Miłe złego początki

Marta
24 stycznia 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Trefl Gdańsk

Niestety, ani nowy trener otoczony aurą sukcesu, ani zgrupowanie w Cetniewie nie pomogły siatkarzom Trefla. Mimo pełnej, wierzących w odmianę losu kibiców widowni, gdańszczanie zdołali wygrać tylko inauguracyjnego seta. Później było już coraz gorzej i skończyło się przegraną 1:3 (25:23, 15:25, 16:25, 13:25).

TREFL:Winnik, Serafin, Zanuto, Szulik, Bednaruk, Kadziewicz, Samardzić (libero) oraz Kruk, Stancelewski, Kocik.

AZS UWM: Kowalczyk, Grzyb, Zagumny, Józefacki, Kunnari, Siezieniewski, Andrzejewski (libero) oraz Szymański.

Pierwszy set sobotniej rywalizacji siatkarzy Trefla nastrajał optymistycznie. Wprawdzie przez cały czas trwała wyrównana walka, jednak to podopieczni Jerzego Strumiłło kończyli go zwycięsko.

Wynik w trakcie partii oscylował wokół remisu, choć z lekkim wskazaniem na gdańszczan, którzy prowadzili m.in. 8:5, 16:13, 17:14. W końcówce olsztynianie wyrównali na 23:23, jednak więcej zimnej krwi zachowali gdańszczanie i to oni zdobyli dwa decydujące o zwycięstwie w tej partii, punkty.

Niestety od drugiego seta siatkarze Trefla przeszli fatalną metamorfozę. Sam wynik - 15:25 - świadczy o bezradności zespołu z Gdańska, choć jak się później okazało nie była to jeszcze najgorsza zdobycz punktowa w sobotę.

Niestety w trzecim i czwartym secie przezywaliśmy zbiorowe deja vu. W trzeciej odsłonie olsztynianie porazili gospodarzy na początku partii, wyszli na prowadzenie 11:4 i kontrolowali wynik do końca seta. Gospodarze ugrali zaledwie jeden punkcik więcej niż w drugiej odsłonie.

W czwartym i jak się można było spodziewać ostatnim secie gdańszczanie, znów błyskawicznie tracili dystans, rozpoczęło się od wyniku 4:8, później było 8:19 a koniec seta przyniósł wynik 13:25.

Sobotni mecz miał być przełomowym dla gdańskich siatkarzy, do play off coraz mniej czasu i pojedynek z Olsztynem po prostu trzeba było wygrać, stało się inaczej i gdańszczanie są w coraz gorszej sytuacji.

-Przeciwnik nie dał nam się rozwinąć w trzech setach. Wykorzystywał wszystkie nasze błędy- ocenił trener Jerzy Strumiłło. Zaznaczył jednak, iż jest przekonany, że w kolejnych meczach gdański zespół sprawować się będzie coraz lepiej.

Tabela wprowadzona: 2009-01-25
Pozostałe wyniki 13 kolejki Plus Ligi Siatkarzy:Jadar Radom - Delecta Bydgoszcz 3:0 (25:17, 25:18, 25:21), J.W.Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawa - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:23, 25:18, 22:25, 21:25, 11:15), Domex Tytan AZS Częstochowa - Jastrzębski Węgiel 1:3 (21:25, 25:21, 22:25, 22:25), PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:21, 25:21, 25:18).
Marta

Opinie (49) 2 zablokowane

• A klub dalej ma gdzieś kibiców, którzy czekają w kolejce po bilety (które raz są, raz nie ma, raz mówią że tylko te za 40zł zostały, potem ktoś kupuje za 20zł, mimo że to bilety za złotówkę), a mecz w najlepsze już trwa (nie - nie miałem czasu kupić biletów wcześniej). Ja odpuściłem, nie wszedłem pomimo 40 minut w kolejce i więcej już chyba się nie wybiorę. Jakie miejsce w lidze taka i działalność klubu - "doskonała" promocja siatkówki...