• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Michael Jepsen Jensen wie, co zrobić, aby żużlowcy Wybrzeża Gdańsk zaszli daleko

Mikołaj Pachniewski
12 listopada 2022, godz. 10:00 
Opinie (128)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Zdunek Wybrzeże Gdańsk Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Sprzedaż karnetów od 6 grudnia, jedna ulga zniesiona
Michael Jepsen Jensen zamierza przejąć rolę lidera Zdunek Wybrzeża Gdańsk po Rasmusie Jensenie oraz uważa, że jeśli atmosfera dopisze, do drużyna może zajść bardzo daleko. Michael Jepsen Jensen zamierza przejąć rolę lidera Zdunek Wybrzeża Gdańsk po Rasmusie Jensenie oraz uważa, że jeśli atmosfera dopisze, do drużyna może zajść bardzo daleko.

- Zbudowaliśmy bardzo ciekawy i wyrównany skład. Bardzo istotna jest atmosfera. Jeśli będziemy potrafili ją wykreować i utrzymać na wysokim poziomie pomiędzy zawodnikami, to jestem przekonany, że zajdziemy bardzo daleko - uważa Michael Jepsen Jensen, który w sezonie 2023 ma być liderem Zdunek Wybrzeża Gdańsk. - Sam od siebie także tego oczekuję. Jeśli uda mi się pozmieniać kilka rzeczy to miło byłoby wrócić do Grand Prix - dodaje 30-letni Duńczyk, który w 6. drużynie eWinner 1. Ligi Żużlowej zastąpił swojego rodaka - Rasmusa Jensena.Na modernizację stadionu żużlowego potrzeba aż 80 mln zł. Zagłosuj, ile pieniędzy Gdańsk powinien przeznaczać na żużel?Który z nich jest lepszym żużlowcem?

Mikołaj Pachniewski: Dlaczego zdecydował się pan dołączyć do Zdunek Wybrzeża Gdańsk

Michael Jepsen Jensen: Wybrzeże wyszło z uczciwą propozycją. Ponadto wizja klubu była spójna z tym, co chciałbym osiągnąć. Spodobało mi się to. Zbudowaliśmy bardzo ciekawy i wyrównany skład. Na razie wszystko wygląda pozytywnie.

Jak przebiegły pana negocjacje z Wybrzeżem? Czy łatwo było osiągnąć porozumienie w sprawie kontraktu na przyszły sezon?

Wszystko przebiegło bardzo profesjonalnie, a także w miłej atmosferze. Nie mam żadnych zastrzeżeń, co do tego.

Sprawdź skład żużlowców na sezon 2023Z tego co wiem, był pan na szczycie listy zainteresowań Wybrzeża już przed sezonem 2021, ale zdecydował się pan wybrać ofertę ROW Rybnik. Nie żałuje pan tamtej decyzji?

Mówiąc szczerze to nie rozmawialiśmy wtedy z Wybrzeżem zbyt konkretnie. Tam samo było w poprzednich latach. Owszem, żużel to dość małe środowisko i wszyscy się znamy. To sprawia, że często jest się w kontakcie ze wszystkimi, ale to tyle.

Kibice oczekują od pana, że wejdzie pan w buty swojego rodaka - Rasmusa Jensena i będzie liderem zespołu. Czy uważa pan, że jest w stanie to zrobić?

Oczywiście, sam od siebie także tego oczekuję. Kilka ostatnich sezonów nie było najlepszych w moim wykonaniu. Ciągle jednak bardzo mocno pracuję, by się poprawić. Żużel to wciąż nie jest tylko moja praca, ale i pasja. Chcę się rozwijać, być lepszym, robię wszystko, by to osiągnąć oraz by zdobywać jak najwięcej punktów dla moich zespołów.

Michael Jepsen Jensen vs Rasmus Jensen - porównanie za sezon 2022

 • Średnia biegowa: 1,927 - 2,250
 • Liczba wyścigów: 55 - 92
 • Liczba wygranych wyścigów: 16 - 41
 • Liczba zdobytych punktów (z bonusami): 106 - 207


Jeździł pan przez 10 lat w PGE Ekstralidze, zdobywając medale rożnego kruszcu. Czy to nabyte doświadczenie pomoże w byciu liderem w Gdańsku?

Na pewno będzie to pomocne. Jeśli ktoś patrzy z zewnątrz to może się wydawać, że Ekstraliga i 1. Liga są bardzo podobne, ale jest sporo różnic. Nie tylko chodzi o poziom sportowy, ale i organizacyjny. W Gdańsku wszystko wygląda na razie profesjonalnie, także jeśli chodzi o komunikację w języku angielskim. To bardzo istotne i cieszę się z tego.

Jakie są pana cele na sezon 2023?

Chcę awansować do Grand Prix Challenge. Jeśli uda mi się pozmieniać kilka rzeczy to miło byłoby wrócić do Grand Prix. Główne cele związane są oczywiście z klubami, w których będę startował co tydzień w rozgrywkach ligowych. Jednym z głównych celów na początek sezon będzie zbudowanie regularności i powtarzalności, którą wiem, że mogę osiągnąć.

Przypomnij sobie, jak już miesiąc temu informowaliśmy, że Zdunek Wybrzeże Gdańsk postawi na trzech DuńczykówPana zdaniem, na co będzie stać Zdunek Wybrzeże Gdańsk w sezonie 2023? Czy walka o awans do PGE Ekstraligi jest realna?

