• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Memoriał im. Leona Walleranda

Po zimowej przerwie, przed powrotem na ligowe boiska PGNiG Superligi odbędzie się X Memoriał im. Leona Walleranda. Turniej ten jest istotnym punktem przygotowań drużyny TORUS Wybrzeża Gdańsk przed rundą wiosenną. W piątek i sobotę, 20-21 stycznia 2023r, gdańszczanie podejmą trzy zagraniczne drużyny: GUIF Eskilstuna, NÆRBØ IL oraz VHC Šviesa. Mecze rozgrywane będą w Hali Widowiskowo-Sportowej gdańskiej AWFiS.

Leon Wallerand to jedna z ikon piłki ręcznej Wybrzeża Gdańsk. Nazywany jest ojcem sukcesów gdańskiego zespołu - jako trener GKS-u w 1966 roku zdobył z drużyną Mistrzostwo Polski, a w 1967 i 1968 r. wicemistrzostwo kraju. Dwa lata po odrodzeniu się sekcji piłki ręcznej w Gdańsku działacze klubu postanowili uczcić pamięć legendarnego szkoleniowca pierwszym turniejem. Przerodziło się to w tradycję, zgodnie z którą Wybrzeże Gdańsk zaprasza do rywalizacji inne drużyny. Pierwszy raz w historii memoriału udział w nim wezmą tylko i wyłącznie zagraniczne zespoły.

Oprócz TORUS Wybrzeża Gdańsk w zawodach wezmą udział trzy zespoły z areny europejskiej: szwedzki klub GUIF Eskilstuna, z którym gdański klub współpracuje na co dzień, norweski NÆRBØ IL i litewski VHC Šviesa. Dla kibiców szykują się dwa dni ciekawego widowiska, które urozmaicone zostanie różnego rodzaju atrakcjami i konkursami.

- Chcemy, aby turniej był ciekawy zarówno dla naszych kibiców, jak i dla samych zawodników. Rywalizacja z innymi zespołami, które prezentują inny styl gry pozwala rozwijać się pod względem sportowym. To też gratka dla kibiców, zobaczyć zespoły które na co dzień grają w innych ligach - powiedział Krystian Plech, dyrektor ds. Marketingu klubu. - Styczeń w naszym mieście to istne święto piłki ręcznej. Przy okazji Mistrzostw Świata, chcemy aby kibice mogli obejrzeć ciekawy turnieju, gdzie zagra nasze Wybrzeże. Relacje i współpraca z naszymi gośćmi pozwalają również rozwijać się naszym zawodnikom i sztabowi szkoleniowemu, ponieważ w przyszłości my będziemy mogli gościć na treningach czy turniejach za granicą.

Harmonogram turnieju prezentuje się następująco: pierwszego dnia, w piątek o godzinie 11:30 ESKILSTUNA GUIF zmierzy się z VHC SVIESA, a o 13:30 TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK podejmie NÆRBØ IL. Drugiego dnia o 11:00 rozegrany zostanie mecz o miejsce trzecie, a o 13:00 o pierwsze. Bilety dostępne są na portalu Abilet. Koszt karnetu dwudniowego to 15 PLN normalny / 10 PLN ulgowy, a bilet jednodniowy to koszt 10 PLN normalny / 8 PLN ulgowy. Posiadacze karnetu sezonowego wchodzą na wydarzenie za darmo.

- Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na ten turniej, a także wszystkich zainteresowanych współpracą przy tym wyjątkowym Memoriale. Takiego turnieju z udziałem naszej drużyny jeszcze nie było. Chcemy, aby zapisał się w historii, oddając tym samym hołd trenerowi Leonowi Wallerandowi. - powiedział Krystian Plech, dyrektor ds. Marketingu klubu.

Zapraszamy wszystkich do kibicowania.
Transmisja na kanale klubowym na platformie YouTube oraz na Facebooku.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  10 - 15 zł
 • Przedsprzedaż
  8 - 10 zł
Karnet 2 dni: 15 PLN normalny / 10 PLN ulgowy
Bilet na 1 dzień: 10 PLN normalny / 8 PLN ulgowy

Opinie

25.03 g.16.00
Orkan Sochaczew
25.03 g.17.00
Pogoń II Szczecin
25.03 g.18.00
Unia Solec Kujawski
26.03 g.14.00
Juvenia Kraków
26.03 g.14.45
Asseco Resovia
19.03 g.18.00
Odra Opole
19.03 g.15.00
PGE Spójnia Stargard
19.03 g.14.00
KP Starogard Gdański
19.03 g.12.30
Warta Poznań
18.03 g.17.30
BM Stal Ostrów Wielkopolski