stat
Impreza już się odbyła

Metoda Feldenkraisa - plecy, klatka, ramiona, ręce

Ręce. To nimi chwytamy, dajemy, bierzemy, podpieramy się, bijemy się lub bronimy, obejmujemy, witamy, pracujemy, jemy. Tyle zadań, tyle funkcji, tyle zastosowań. Taka w nich historia, tyle w nich nadziei i zadań przed nimi. Na tym warsztacie będziemy pracować nad funkcjonalnym połączeniem rąk, ramion, barków, łopatek, żeber, kręgosłupa i całej reszty.

w każdy wtorek (do 30.06), godz. 16.30

Gdańsk,
lut 29

sobota, godz. 15:00 - 17:00

bilety 250 zł
Gdy ręka sięga po słoik na górnej półce to czy plecy wiedzą jak jej w tym pomóc, czy miednica wie jak dać wsparcie dla tego ruchu. Integracja między innymi oznacza to, że cały system wie jak zaangażować się w danej czynności. Tym między innymi zajmujemy się w tej metodzie i temu - w odniesieniu do rąk - poświęcony będzie ten warsztat. Będą na nim lekcje delikatne jak i wymagające większego zaangażowania ciała a odkrywać będziemy jak zrobić to... bez wysiłku.

Warsztaty są dla wszystkich tych, którzy chcą się rozwijać, poznać lepiej, poruszać sprawniej, lżej, zdrowiej. Niezależnie od wieku, poziomu sprawności fizycznej każdy jest mile widziany i odniesie korzyści z tego co Metoda Feldenkraisa ma do zaproponowania.

Warsztat jest także dla rehabilitantów, instruktorów fitnessu, jogi, osób pracujących z innymi poprzez ciało czyli tych, którzy zdobytą wiedzę, umiejętności i doświadczenie chcą wykorzystać w pracy zawodowej.

Dla chętnych wydaję zaświadczenia o udziale w warsztacie. Nie jest konieczne wcześniejsze doświadczenie w pracy z Metodą Feldenkraisa. Warsztat jest zarówno dla tych, którzy zetkną się z Metodą po raz pierwszy jak i tych, którzy już z nią mieli wcześniej kontakt.

Warsztaty są nagrywane a nagrania audio udostępniane chętnym uczestnikom warsztatu do dalszej samodzielnej pracy. Daje to możliwość kontynuacji i pogłębiania procesu poprawy swojej sprawności ruchowej i zwiększania samoświadomości.

Godziny:
sobota 13.30- 20.00 plus minus 15 minut,długa przerwa obiadowa w trakcie warsztatu
niedziela 10.00 - 16. 00 plus minus 15 minut. W niedzielę nie robimy długiej przerwy obiadowej.

Jak się ubrać i co przynieść
Wygodny i luźny strój, w miarę ciepły bo zajęcia nie są rozgrzewające. Ćwiczymy bez butów. Koce są na miejscu, więc nie ma potrzeby przynoszenia, ale ktoś woli leżeć na czymś swoim to oczywiście można coś przynieść. Dobrze jest mieć ze sobą jakieś obuwie (np kapcie, klapki) do chodzenia po sali.

Uwaga udział w warsztacie nie upoważnia do prowadzenia zajęć z Metody Feldenkraisa®. Do tego należy ukończyć profesjonalny 4 letni trening dla nauczycieli Metody Feldenkraisa i zdobyć certyfikat nauczyciela Metody Feldenkraisa

Lekcje grupowe Metody Feldenkraisa to delikatne i lekkie zajęcia ruchowe, w których każdy poszukuje ruchu w sobie, we własnym komfortowym tempie i zakresie. Uczestnicy podążają za słownymi instrukcjami nauczyciela i odkrywają jak poruszać się łatwiej, sprawniej, przyjemniej i zdrowiej.
Metoda Feldenkraisa opracowywana przez izraelskiego fizyka i judokę  Moshe Feldenkraisa (1904 - 1984) od lat 50 tych XX wieku, jest szeroko stosowana na świecie w takich dziedzinach jak rehabilitacja, rozwój osobisty, trening sportowy, taniec czy rozwój świadomości ciała. Oparta jest na ściśle naukowych prawach kierujących naszym organizmem. Neurologia, anatomia, mechanika ciała leżą u podstaw tej rewolucyjnej metody, pozwalającej nam odkryć jak żyć bardziej świadomie i poruszać się sprawniej niezależnie od wieku.

Jacek Paszkowski - absolwent warszawskiej AWF wydziału rehabilitacji, nauczyciel Metody Feldenkraisa od 17 lat, wiedzę zdobył w USA/CHICAGO w 2000r.
więcej o Metodzie Feldenkraisa www.metoda-feldenkraisa.pl

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    350 zł
  • Bilet ulgowy
    250-280 zł
350 zł

Dla studentów, emerytów oraz uczestników wszystkich spotkań poprzedniej edycji cena odpowiednio 250 zł i 280 zł.

Rezerwację miejsca potwierdza wpłata zaliczki 100 zł na konto 87 1140 2004 0000 3102 3404 7817 tytułem "warsztat kwiecień" . Przed dokonaniem wpłaty trzeba się zapisać (upewnić, że jest wolne miejsce) telefonicznie 507 154 782 bądź mailowo centrum@jogapilates.pl

Uwaga, zaliczka jest zwrotna do tygodnia przed rozpoczęciem warsztatu i w wypadku odwołania po tym terminie NIE jest zwrotna ani też NIE jest przenoszona na kolejny lub inny warsztat.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
22.02 g.15.00
Raków Częstochowa
22.02 g.17.00
Wisła Kraków
22.02 g.18.00
Re-Plast Unia Oświęcim
22.02 g.20.30
Energa MKS Kalisz
21.02 g.18.00
Re-Plast Unia Oświęcim
20.02 g.18.00
Lyon Asvel
16.02 g.17.00
Podhale Nowy Targ
16.02 g.16.00
Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin