stat

Międzynarodowy Turniej Hokeja Podwodnego

Z wielką przyjemnością informujemy, że dostaliśmy zgodę na utworzenie sztabu 22 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Podczas turnieju Gorączka Sobotniej Nocy 2014 pomagamy w corocznej akcji Jurka Owsiaka i zbieramy środki na rzecz WOŚP w formule imprezy zamkniętej. W tym roku zbieramy na specjalistyczny sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz na godną opiekę medyczną seniorów. Kwesta odbędzie się oczywiście - ze względu na charakter imprezy - pod wodą! Pierwsze datki zbierzemy już minutę po północy.

II edycja turnieju GORĄCZKA SOBOTNIEJ NOCY przed nami! Zaproszone zostały wszystkie kluby hokeja podwodnego w Polsce. Ponadto mamy potwierdzenie przybycia drużyn z Portugalii i Słowenii!

Organizatorami są: Klub hokeja podwodnego Bałtyckie Foki oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku. Areną rywalizacji jest Pływalnia Kryta MOSiR, przy ul. Chałubińskiego 13.
Zmagania sportowe będą rozegrane wg międzynarodowego regulaminu CMAS
i nadzorowane przez sędziów międzynarodowych.

Już dziś zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich kibiców. Specjalnie dla nich udostępnimy trybuny basenowe, na których będą mogli śledzić cały turniej na specjalnych monitorach. Na ten cel przygotowane zostały również trzy kamery podwodne, dwie kamery na basenie. Dodatkowo, reporter na bieżąco będzie relacjonować wydarzenia turniejowe.

Dla tych osób, które nie mogą z nami być razem zapraszamy do relacji internetowej. Relacje z turnieju przeprowadzi telewizja internetowa POPLER.TV.

Formułę zawodów będzie otwarta, czyli istnieje możliwość roszad zawodników między drużynami praktycznie bez ograniczeń. Zależy nam, aby przyjechali wszyscy ci, którzy mają chęć zagrać a my jako organizatorzy, pomożemy skompletować team. Chcemy, aby to była noc rywalizacji pod wodą ale również noc świetnej zabawy w sportowej atmosferze na powierzchni.

BAŁTYCKIE FOKI ZAPRASZAJĄ NA PARTY
Po zakończeniu rundy finałowej, zapraszamy uczestników zmagań na hokejową biesiadę połączoną z ceremonią dekoracji. Aby urozmaicić nasze spotkanie oraz bardziej zintegrować hokejowy świat, na imprezę wieczorną wchodzimy w kolorowych strojach rodem z lat 70tych!!! Tak więc, klubowe Tshirty, pastelowe sweterki, granatowe koszule oraz szare bluzeczki chowamy do szafy i zakładamy KOLORY!!!
Zapraszamy do klubu VENUS Budynek CH Manhattan al. Grunwaldzka 82  Gdańsk

Historia Hokeja Podwodnego:
Na świecie dyscyplina ta sięga swymi korzeniami lat pięćdziesiątych XX w. Znudzeni zajęciami basenowymi marines postanowili urozmaicić je, wprowadzić element rywalizacji i dodać szczyptę emocji. Chodziło o połączenie pływania z nurkowaniem, aby rozwijać ogólną sprawność i poprawiać wydolność. Dziś gra się na całym świecie, są oficjalne mistrzostwa, rywalizuje się na szczeblu lokalnym, narodowym jak i klubowym. Do czołówki należą Kanada, USA, Nowa Zelandia, Australia, Anglia i Francja.

Wg przepisów mecz rozgrywa się na basenie 21-25 metrów o głębokości 2-3 m. Bramki mają długość 3m a kijki 30-35cm i są różnego kształtu. Zawodnik ma na sobie ABC czyli maskę, płetwy i krótką fajkę. Uszy chroni specjalny czepek,  usta ochraniacz a rękę trzymającą kijek silikonowa rękawica. Krążek w zalewie kauczukowej waży 1,2 kg. Wygrywa drużyna, która strzeli  więcej goli. Oczywiście chodzi o wepchnięcie krążka do bramki przeciwnika, co zaliczane jest jako punkt.

Przepisy mówią o dwóch 15 minutowych połowach, ale sporo turniejów klubowych rozgrywanych jest w jeden dzień. Takie spotkania skracają przepisowe mecze do 8-12 minut, co wymusza ciągłą grę na pełnych obrotach. Kilka minut meczu wymaga gry na maksimum możliwości, świetnej koordynacji zmian, a każdy błąd może być nie do odrobienia.Drużyna liczy 10 zawodników, z czego 6 jest w wodzie, a 4 na zmianie. Aby utrzymać tempo i być zawsze w kilku pod wodą, płynność zmian jest bardzo istotna.

Hokej Podwodny dla dzieci i młodzieży już w czasie ferii zimowych:
Wspólnie z Klubem Hokeja Podwodnego Bałtyckie Foki zapraszamy wszystkie dzieci na zajęcia, które będą prowadzone na dnie basenu!  Wystarczy, aby przyjść z własnym zestawem ABC (płetwy, maska, fajka). Dla tych co nie mają własnego ABC istnieje możliwość wypożyczenia na miejscu za darmo!

Zajęcia będą prowadzone w czasie ferii w dniach 20-24 oraz 27-31 stycznia 2014 r. również na Pływalni Krytej MOSiR w Gdańsku w godzinach 15-16. Wstęp na zasadach akcji "Basen za zeta".

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

02.08 g.18.00
Wisła Płock
07.08 g.20.30
Chrobry Głogów
08.08 g.17.00
Sokół Kleczew
08.08 g.20.00
Śląsk Wrocław
14.08 g.16.00
Unia Tarnów
31.07 g.20.30
Zagłębie Sosnowiec
24.07 g.17.30
Jagiellonia Białystok
18.07 g.16.30
Aforti Start Gniezno
05.07 g.20.15
Abramczyk Polonia Bydgoszcz