Wiadomości

Pawłowski w poczekalni. Arka szuka napastnika

Arka Gdynia

Zobacz, jak kibice Arki Gdynia reagowali, gdy Jan Pawłowski (nr 9) opuszczał boisko oraz jak napastnik pomógł wypracować dobrą pozycję na gola koledzeJan Pawłowski podczas trzydniowych testów nie przekonał do siebie, ale także zupełnie nie stracił szansy na angaż w Arce Gdynia. Napastnik wraca do Jagiellonii Białystok i będzie czekać jak rozwiną się starania żółto-niebieskich o pozyskanie piłkarza do ataku. Niemal do zera zmalały możliwości na zatrudnienie w tym oknie transferowym Przemysława Trytki, gdyż poleciał on na testy do Kazachstanu, a tam płaci się o wiele lepiej niż w polskiej I lidze. Natomiast wyróżnienie spotkało Michała Nalepę. Pomocnik ogłoszony został przez tygodnik "Piłka Nożna" najlepszym pierwszoligowcem 2015 roku."Podczas treningów w Gniewinie prezentował się lepiej niż w sparingu ze Zniczem Pruszków" - tak był nieoficjalnie charakteryzowany występ Jana Pawłowskiego w sobotni sparingu Arki Gdynia.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O DOTYCHCZASOWYM DOKONANIACH PIŁKARSKICH JANA PAWŁOWSKIEGO

23-letni napastnik, który do futbolu wraca po ponad półrocznej przerwie z powodu rekonwalescencji po zerwaniu więzadła w kolanie, dołączył do treningów żółto-niebieskich w czwartek podczas zgrupowania w Gniewinie. W sobotę przez godzinie zaprezentowała się około 700-osobowej publiczności podczas sparingu ze Zniczem Pruszków. W pierwszej połowie rosły, mierzący 187 cm napastnik nie mógł zaprezentować walorów, które na ogół posiadają piłkarze takiej charakterystyce.

PRZECZYTAJ PIERWSZY WYWIAD, KTÓREGO MATEUSZ SZWOCH UDZIELIŁ PO POWROCIE DO ARKI GDYNIA

ZIMOWE SPARINGI ARKI GDYNIA:
Bilans: 2 zwycięstwa, 1 porażka, bramki: 6:2


23.01, Gdynia: KS Chwaszczyno 4:0 (3:0)
Bramki: Rafał Siemaszko 2, Paweł Abbott, Patrik Lomski

30.01, Gdynia: Kotwica Kołobrzeg 1:0 (0:0)
Bramka:

Paweł Wojowski

6.02, Gdynia: Znicz Pruszków 1:2 (0:2) Bramka:
Marcin Warcholak

13.02, 13, Gdynia: Gryf Wejherowo (II)
17.02, 16, Gdynia: KS Przodkowo (III)
20.02, godzina i miejsca w trakcie ustalania: Olimpia Grudziądz (I)
27.02, godzina do ustalenia, Płock: Wisła Płock (I)


W pierwszej połowie praktycznie nie dostawał prostopadłych podań, w tym na tzw. ściankę, gdzie napastnik może wykazać się umiejętnością przytrzymania i odegrania piłki z przeciwnikiem "na plecach". Natomiast w kwadransie, który dostał po przerwie, grał zbyt nerwowo. Gdy wreszcie doczekał się okazji do strzały, zdecydował się kończył ją uderzeniem wolejem, które zupełnie mu nie wyszło. Był to zły wybór, gdyż miał czas i miejsce, by przyjąć piłkę i "zapytać" bramkarza rywali, w który róg mu strzelić.

To właśnie po tym zagraniu pod adresem Pawłowskiego zaczęły rozlegać się brawa, które towarzyszyły także jego zejściu z boiska, co obrazuje załączony film. Jednak nie był to wyraz aplauzu, a wręcz przeciwnie, raczej ironii. Dlatego, choć napastnika próbował na duchu podtrzymać Grzegorz Niciński, dziękując mu za grę, 23-latek na razie nie zostanie napastnikiem żółto-niebieskich.

DUŻE ZAINTERESOWANIE SPARINGIEM ARKI PO OSTATNICH WZMOCNIENIACH. Z NOWYCH PIŁKARZY NAJLEPSZY MATEUSZ SZWOCH

Zobacz jak strzelał i dośrodkowywał Mateusz Szwoch w sparingu ze Zniczem Pruszków- Okienko transferowe dopiero tworzyło się z początkiem lutego. Oczywiście chcielibyśmy pozyskać napastnika jak najwcześniej, aby ten chłopak miał czas, aby wprowadzić się do zespołu i szybko w nim się zaaklimatyzować. Co co Pawłowskiego, to decyzja zapadnie po tym, gdy sprawdzimy możliwości innych kandydatów do ataku Arki. Nie powiem, że mamy 20 kandydatów, ale Janek na razie wróci do Jagiellonii i poczeka aż poukładamy ostatecznie nasze sprawy w kwestii obsady pozycji napastnika - mówi nam Edward Klejndinst, dyrektor sportowy Arki.
Ta deklaracja oznacza, że w najbliższym tygodniu gdynianie liczą, że mieć będą jeszcze innych kandydatów do ataku. Natomiast trudno liczyć na to, iż znajdzie się wśród nich Przemysław Trytko. Napastnik, który jest wystawiony na listę transferową przez Koronę Kielce, obrał kierunek na Kazachstan. 28-latek stawił się na testach FK Atyrau. To piąta drużyna tamtejszej elity, ale dysponującym budżetem płacowym o wiele większym nie tylko niż ten w I lidze, ale nawet w polskiej ekstraklasie.

Jeśli Trytko, pomyśle przejdzie testy - to jak informuje "Przegląd Sportowy" - zarobi 70 tysięcy złotych miesięcznie, czyli trzy raz więcej niż opiewał jego angaż w Koronie. A wiosną, w Arce napastnik nie mógłby liczyć nawet na apanaże podobne do tych w Kielcach.

RUCHY KADROWE ARKI W ZIMOWYM OKNIE TRANSFEROWYM:

Przyszli: Dariusz Formella (pozycja skrzydłowy, ostatni klub Lech Poznań, wypożyczenie do 30.06.2016), Mateusz Szwoch (pomocnik, Legia Warszawa, wypożyczenie do 30.06.2017), Yannick Sambea Kakoko (omocnik, paszport: Niemcy/Demokratyczna Republika Kongo, poprzedni klub: Miedź Legnica, wolny transfer, kontrakt do: 30 czerwca 2016 z opcją przedłużenia), Maksymilian Hebel (pomocnik, z rezerw)

Byli na testach: Jan Pawłowski (napastnik, Jagiellonia Białystok), Rimo Hunt (napastnik, Estonia, ostatni klub Kaisaru Kyzylorda, Kazachstan)

Odeszli: Maciej Koziara (pomocnik, Gryf Wejherowo, wypożyczenie do 30.06.2016), Michał Renusz (pomocnik, rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron), Maciej Wardzińki (napastnik), Mateusz Czapłygin (pomocnik) - obaj do rezerw

Może odejść: Sebastian Szerszeń (napastnik, testy Dolcan Ząbki)

TUTAJ AKTUALNA KADRA PIERWSZEJ DRUŻYNY ARKI GDYNIA


O ile kwestia zamknięcia obsady ataku Arki jest nadal otwarta, to środek drugiej lini jest bardzo silnie obsadzony. Zimą gdynianie pozyskali Mateusza SzwochaYannicka Kakoko Sambeę, a w składzie jest przecież Michał Nalepa. Niespełna 21-letni pomocnik miał bardzo pracowitą sobotę. Bezpośrednio po sparingu ze Zniczem Pruszków podążył do Warszawy.

Takim wpisem opatrzył to zdjęcie Michał Malepa: "Z Panem prezesem Zbigniewem Bońkiem. Dziękuję za gratulacje".
Takim wpisem opatrzył to zdjęcie Michał Malepa: "Z Panem prezesem Zbigniewem Bońkiem. Dziękuję za gratulacje". twitter.com/95Popo
Tam ogłoszono Nalepę zwycięzcą w kategorii "Pierwszoligowiec Roku" w plebiscycie tygodnika "Piłka Nożna". W finale w pokonanym polu arkowiec pozostawił czterech innych piłkarzy nominowanych do tego tytułu: Kamila Drygasa (Zawisza Bydgoszcz), Grzegorza Goncerza (GKS Katowice), Mikołaja Lebedyńskiego (Wisła Płock) i Martina Pribulę (Zagłębie Sosnowiec).

W uzasadnieniu nagrody redakcja tak napisała o pomocniku Arki m.in.:

"W 2015 roku Nalepa poczynił spore postępy. Z utalentowanego gracza wchodzącego dopiero w świat poważnej piłki szybko stał się prawdziwym liderem Arki.(...) Grał najrówniej z wszystkich nominowanych, nie notował przestojów, nie miał kilkumeczowego kryzysu formy, jako jedyny może powiedzieć, że zarówno wiosna jak i jesień w jego wykonaniu były bardzo dobre. (...) Miał włączać się do akcji ofensywnych, ściągać na siebie uwagę rywali, obsługiwać dobrymi podaniami partnerów, a gdy nadarzy się okazja - strzelać na bramkę. Miał też pomagać Antoniemu Łukasiewiczowi i defensywie, gdy pojawi się zagrożenie. Z zadań wywiązywał się bez zarzutu".
Tytuł Pierwszoligowca Roku "Piłka Nożna" przyznaje od 2008 roku. Kolejno w tej kategorii wygrywali: Marcin Robak, Maciej Tataj, Adam Cieśliński, Adrian Błąd, Maciej Kowalczyk, Rafał LeszczyńskiGrzegorz Goncerz. Z tego grona później najgłośniej było tylko o zdobywcy premierowej nagrody. Czy jego śladami podąży Michał?

Michał Nalepa

Michał Nalepa

Dane:

ur.:
1995-03-24
wzrost.:
170
waga.:
68
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »

Opinie (51) 5 zablokowanych

 • ja by brał tego Pawłowskiego (4)

  no chyba że za chwile pokaża lepszego

  podoba mi się wypowiedź Klejndinsta

  • 17 21

  • ale po co ich prowokujesz (3)

   lepiej chwal to co ci się podoba w Arce

   nie obawiaj się odwagi!
   bo jest co chwalić

   • 6 2

   • sto raz lepszy niz karlowicze i szerszenie czyli ostatnie wynalazki (2)

    oczywiscie jak kasa dla niego nie rujnuje klubu

    • 4 3

    • haha fajny filmek

     aplauz na całego gdy schodzi Pawłowski

     • 2 2

    • Byłeś na sparingu?

     Chłopak może się spiął nie wiem, ale wyglądał słabo. A strzał w aut z woleja z 7m niekryty mówi sam za siebie. Karłowicz w sparingach wyglądał dużo lepiej. Pawłowski wolny, mało zwrotny. Ale jak pisałem może był spięty, może przemęczony. Jeżeli ocenić tylko po tym sparingu to nie ma szans na angaż w Arce.

     • 3 0

 • (3)

  Jestem przekonany, że pod tym artykułem będzie wysyp internetowych chuliganów spod znaku mewy oraz blado-zgniłych fanatyków. Oj boli was ta Arka :))))

  • 53 14

  • ale ta wypowiedź to po wiejsku,analfabetycznie (2)

   logika że to wasz pisze,ze wsi,może ten co na fladze napisał żółto-niebiskie??

   • 7 13

   • (1)

    Się zaczyna... :)))

    • 9 3

    • no a ku(...)a my napisaliśmy???

     Znając życie powiesz że tak!!

     • 3 5

 • Oklaski (1)

  Były dlatego że w końcu Pawłowski został zdjęty z boiska. Taka prawda:/

  • 25 6

  • przecież napisali w artykule że szydera na maksa

   • 3 1

 • co robił Nalepa w Rehasport Clinic-widziany na 1000%!!!!!!!! (10)

  Czyżby Lechijka sięgnęła po klepaki z tylnej kieszeni,po drobne??
  Nie ważne jaki to piłkarz,wažne by upokorzyc bezdomnych!!od czasu ucha od śledzia Vućki trochę minęło!czas upokorzyć piłkarsko ucieki-

  • 12 59

  • (3)

   trudno nie uciekać jak lechia wspólnie z policją wbiegła na trybuny :) no ale cóż, w Gdańsku potrafią dzielnie współpracować z organami - sopocka lechia może się pochwalić wieloma sukcesami na tej płaszczyźnie :)))

   • 48 13

   • gdybyś tam był to byś inaczej mówił,zresztą i tak byś memlał to samo! (1)

    byłem tam,no i jak śledź z betonem mogę usiąść przy piwie i opowiedzieć,nawet u Ciebie w knajpie!

    • 15 5

    • Ale jesteś odważny.

     Zrobić Ci zdjęcie czy co? Tu jest rubryka o piłce nożnej, a nie o jakiś śmiesznych akcjach nie mających nic wspólnego ze sportem czy honorem (tak wielce uznawanym w środowisku przez osoby nie znające znaczenia tego słowa)

     • 4 2

   • omerta arka

    nie to co sztywne gity z arki/

    • 5 5

  • Napisales bezdomnych (2)

   Wiec tak Arka miala swoj wlasny stadion na E1 sprzedala go aby ratowac klub teraz gra na moejskim tak jak wy wiec Lechia tez jest bezdomna?Oj jeszcze zapomnial bym dodac ze wy nigdy nie mieliscie swojego wlasnego stadionu zawsze graliscie na miejskim wiec powodzenia bezdomni.

   • 39 4

   • Kilo . (1)

    Na T-29 to podobno mieli swój stadion .

    Ale jaki swój ?

    Poniemiecki z bombkami pod klepiskiem - też niemieckimi .

    • 15 3

    • Nie tam stadion

     Tez nalezal i nalezy domiasta.

     • 9 4

  • Nie !

   Klepaki zostały blado - zielonym najemnikom na spłatę długów .

   • 12 3

  • (1)

   Michał Nalepa w klinice miał badania - m.in oddał stolca do słoika i sprezentował prezesowi w odpowiedzi na jego skamlenie aby przyszedł do byłego rządowego klubiku chylącego sie ku upadkowi.

   • 7 4

   • stokec zostawił w gdyni

    Zobaczymy na czyje wyjdzie

    • 2 4

 • info info info (1)

  Sprawdzona wiadomość u źródła,w klubie,we wtorek na testy przyleci napastnik SC Paderbon Stefan Kutschke!!!!!jeżeli przejdzie test medyczny zostanie na 100% zawodnikiem naszego klubu!!

  • 9 9

  • Lepszy Polak będzie

   A skąd wiesz że ten właśnie piłkarz ma przyjechać do nas na testy,ja czytałem że jest on zawodnikiem FC Norymbergi a nie Paderborn po za tym lepiej byłoby sprowadzić Parzyszka niż tego Niemca

   • 1 1

 • Smiech (4)

  Fajnie wygląda 8 tys na 40 tys stadionie ha ha ha

  • 32 13

  • (1)

   Lepsze 8tys niż 2300ha ha hi

   • 10 14

   • Prosze o link na ktorym meczu bylo 2300 i jaka jest srednia widzów

    • 9 6

  • nie lepiej niż 3 tys na 15 tys stadionie ha ha ha (1)

   • 9 11

   • uwzględnij jeszcze ilość mieszkańców i poziom sportowy ;)

    W tym przypadku 8 000 to ogromny wstyd

    • 2 3

 • Napastnik !!! (1)

  Dlaczego nie próbują ściągnąć na testy Piotra Parzyszka?
  Wysoki, młody (22 lata), grał w reprezentacjach młodzieżowych. Zawodnik perspektywiczny i właśnie rozwiązał kontrakt. Interesują się nim nasze kluby z ekstraklasy.
  Ale można spróbować powalczyć i może raz kurka wygrać z konkurencją...
  A może w klubie nie słyszeli o tym zawodniku ???

  • 17 7

  • może nie ma ecie-pecie na wygórowane żadania płacowe

   • 0 0

 • do podpiwiadacza (2)

  wczoraj otworzyli kasę klubową,a tam tylko echo

  • 6 15

  • lepsze to

   niż kilkudziesięciomilionowe długi... ktoś kiedyś będzie chciał kasiorkę odebrać :)

   • 15 6

  • Podobno .....

   Wojewoda ma się zmienić , natychmiastowa spłata długu wobec miasta Gdańsk .

   Bankrutacja i od nowa na t-29 .

   Skończyła się budżetowa zabawa za jej kase .

   Przykro mi .

   • 13 2

 • Jesteśmy najlepsi

  Brawo Michał gratulacje AG Obłuże

  • 40 13

 • Michał Nalepa najlepszy ligowiec w Polsce a na tym portalu nawet nie był nominowany (3)

  widać jak mało obiektywny i zawistny to portal. W Polsce jakoś potrafią doceniać najlepszych sportowców, a tu tylko tych z Gdańska i po znajomości z redaktorami...

  • 53 11

  • bo na tym portalu nie nominują Iligowców tylko mistrza świata i 4 zawodniczkę z drużyny mistrzostw świata

   ale ty i tak nie zauwazysz pewnie róznicy

   a wiosną twój idolek i tak na ławę pójdzie

   więc po co się plujesz

   • 0 8

  • 2 miejsce Ligowiec Roku Filip Matczak GDYNIA

   4 miejsce Monika Kobylińska GDYNIA

   • 4 3

  • i juz jedną nogą

   W Lechii jest!!

   • 1 9

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2021

Najbliższe spotkanie Arki

data meczu: 26.02.2022

Widzew Łódź
:
ARKA Gdynia
mecz ligowy

Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Krzysztof Wiecki 23 43 65.2%
2. J P 23 41 60.9%
3. Baltyk Gdynia 23 40 60.9%
4. Grzegorz Preiss 23 40 60.9%
5. Marcin Rychox83 21 38 61.9%

Aktualna tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Miedź Legnica 20 13 5 2 36:15 44
2 Widzew Łódź 20 11 6 3 35:21 39
3 Korona Kielce 20 10 5 5 27:19 35
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 20 9 5 6 35:24 32
5 Sandecja Nowy Sącz 20 9 4 7 24:21 31
6 GKS Tychy 20 8 6 6 21:21 30
7 ARKA GDYNIA 20 9 2 9 31:19 29
8 Chrobry Głogów 20 8 5 7 22:18 29
9 ŁKS Łódź 19 8 5 6 22:19 29
10 Odra Opole 20 8 5 7 28:28 29
11 Resovia 20 7 6 7 22:22 27
12 Skra Częstochowa 20 7 6 7 13:19 27
13 GKS Katowice 20 5 8 7 25:33 23
14 Zagłębie Sosnowiec 20 5 6 9 27:30 21
15 Puszcza Niepołomice 19 5 4 10 21:28 19
16 Stomil Olsztyn 19 5 1 13 21:35 16
17 GKS Jastrzębie 19 2 7 10 15:33 13
18 Górnik Polkowice 20 1 10 9 17:37 13

Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.

Wyniki 20 kolejki:

 • ARKA GDYNIA - Stomil Olsztyn 6:0 (1:0)
 • Zagłębie Sosnowiec - Górnik Polkowice 5:0 (3:0)
 • Miedź Legnica - GKS Tychy 2:0 (0:0)
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice 1:2 (1:2)
 • Skra Częstochowa - Apklan Resovia (mecz w Rzeszowie) 0:1 (0:1)
 • Chrobry Głogów - Widzew Łódź 0:0
 • GKS Jastrzębie - Korona Kielce 0:2 (0:1)
 • Sandecja Nowy Sącz - Odra Opole 1:2 (1:1)
 • ŁKS Łódź - Puszcza Niepołomice (odwołany z powodu zakażeń koronawirusem w zespole gości)

Terminarz

26.02 (sob) Widzew Łódź ARKA Gdynia
02.03 (śr) ARKA Gdynia Raków Częstochowa
05.12.2021 (nd) godz.12:40 ARKA Gdynia 6:0 Stomil Olsztyn LIVE!
01.12.2021 (śr) godz.17:15 ARKA Gdynia 2:1 Zagłębie Lubin LIVE!
27.11.2021 (sob) godz.12:40 Chrobry Głogów 1:0 ARKA Gdynia LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane