Wielka Sobota nie dla koszykarzy Trefla

26 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Anthony Ireland pokazał się po raz pierwszy przed sopocką publicznością. Zdobył 13 pkt trafiając zaledwie 2 z 10 rzutów za dwa punkty, 3/5 za trzy i 0/3 z wolnych. Kiedy był na boisku rywale zdobyli 20 punktów więcej. Jednym z ich liderów był Danny Gibson (nr 21), który także zdobył 13 punktów. Anthony Ireland pokazał się po raz pierwszy przed sopocką publicznością. Zdobył 13 pkt trafiając zaledwie 2 z 10 rzutów za dwa punkty, 3/5 za trzy i 0/3 z wolnych. Kiedy był na boisku rywale zdobyli 20 punktów więcej. Jednym z ich liderów był Danny Gibson (nr 21), który także zdobył 13 punktów.

Nie było przedświątecznej niespodzianki w Hali 100-lecia w Sopocie. Koszykarze Trefla nie mieli argumentów, aby przeciwstawić się Polskiemu Cukrowi Toruń. Zostali więc rozbici przez jednego z faworytów do medalu w Tauron Basket Lidze 55:84 (14:23, 16:22, 17:24, 8:15). To już 5. z rzędu porażka drużyny Zorana Marticia. Świetny powrót do Sopotu zaliczył były koszykarz Trefla Michał Michalak, który dla drużyny z Torunia zdobył 20 punktów.

TREFL: Majok 13 (5 zb.), Ireland 13 (3x3, 5 zb.), Kulka 6 (1x3), Śmigielski 5 (1x3), Krefft 0 oraz Dutkiewicz 7 (2x3), Bilinovać 5 (1x3), Stefański 4, Dzierżak 2, Motylewski 0, Stefanik 0

Polski Cukier: Michalak 20 (2x3), Gibson 13 (3x3), Cummings 11, Milosević 7 (9 zb.), Sulima 3 oraz Śnieg 10 (6 zb.), Wiśniewski 9 (1x3, 5 as.), Denison 6, Perka 3 (1x3), Kornijenko 2, Bochno 0, Michalski 0

Zdecydowanym faworytem starcia w Wielką Sobotę w Hali 100-lecia byli goście. W końcu chcą walczyć o medale TBL, a do tego poza jedną wpadką prezentują w tym roku wysoką formę. Przed przyjazdem do Sopotu pokonali na własnym parkiecie mistrza Polski Stelmet Zielona Góra 83:80.

W składzie Polskiego Cukru mamy trenera Jacka Winnickiego oraz koszykarzy Łukasza WiśniewskiegoMichała Michalaka, którzy dobrze znają sopocki klimat. Wszyscy byli w przeszłości w składzie klub z Trójmiasta. Dla Michalaka jest to pierwszy sezon poza żółto-czarnymi od trzech lat.

Poza ich powrotem do Sopotu wydarzeniem sobotniego meczu był debiut przed własną publicznością rozgrywającego Anthony'ego Irelanda. Amerykanin wystąpił po raz pierwszy w żółto-czarnych barwach w poprzedniej kolejce. W przegranym 62:74 wyjazdowym meczu z Polfarmeksem Kutno w 20 min. gry zdobył 7 punktów, zbiórkę i 2 asysty.

Już po pierwszej połowie starcia z Polskim Cukrem miał lepsze statystyki. Spędził w niej na boisku 14 min. - wyszedł w podstawowej piątce - i zdobył 10 pkt oraz miał 2 zbiórki. Kiedy jednak przebywał na parkiecie rywale rzucili 8 pkt więcej.

Choć spotkanie zaczęło się po myśli drużyny Zorana Marticia to z biegiem czasu było coraz gorzej. Otworzył je 6 pkt z rzędu środkowy Ater Majok. Zespół Winnickiego odpowiedział tylko punktem, więc ten szybko prosił o przerwę na żądanie. Po niej trafienia zaliczyli Michalak oraz Danny Gibson i mieliśmy remis 6:6.

