Wiadomości

Reprezentacja piłkarek ręcznych w Gdańsku

Monika Kobylińska z Vistalu Gdynia (z prawej) oraz Adrianna Płaczek i Kinga Achruk znalazły się na plakacie zapowiadającym gdański turniej.
Monika Kobylińska z Vistalu Gdynia (z prawej) oraz Adrianna Płaczek i Kinga Achruk znalazły się na plakacie zapowiadającym gdański turniej. fot. ZPRP

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych zagra w Gdańsku w międzynarodowym turnieju. Od 17 do 19 marca w hali AWFiS przy ul. Górskiego rywalkami biało-czerwonych będą kolejno: Białoruś, Ukraina i Słowacja. Ceny biletów zostaną podane 15 lutego. Wówczas ruszy także ich internetowa sprzedaż.POLSKIE PIŁKARKI RĘCZNE NIE WYSZŁY Z GRUPY NA MISTRZOSTWACH EUROPY

W Gdańsku polskie piłkarki ręczne będą miały okazje, by podreperować sobie nastroje po nieudanych finałach mistrzostw Europy. W grudniu biało-czerwone po porażkach z: Francją 22:31, Holandią 21:30 i Niemcami 22:23 zakończyły udział w tym turnieju na rozgrywkach, a w końcowej klasyfikacji zajęły 15. miejsce na 16 drużyn. Tylko częściowo można tłumaczyć to niepowodzenie bardzo silną grupą. Ich rywalki zajęły bowiem kolejno: 3., 2. i 6. miejsce w mistrzostwach.

W marcu, w hali AWFiS będą faworytkami turnieju, gdyż za rywalki będą mieć reprezentacje, które na ostatni kontynentalny championat się nie zakwalifikowały. Nasza drużyna zagra kolejno z: Białorusią, Ukrainą i Słowacją.

Na razie selekcjoner Leszek Krowicki nie ogłosił jeszcze kadry na te mecze. Jednak ma być to najsilniejsza na chwilę obecną kadra, gdyż turniej stanowi ważny etap przygotowań do play-off do mistrzostw świata. Przypomnijmy, że w tym dwumeczu Polki zmierzą się z ubiegłorocznymi mistrzyniami olimpijskimi - Rosjankami.

Ceny biletów na gdański turniej znane będą 15 lutego. Wówczas na portalu ebilet.pl ruszy ich sprzedaż.

HARMONOGRAM TURNIEJU TOWARZYSKIEGO W GDAŃSKU:
17.03
godzina 17 Słowacja - Ukraina
19 POLSKA - Białoruś

18.03
16 Słowacja - Białoruś
18 POLSKA - Ukraina

19.03
12:00 Białoruś - Ukraina
14:00 POLSKA - Słowacja

Opinie (5) 3 zablokowane

 • (1)

  Z terminarza dostępnego na stronie ZPRP dodatkowo można się dowiedzieć, że rewanżowy mecz z Rosją gramy w Koszalinie, a pierwszy mecz eliminacji ME 2018 pod koniec września odbędzie się w Gdyni. Przeciwnik na razie nieznany, bo losowanie eliminacji dopiero na wiosnę.

  • 8 2

  • Najsilniejsza na chwilę obecną kadra, czyli w domyśle bez zawodniczek, które niedługo zostaną (Kudłacz-Gloc) bądź niedawno zostały mamami (Kulwińska, Stasiak) lub leczą ciężkie kontuzje (Gadzina, Łabuda).

   • 3 2

 • O grze w duzych imprezach, to na kilka lat nalezy zapomniec! Europa odjezdza w szybkim tempie i to w kazdym elemencie grry. Jezeli nasze najbardziej obiecujace zawodniczki nie zaczna wyjezdzac do silnych lig zagranicznych, jezeli Mistrz Polski nie zacznie regularnie grac w lidze mistrzow, a inne kluby w pozostalych pucharach, to juz niedlugo ponownie bedziemy grac w preeliminacjach!

  • 8 2

 • Międzynarodowy turniej w hali awf (1)

  Jaka reprezentacja taka hala

  • 7 8

  • Raczej przeciwnicy. Na razie wciąż jesteśmy nominalnie czwartą drużyną świata :), a na mecze z Białorusią czy Ukrainą Ergo Arena byłaby zdecydowanie na wyrost.

   • 8 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane