Mierzą wyżej niż czwarte miejsce

Marta
20 marca 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Koszykarze Trefla kontynuują passę zwycięstw. W niedzielny wieczór sopocianie pokonali na wyjeździe walczącą o play-off Polonię Warszawa 74:62 (23:19, 21:15, 13:13, 17:15). Żółto-czarni dali wyraźny sygnał, że czwarte miejsce przed play-off zupełnie ich nie satysfakcjonuje.

POLONIA: Nana 21, Hinson 10, Easley 10, Łączyński 7, Wichniarz 4 - Nowakowski 7, Czujkowski 3, Krajewski 0.

TREFL: Stefański 11, Kikowski 9, Kinnard 9, Gustas 7, Ceranić 6 - Dylewicz 11, Ljubotina 9, Waczyński 8, Harrington 4.

Koszykarze z Warszawy zapowiadali, że niezwykle wysoko zawieszą poprzeczkę Treflowi. Polonia w dalszym ciągu bowiem walczyła o prawo gry w play-off. Walczyła, bo po meczu z sopocianami jej szanse na awans do czołowej ósemki, zmalały.

Zespół Trefla nie przestraszył się tych zapowiedzi i grając konsekwentnie, szerokim składem, wywalczył na parkiecie "Czarnych Koszul" komplet punktów. W pierwszej kwarcie długo wynik oscylował wokół remisu. W 3 minucie było 6:5 dla Trefla, minutę później gospodarze prowadzili 10:6.

Dopiero w końcówce tej części gry sopocianie po osiągnięciu niewielkiej przewagi utrzymali ją. Po pierwszej kwarcie goście prowadzili 23:19. W drugiej sopocianie powoli budowali coraz większą przewagę. Wykorzystywali swoją nieco lepszą grę na tablicach oraz lepszą skuteczność zwłaszcza w rzutach dwupunktowych.

W 19 minucie było 41:29 dla Trefla, tuż przed końcem pierwszej połowy Giedrus Gustas trafił za 3 i było 44:31. W końcówce jednak zza łuku trafił też Harding Nana i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 44:34.

W trzeciej kwarcie gospodarze jeszcze raz zerwali się do walki. Choć obydwa zespoły trafiały z raczej przeciętną skutecznością to jednak lepiej radziła sobie Polonia i gospodarze zanotowali serię 10:4.

W 28 minucie było już tylko 48:45 dla Trefla. Wówczas sygnał do "ucieczki" dał Lawrence Kinnard trafiając za 3 punkty i było 51:45 dla sopocian. Ostatecznie po 30 minutach meczu było 57:47 dla żółto-czarnych.

W ostatniej kwarcie Trefl dołożył do swojej przewagi jeszcze dwa punkty. Trefl stanowił drużyne w pełnym tego słowa znaczeniu. Wszyscy zawodnicy, którzy wyszli na parkiet, punktowali. Z najmniejszym dorobkiem - 4 punktów - mecz zakończyl Lorinza Harrington ale Amerykanin miał za to 6 zbiórek, 4 asysty i drugi najwyższy wskaźnik "eval" w drużynie.

Zwycięstwo w Warszawie dało sopocianom duże szanse na wywalczenie trzeciego miejsca przed play-off. W ostatniej serii spotkań Trefl podejmować będzie u siebie PGE Turów Zgorzelec.

Tabela wprowadzona: 2011-03-23
W pozostałych meczach 21 kolejki TBL Polpharma - Asseco Prokom 63:81 (18:17, 21:20, 15:24, 9:20), AZS Koszalin - Siarka Tarnobrzeg 111:88 (31:21, 22:21, 32:22, 26:24), PGE Turów Zgorzelec - PBG Basket Poznań 84:76 (20:14, 16:21, 13:12, 12:14, d1. 6:6, d2 17:9), Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk 72:64 (19:15, 12:13, 14:22, 27:14).