Mało tego Trefl, a raczej Majok zrobił sobie przerwę w zdobywaniu punktów aż do 6 min. W tym czasie rywale objęli prowadzenie 14:6. Ich serię zakończył środkowy, który po chwili dorzucił także wolnego. Drugim koszykarzem Trefla, który zdobył w meczu punkty był Ireland. W 8. min. trafił za trzy punkty (12:16). Goście zakończyli jednak kwartę z prowadzeniem 23:14 - dorobek żółto-czarnych powiększył jeszcze Marcin Stefański.

Wiśniewski, Michalak i Tomasz Śnieg sprawili, że na początku drugiej kwarty Polski Cukier prowadził już 29:14. Tym razem rywali przystopował trójką Marcin Dutkiewicz. Pomiędzy 14 a 16 min. 7 pkt rzucił Ireland i wydawało się, że Trefl ponownie zaczyna gonić gości (24:31). Odpowiedź ze strony Gibsona była jednak konkretna. Rzucający obrońca szybko trafił dwukrotnie zza linii 6,75 m i zniechęcił sopocian do dalszego pościgu.

Trefl miał coraz większe problemy z organizacją gry w ataku. Goście pomimo wysokiego prowadzenia wciąż starali się pilnować żółto-czarnych na całym boisku. Do tego brak lub użycie gwiazdka w nieodpowiedniej dla Majoka sytuacji coraz bardzo frustrowało środkowego. Ciągłe dyskusje z sędziami sprawiły, że w trzeciej kwarcie doczekał się przewinienia technicznego. A już w 23. min, po trafieniu Gibsona sopocianie przegrywali różnicą 20 pkt (30:50).

Jeszcze większa przewaga gości zarysowała się w czwartej kwarcie. Gospodarze grali akcje ze spuszczonymi głowami, dlatego trudno było mówić o zespołowym ataku i odrabianiu stary. Zaliczyli więc piątą porażkę z rzędu.

Wyniki 25 kolejki

• TREFL SOPOT - Polski Cukier Toruń 55:84 (14:23, 16:22, 17:24, 8:15)
  • AZS Koszalin - ASSECO GDYNIA 83:65 (22:20, 19:14, 19:16, 23:15)
  • Siarka Tarnobrzeg - Polfarmex Kutno 58:63 (10:8, 16:14, 8:16, 24:25)
  • King Wilki Morskie Szczecin - PGE Turów Zgorzelec 94:93 (23:24, 22:26, 14:21, 35:22)
  • Stelmet BC Zielona Góra - Start Lublin 100:53 (24:18, 27:12, 27:10, 22:13)
  • Siarka Tarnobrzeg - Anwil Włocławek 84:83 (20:25, 21:21, 25:22, 18:15)
  • Polpharma Starogard Gdański - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 80:79 (25:21, 14:17, 26:15, 15:26)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Śląsk Wrocław 76:61 (26:14, 18:20, 16:18, 16:9)
  • Energa Czarni Słupsk - Rosa Radom 70:62 (22:18, 17:10, 19:17, 12:17)

Opinie (18) 2 zablokowane

• U siebie prawie 30 w plecy ... Wstyd to 22 porażka ! (1)

• 19 3

• Musisz pomóc!Brakuje Cie!Juz niedlugo mozesz sie wykazać!

• 3 6

• stefan

Stefan grał a to czy wygrali czy nie kogo to obchodzi :D

• 14 3

• Jak to dobrze, że w lidze są Siarka i Start!! (3)

• 8 2

• Jeszcze parę lat wstecz Paweł Kreft grając w GTK Gdynia był uznawany za większy (2)

talent niż jego kolega z drużyny Przemek Żołnierowicz. Przemek został w Gdyni i gra i to jak a Pawłowi sopocki klimat chyba nie za bardzo służy.

• 9 3

• Zolnierewicz?Dobrze gra?A kto to jest?

• 3 3

• Wlasnie rozegral mecz zycia w koszalinie i pokazal jaki ten Zolnierewicz "dobry"!Liga hiszpanska czeka!

• 1 1

• Końcówka Meczu

youtu.be/BvxyZICAso4

• 0 0

• Stefański to teraz z ilu komputerów sobie dodasz wysokie oceny? (1)

Od prawie miesiąca obserwuje jak to dziwnym trafem Stefański jest najlepiej ocenianym zawodnikiem,czyżby szykowała się następna nagroda i trzeba sobie nabijać punkty?