Mieli dwa gole w zapasie, a bronili się przed przegraną

Krzysztof Klinkosz
12 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta
Dwie bramki Dariusza Kudyby nie wystarczyły do odniesienia zwycięstwa. Dwie bramki Dariusza Kudyby nie wystarczyły do odniesienia zwycięstwa.

Piłkarze Bałtyku nadal są niepokonani w Gdyni, ale marna to pociecha skoro z siedmiu meczów II ligi w tym sezonie aż sześć zremisowali. W środowy wieczór biało-niebiescy znów dzielili się punktami z rywalami na Narodowym Stadionie Rugby, choć już po 23 minutach gry prowadzili 2:0, a potem sami musieli bronić się przed porażką, bo zainkasowali trzy gole z rzędu. Ostatecznie wynik pojedynku z Zagłębiem Sosnowiec na 3:3 (2:1) ustalił Dariusz Kudyba

ZAGŁĘBIE ZAGŁĘBIE
Matysiak - Musuła, Martyniuk, Benkowski, Filipiak - Manelski, Król, Jędryka, Noga - Kudyba, Włodarczyk
Sędziowie: Karol Mazuro (Olsztyn)
Szlakotin - Sroka, Marek, Jarczyk, Mójta - Ryndak, Sierczyński, Zieliński, Mróz - Stefański, Jankowski
  • 33' Noga Zmiany Loda
  • 55' Filipiak Zmiany Byczkowski
  • 61' Manelski Zmiany Ziemak
  • 75' Ryndak Zmiany Domański
  • 85' Zieliński Zmiany Strojek
  • 4' Manelski
  • 23' Kudyba
  • 71' Kudyba
  • 25' Jankowski
  • 49' Jankowski
  • 67' Benkowski
  • 41' Loda
  • 64' Byczkowski
  • 68' Król
  • 51' Jarczyk
  • 78' Domański
  • 79' Zieliński
  • 74' Benkowski
.

1'
Rozpoczyna Bałtyk
2'
Pierwsze akcje "Na rozpoznanie" przeciwnika
4'
[1:0] BAŁTYK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Manelski. Manelski został świetnie obsłużony podaniem w polu karnym przez Nogę i nie miał innego wyjścia jak tylko zdobyć bramkę.
5'
Bałtyk atakuje w dalszym ciągu, gdynainie wywalczyli rzut rożny
6'
Po kornerze jednak goście wybili piłke w pole
7'
Akcja Zagęłbia lewym skrzydłem, jednak dośrodkowanie przecinają obrońcy gospodarzy
9'
Inicjatywę zaczęli przejmować goście
11'
Jankowski "zatzńczył w polu karnym ale wywalczył tylko róg
13'
Wolny dla Bałtyku ale goście wybijają piłkę wrzuconą w pole karne
14'
Piłka ponownie w brzmce Zagłębia ale Kudyba był na spalonym
16'
Dośrodkowanie Nogi z lewej strony wybijają goście
19'
Akcja Bałtyku lewą stroną dośrodkowywał Filipiak ale goście wybili na róg
20'
Nikt nie wyskoczył do piłki bitej z rogu i ta spokojnie opuściła plac gry
21'
Gdynianie próbowali tym razem prawa stroną ale przytomnie w obronie Zagłębie
23'
[2:0] BAŁTYK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kudyba. Kudyba otrzymał piłkę na 15 metrze przed bramką gości, lekko obrócił się z piłką i uderzył w długi róg
24'
Kudyba tym razem gorszy od asekurujących go dwóch obrońców Zagłębia
25'
[2:1] ZAGŁĘBIE STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jankowski. Kontra gości, zamieszanie w polu bramkowym Bałtyku i ... piłka w siatce gospodarzy.
27'
Faul na Jędryce
28'
Długie zagranie z wolnego w pole karne gości ale piłkarze Bałtyku złapani na spalonym
28'
Zieliński strzela z daleka i piłka minimalnie przechodzi nad bramką gospodarzy
30'
Stefański uciekł obrońcom Bałtyku ale nie opanował piłki w polu bramkowym
32'
Stefański z półobrotu z 18 metrów i Matysiak z trudem wybił na róg
33'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Noga, w jego miejsce wchodzi Loda.
35'
Gra przeniosła się na środek pola
35'
Ryndak naciskany przez obrońcę Bałtyku podał w aut
38'
Dalekie dośrodkowanie z wolnego Manelskiego, piłka po głowne jednego z gdynian przeszła niewiele od bramki
39'
Zbyt dalekie podanie do Filipiaka
39'
Jędryka z 30 metrów, uderzył silnie goście w ostatniej chwili wybili na róg
40'
Za głębokie dośrodkowanie z rzutu rożnego
41'
Żółtą kartką został ukarany Loda (BAŁTYK).
43'
Jędryka walczył o piłkę w polu karnym jednak musiał ulec przed liczebną przewagą rywali
44'
Akcja gości przerwana wybiciem piłki wysoko w trybuny Narodowego Stadionu Rugby
45'
Sędzia doliczył 1 minutę do czasu gry w pierwszej połowie
45+1
Koniec pierwszej połowy: Bałtyk - Zagłębie 2:1
46'
Rozpoczyna się druga połowa
46'
Goście rozpoczęli z aniumuszem ale nie mogą przedostać się na przedpole bramki Bałtyku
47'
Manelski pada na boisko z przeraźliwym okrzykiem, na szczęście nic poważnego mu się nie stało i po chwili wstał
48'
Na Narodowym Stadionie Rugby zaczęło lać
49'
[2:2] ZAGŁĘBIE STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jankowski. błąd defensywy gdyńskiej i Jankowski doprowadza do wyrównania.
51'
Kudyba faulowany ostro przez Jarczyka
51'
Żółtą kartką został ukarany Jarczyk (ZAGŁĘBIE).
53'
Tym razem gracz gości za daleko wypuścił sobie piłkę
54'
Zagłębie wysoko atakuje wyprowadzających piłke gospodarzy
55'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Filipiak, w jego miejsce wchodzi Byczkowski.
55'
Bałtyk zastawił udaną pułapkę i goście na spalonym
57'
Kudyba próbował strzału z daleka ale piłkę pewnie złapał bramkarz gości
58'
Gospodarze atakują lewą stroną jednak bez efektu
59'
Akcję Bałtyku przerywa gwizdkiem sędzia wywołując gwałtowne niezadowolenie na ławce gospodarzy
61'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Manelski, w jego miejsce wchodzi Ziemak.
61'
Dośrodkowanie Bałtyku ląduje za bramką gości
63'
Ryndak uderzył mocno z daleka i piłka przeszła niewiele nad poprzeczką bramki Bałtyku
64'
Żółtą kartką został ukarany Byczkowski (BAŁTYK).
65'
Zamieszanie w polu karnym wyjaśnił Matysiak
67'
[2:3] ZAGŁĘBIE STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Benkowski. Bramka samobójcza, po błędzie Matysiaka, który źle obliczył lot piłki, futbolówke zmierzająca do siatki chciał wybić Benkowski ale nie zdołał tego zrobić i tylko wbił ją do bramki. Wcześniej gdynianie popełniali zatrważające błędy przy wyprowadzaniu piłki spod własnej bramki
68'
Żółtą kartką został ukarany Król (BAŁTYK). Na środku boiska omal nie doszło do przepychanek między zawodnikami
70'
Byczkowski uderza w poprzeczkę
71'
[3:3] BAŁTYK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kudyba. Po uderzeniu Byczkowskiego w poprzeczkę piłka wyszła w pole trafiła do Kudyby a ten mocnym strzałem wyrównał.
czerwona kartka
74'
Benkowski (BAŁTYK) otrzymał czerwoną kartkę. Gracz gdyński ratując swoją drużynę przed sytuacją sam na sam rywali "wyciął" niemal na linii pola karnego szarżującego rywala
75'
ZAGŁĘBIE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ryndak, w jego miejsce wchodzi Domański.
75'
Wolny bity z linii pola karnego trafia w mur gdynian
77'
Tym razem pewna interwencja Matysiaka
78'
Żółtą kartką został ukarany Domański (ZAGŁĘBIE).
79'
Żółtą kartką został ukarany Zieliński (ZAGŁĘBIE). Pociągnął za koszulkę atakującego gracza gospodarzy.
81'
Kudyba otrzymał dokładne podanie na 11 metr ale piłka po jego główce przeleciała obok bramki
83'
Byczkowski wywalczył piłkę na lewym skrzydle ale za daleko ją sobie wypuścił
84'
Jędryka z pola bramkowego ale piłka spadła na górną siatkę
85'
ZAGŁĘBIE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zieliński, w jego miejsce wchodzi Strojek.
87'
Goście umiejętnie wybijają z uderzenia Bałtyk
88'
Piłka po rzucie wolnym Zagłębia opuszcza boisko
89'
Bałtyk zaatakował jeszcze raz i wywalczył kornera
90'
Sędzia doliczył 3 minuty
90+1
Po rogu piłka powędrowała do Kudyby,ten z 6 metrów główkował prosto w ręce bramkarza gości
90+2
Tym razem zaatakowali goście Bałtyk zatrzymał ich akcję dopiero w polu karnym
90+3
Ziemak z Kudybą mogli ustalić wynik. Ten pierwszy jednak najpierw zbyt długo zwlekał z podaniem do wychodzącego sam na sam kolegi a kiedy już chciał dograć do Kudyby uderzył bardzo niecelnie.
90'

Pozostałe wyniki 14 kolejki:
Czarni Żagań - Nielba Wągrowiec 2:0 (1:0), MKS Kluczbork - Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:1), Tur Turek 2:3 (1:0), Ruch Zdzieszowice - Miedź Legnica 1:0 (1:0), Elana Toruń - Bytovia Bytów 1:2 (0:2), Energetyk ROW Rybnik - Górnik Wałbrzych 2:0 (0:0), Calisia Kalisz - GKS Tychy 1:1 (0:1), Chrobry Głogów - Raków Częstochowa 2:1 (2:1).

• widzow: 112 (1)

• 31 16

• hahahahahaa

w tym 112 nethoolsów

• 2 3

• Trzecioligowe lodówki i pralki Amica. (2)

Szok !!!! W oczy zagląda widmo spadku.W przerwie zimowej trzeba zmian,ale nie w celu walki o awans.Włodarczyk niech sprzedaje magnesy na lodówkę.W tylu meczach dwa gole,hi,hi.

• 25 6

• (1)

w jednym meczu w Kaliszu

• 1 0

• pamietaj ze sa tez ekstraklasowe lodowki i pralki :)

• 0 1

• ?.. (5)

ilu widzow bylo??dlaczego portal od wielu tygodni nie pisze prawdy ile osob chodzi na mecze tego klubiku?

• 13 12

• sam jesteś klubik, ale rzeczywiście brak informacji o widzach jest denerwujący. (1)

Przypominam , że na Bałtyk chodziło po kilkanaście tysięcy ludzi, ale było to dawno temu. Teraz 2-ga liga i jak przyjdzie 1.000 to sukces.

• 8 4

• to se ne vrati, 500 osob na NSR to max mozliwosci

• 9 2

• WIDOCZNIE MASZ JAKIES PROBLEMY NA TYM PUNKCIE (2)

Moze powinienes pojsc jutro do psychologa..... pewnie w nocy nie bedziesz mogl spac zakompleksiony sledziu

• 5 7

• .. (1)

aha..czyli bylo sto dwadziescia???)))))))

• 7 3

• tyle samo gdy Arka grała na tym smym poziomie ligowym co Bałtyk teraz.

• 4 6

• TYLKOBALTYK GDYNIA !!!!

OBLUZE OBLUZE OBLUZE!!!

• 16 13

• widzów około 400, byłem , widziałem. Chodzę na Bałtyk, Arkę i Lechię. (1)