Wiadomości

Było międzynarodowo na sopockim hipodromie

Na sopockim hipodromie, w Hali Pomarańczowej zakończyły się pierwsze w historii zawody w skokach przez przeszkody CSI2*.
Na sopockim hipodromie, w Hali Pomarańczowej zakończyły się pierwsze w historii zawody w skokach przez przeszkody CSI2*. fot. Aleksandra Ziętak./Hipodrom Sopot

Na sopockim hipodromie zakończyła się druga część międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody CSI2*. Najbardziej prestiżowy konkurs, podobnie jak przed tygodniem, wygrał Irlandczyk Shane Carey na klaczy Fecybelle. Zgarnął za to nagrodę w wysokości 24 600 zł. Tuż za nim uplasował się Adam Grzegorzewski,a trzecie miejsca zajął utytułowany Austriak Gerfried Puck.

W związku z pogrzebem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza oraz żałobą narodową, drugą część zawodów CSI2* na sopockim hipodromie zdecydowano się rozegrać zawody bez muzyki i dekoracji. Nie przekładano ich jednak na inny termin. Po pierwszej części zmagań, która odbyła się w dniach 10-13 stycznia w Sopocie zostało wielu zawodników, w tym m.in. wielokrotny reprezentant Austrii w mistrzostwach Europy i świata Gefried Puck, czy zwycięzca Pucharu Narodów, Irlandczyk Shane Carey.

Drugi z nich miał już na koncie zwycięstwo w najbardziej prestiżowym konkursie historycznych, bo pierwszych zawodów CSI2* w Hali Pomarańczowej sopockiego hipodromu - Grand Prix - oraz drugie miejsce w Dużej Rundzie, którą wygrał Puck.

Przeczytaj relację z pierwszej części zawodów CSI2*Obaj stanęli na podium zmagań Grand Prix także w niedzielę. Ponownie najlepszy okazał się Irlandczyk, który i tym razem startował na klaczy Facybelle - nagroda w wysokości 24 600 zł. Nieco niespodziewanie, drugie miejsce przypadło Polakowi Adamowi Grzegorzewskiemu na Okarino. Taka pozycja na podium oznaczała nagrodę w wysokości 19 680 zł. Trzecia pozycja należała do Pucka, który startował na For Fun VT - nagroda 14 760 zł. W czołowej "10" znalazło się jeszcze pięciu Polaków: Jarosław Skrzyczyński (5. miejsce), Przemysław Konopacki (6.), Grzegorz Kubiak (7.), Marcin Betkowski (8.) i Radosław Zalewski (10.). W rywalizacji udział brało 29 zawodników.

Natomiast w Dużej Rundzie, gdzie pula nagród wynosiła tyle samo co w Grand Prix, a przeszkody, podobnie jak we wspomnianym konkursie mieliśmy na wysokości 145 cm, pierwszy był Grzegorzewski, druga pozycja przypadła Skrzyczyńskiemu, który dosiadał Jerico, a trzecie miejsce zajął Irlandczyk Carey. Czołową piątką uzupełniło dwóch biało-czerwonych: Tomasz OlszewskiAndrzej Opłatek. Do konkursu zgłoszono 34 konie.

Tak wyglądały zawody w skokach przez przeszkody CSIO5 w 2018 roku na sopockim hipodromie.

Opinie (4)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane