• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Międzynarodowe oraz Krajowe Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego WKKW (1 opinia)

W dniach 24-26 kwietnia 2015 r. na sopockim Hipodromie odbędą się Międzynarodowe oraz Krajowe Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego w klasach CNC-L, CNC-P, CIC1*, CIC2*, CIC3*.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego to jeden z najbardziej widowiskowych i emocjonujących sportów konnych, wspierany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI) i należący do dyscyplin olimpijskich. Jest najtrudniejszym sprawdzianem konia i jeźdźca, wymagającym wielkiego doświadczenia i odwagi.

Zawody rozgrywane będą przez trzy dni, gdzie suma punktów uzyskanych w kolejnych trzech próbach decyduje o zwycięstwie. Każdy dzień poświęcony jest osobnej próbie sprawności i precyzji, wytrzymałości:
W piątek odbędzie się próba ujeżdżenia - zawodnicy prezentują odpowiednie figury w wyznaczonym miejscu na czworoboku. Sędziowie oceniają nie tylko precyzję i swobodę wykonania ruchu ale i elegancję, nienaganny wygląd konia oraz elastyczność ruchów konia i posłuszeństwo.
W sobotę - próba terenowa, tzw. cross, podczas którego konie galopując przez piękny teren Hipodromu pokonują na stałe zbudowane przeszkody - odpowiednio przygotowane kłody drzewa, przeszkodę wodą, trudne kombinacje, czy tzw. wąskie fronty. Próba ta ma na celu sprawdzenie odwagi jeźdźca; szybkości, wytrzymałości i możliwości skokowych konia.
Trzeci dzień (niedziela) poświęcony będzie skokom przez przeszkody na tradycyjnym placu konkursowym. Tutaj błędy w postaci zrzutek, wyłamań czy przekroczenia normy czasu zostaną przeliczone na punkty karne. Jest to sprawdzian kondycji konia po próbie wytrzymałości.

Zawody te są bardzo widowiskowe i z roku na rok przyciągają coraz większą publiczność. Do udziału zaprosiliśmy zawodników z następujących federacji jeździeckich: Białorusi, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Holandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Rosji, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii. Na liście zgłoszeń znalazła się rekordowa jak do tej pory liczba aż 250 koni!

Kwietniowe zawody WKKW będą także pierwszymi jakie odbędą się na przebudowanym głównym placu konkursowym sopockiego Hipodromu, którego wymiary wynoszą w tej chwili 105m 65m!

WSTĘP WOLNY!

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej: www.hipodrom.sopot.pl a także na facebook.com/EventingSopot

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Super! Będę na pewno!

    • 6 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

07.12 g.20.30
MKS Dąbrowa Górnicza
07.12 g.21.00
Lech Poznań
09.12 g.16.00
Industria Kielce
09.12 g.17.30
Chrobry Głogów
10.12 g.14.45
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
06.12 g.19.00
Muszynianka Domelo Sokół Łańcut
05.12 g.21.00
Jastrzębski Węgiel
03.12 g.16.00
KGHM BC Polkowice
03.12 g.14.45
Aluron CMC Warta Zawiercie
03.12 g.12.40
Miedź Legnica

Okiem eksperta - piłka nożna

JERZY JASTRZĘBOWSKI 6 grudnia 2023 (44 opinie)

dziewiątki