom meczu głupoty i próżniactwa!! Tylko po to, żeby mecz ładnie wyglądał w TV stłamsili wszystkich ludzi z jednej strony hali, może jednak był jakiś inny, szczytniejszy cel ?? Na przykład, ktoś chciał się podlizać VIP'om co by im się bydło nie kręciło po "ich stronie hali" ?
    Ja rozumiem, jak wejście było za darmo to można było sobie ludzi przetaczać i przeganiać dowolnie, ale skoro płaci się (choćby 1zł) to, chyba kibic na hali ma prawo oglądać mecz w godziwych warunkach, a nie z za bramki ??
    Oczywiście ktoś powie, że można było kupić bilety 2 dni wcześniej, tylko nie w tym rzecz, chodzi o potraktowanie kibiców jak wystroju hali, a nie gości.
    Mocno się zastanawiam nad zakupem karnetu na przyszły sezon, jeśli potem mam mecz finałowy oglądać z "krzaków" bo ktoś miał takie widzimisię.
    Dla dziewczyn gratulacje ! Starały się , nie wyszło. Pretensje tylko do trenera, bo taktyki zero, szczególnie podczas gry w przewadze czy z wysuniętą obroną.

• 11 0

• nie widziałem nikogo,kto nie miał własnego krzesełka - czego chcieć więcej w kontekście "godziwych warunków" ...?
      marudzisz dla zasady

• 1 0

• Remicoo - czepiać się można wielu poważniejszych kwestii... (1)

było przyjść szybciej i nie siedziałbyś "za krzakami" ...
      Ten klub nie dorósł organizacyjnie do Mistrza Polski! Kwestii sportowych świadomie nie będę poruszał...
      To mógł być historyczny dzień w krótkiej historii VŁG, a tu zero dodatkowej oprawy, zero informacji na zewnątrz hali,że odbywa się mecz, a i tak duża frekwencja, która oczywiście też zaskoczyła klub- już pół godziny przed meczem kolejka do kasy,bo po co ułatwić ludziom życie. Świetna promocja i zachęcenie do przyjścia na następne mecze :-( aaa liga już nie zagra, ale kadra i to z Niemkami, ale o tym też ani słowa i tylko małą czcionką na plakacie imprez.

• 4 0

• Czepiam się tego co mi przeszkadza, a filozofować kto do czego dorósł nie będę.

Wyraźnie napisałem w czym problem, proszę czytać tekst ze zrozumieniem.

• 1 0

• Daj spokój, każdy siadał gdzie chciał. Przychodzili ludzie, jedni spoglądali na bilety inni siadali gdzie chcieli. Zresztą lepiej chyba siedzieć razem i wspólnie dopingować dziewczyny niż w milczeniu oglądać mecz. Zresztą jak kto woli.

• 3 2

• (1)

Jeszcze zapomniałem dodać, niektórzy na tym forum sięgnęli dna swoimi komentarzami.

• 7 1

• ci z zarzadu klubu oczywiscie masz na mysli

• 2 4

• Nie rozumiem

Jak wygrają złoto to bedzie cisza na forum. Piłka ciągle w grze! Spokojnie.