Jest to zależne od wielu czynników. Podchodzę do tego pozytywnie i dlatego też jestem tutaj. Bardzo istotna jest atmosfera. Jeśli będziemy potrafili ją wykreować i utrzymać na wysokim poziomie pomiędzy zawodnikami, to jestem przekonany, że zajdziemy bardzo daleko.

Czy pozytywny wpływ na wspomnianą przez pana atmosferę będzie miał fakt, że oprócz pana w składzie Wybrzeża jest jeszcze dwóch Duńczyków?

Tak, to na pewno nam pomoże.

Czy uważa pan siebie za zawodnika, który jest w stanie wrócić i z powodzeniem startować w ekstralidze?

Jestem o tym przekonany w 100 proc. Sam bardzo tego chcę i jest to jeden z moich celów.

Michael Jepsen Jensen - średnie biegowe w eWinner 1.lidze

 • Sezon 2022 (Aforti Start Gniezno) - 1,927 - 15. miejsce
 • Sezon 2021 (ROW Rybnik) - 2,094 - 10. miejsce


Czy lubi pan gdański tor? Cofając się wstecz, to notował pan tu dobre wyniki.

Dla mnie tor jest OK. Miałem tu dobre wyścigi. W poprzednich sezonach czasem zdarzały mi się dziwne sytuacje, jak utrata mocy w motocyklach. W ubiegłych rozgrywkach miałem kilka spotkań, w których ciężko pracowaliśmy, by ustalić przyczynę. Wierzę, że udało się zażegnać te problemy i spodziewam się, że moje występy będą bardziej stabilne. Dobrze udało mi się pojechać tu w indywidualnych mistrzostwach 1. Ligi, czy w barażu, kiedy reprezentowałem Get Well Toruń. Spodziewam się, że będzie to dla mnie dobry tor do ścigania. Nie mogę się już doczekać sezonu, a także tego, by wyjechać tu na kilka próbnych okrążeń, bo zawsze jest pole do poprawy, by stać się jeszcze lepszym.

Sprawdź, kto i ile pieniędzy daje na gdański żużel?Zanim jednak rozpocznie się sezon czeka nas zima. Jak wyglądają pana zimowe plany?

Razem z moją żoną jedziemy na wakacje. Najpierw odwiedzimy Abu Zabi, a później lecimy do Tajlandii. Dobrze mi to zrobi, bo nie pamiętam, bym przez ostatnie 7-8 lat miał wakacje. Jeśli chodzi o plany sprzętowe to cały czas jestem w to zaangażowany, kompletuję wszystko dla moich mechaników. Później będę im pomagał w budowaniu motocykli w warsztacie. Nie wiem jeszcze, czy razem z reprezentacją Danii będziemy mieć obóz przygotowawczy, jak to bywało wcześniej, tak samo nie wiem czy będzie takowy w Gdańsku. Indywidualne przygotowania już rozpocząłem i jestem w to w pełni zaangażowany. Jak widać, sporo się będzie działo u mnie zimą.

Jak będą wyglądać kwestie logistyczne? Czy zamierza się pan przeprowadzić do Gdańska, czy dojeżdżać tylko na treningi i mecze?

Nie jestem jeszcze pewny. Na razie plan jest taki, że będę tu przyjeżdżać do pracy, czy jakkolwiek to nazwać. Jest także opcja, by spędzać w Gdańsku nieco więcej czasu, ale to wyjaśni się nieco później. Czas pokaże.

Nie samym żużlem żyje człowiek. Co lubi pan robić w wolnym czasie?

Spotykam się z rodziną i przyjaciółmi. Czasem jeżdżę na motocrossie. Nie jestem dobry we wszystkie sporty z piłką, bo mam problemy z kolanami, ale lubię grać w tenisa stołowego.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (128)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Świata w Katarze!

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Beata Xxx 16 38 81.3%
2. Czesław Belka 16 37 75%
3. Grzegorz Wrzask 16 35 81.3%
4. Mieczysław Makowski 16 34 75%
5. Gks Wybrzeże 16 34 68.8%

Tabela końcowa

eWinner 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 Cellfast Wilki Krosno
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
5 Landshut Devils
6 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
7 ROW Rybnik
8 Afort Start
 • Awans do ekstraligi: Cellfast Wilki Krosno
 • Spadek z ekstraligi: Arged Malesa Ostrów Wlkp.
 • Awans do I ligi: PSŻ Poznań
 • Spadek do II ligi: Aforti Start Gniezno

Playoff

Ćwierćfinały

Abramczyk Polonia Bydgoszcz 99
Zdunek Wybrzeże Gdańsk 80
Stelmet Falubaz Zielona Góra 92
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 88
Cellfast Wilki Krosno 108
Landshut Devils 72

Półfinały

Abramczyk Polonia Bydgoszcz 82
Stelmet Falubaz Zielona Góra 98
Cellfast Wilki Krosno 91
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 89

Finał

Stelmet Falubaz Zielona Góra 89
Cellfast Wilki Krosno 91

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
12 sierpnia 2022, godz. 18:00
HIT
87% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2% REMIS
11% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
27% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
72% Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Relacje LIVE

Najczęściej czytane