stat
Impreza już się odbyła

Międzynarodowy Turniej Robotów - First Lego League

w każdy czwartek (do 27.08), godz. 11:00 - 14:00

Wstęp wolny
wrz 12

sobota, godz. 20:00

Krwawy Sport - walki na...
Najbliższe dziesięciolecia należą do inżynierów. Dobry inżynier jest na wagę złota. Perspektywy rozwoju tej branży są bardzo dobre, dlatego warto planować swoją przyszłość z zawodem inżyniera. Szybkiej kariery i dobrze płatnej pracy oczekuje zaraz po studiach 40 proc. studentów uczelni technicznych. Kryzys sprawił, że wybierają masowo kierunki inżynieryjne, jak kiedyś marketing i zarządzanie. Tylko, że zainteresowanie naukami ścisłymi należy rozbudzać już u najmłodszych, by już w liceum wybierano kierunki techniczne dając sobie szansę dostania się na studia inżynieryjne.

Taki cel realizuje Fundacja Fabryka Talentów poprzez turniej First LEGO League (FLL), którego finały odbędą się już w najbliższą sobotę (6 listopada) w Warszawie i Gdańsku o godz. 11:30

Turniejowi towarzyszą niezwykłe emocje. Kilkanaście młodzieżowych drużyn w wieku 10-16 lat będzie konstruować roboty, programować je a następnie prezentować na turniejowych planszach. Roboty będę miały za zadanie wykonać jak najdokładniej szereg czynności, z których każda podlega punktacji (np. przesunięcie klocków z jednego miejsca planszy w inne, przejazd z jednego punktu planszy do drugiego punktu).


W tym roku temat jest szczególny "Body Forward", który niezwykle rozbudził kreatywność naszych młodych przyszłych inżynierów. Temat wiąże się z poszukiwaniem innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie inżynierii medycznej, chirurgii i biotechnologii. Zawodnicy będą prowadzili badania nad polepszeniem zdrowia ludzkiego życia, wgłębiając się w informacje dotyczące chirurgii, genetycznych predyspozycji, inżynierii medycznej. Wszystko odbywa się z udziałem kibicującej publiczności.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij
04.08 g.18.00
Orzeł Łódź
05.08 g.17.00
JAGUAR Gdańsk
Kaszubia Kościerzyna
08.08 g.14.00
e-Winner Apator Toruń
08.08 g.17.00
Bałtyk Koszalin
15.08
Arged Malesa TŻ Ostrovia
01.08 g.17.00
Pomorzanin Toruń
01.08 g.16.30
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
25.07 g.16.30
Start Gniezno
25.07 g.11.00
JAGUAR Gdańsk