Miłe złego początki...

23 maja 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera

Piłkarzom Bałtyku nie udało się wygrać trzeciego kolejnego meczu w II lidze. Co gorsza po dwóch ostatnich remisach w sobotę gdynianie przegrali na wyjeździe z Czarnymi Żagań 1:3 (1:2). Kolejne spotkanie podopieczni Piotra Rzepki mają wyznaczone na najbliższą środę. O godzinie 18.15 zmierzą się na Narodowym Stadionie Rugby z najsłabszą drużyną tabeli - Ślęzą Wrocław

.

Bramki
Mania 16, Wróbel 43, Gajowy 83 - Benkowski 12

BAŁTYK: Grubba - Siezieniewski, Benkowski, Martyniuk, Król - Drzymała (63 Byczkowski), Granosik, Pietrzyk, Adamus (68 Kozerkiewicz) - Kudyba, Michałek.

Gdynianie mają coraz większe kłopoty kadrowe. Grono piłkarzy, którzy nie zagrają w tym sezonie powiększył Łukasz Nadolny. Napastnik w ostatnim spotkaniu doznał kontuzji ścięgna Achillesa. Tym samym miejsce w "11" odzyskał Dariusz Kudyba. I niewiele brakowało, aby w 7. minucie otworzył on wynik spotkania. Jeszcze wcześniej szansę na gola miał Błażej Adamus, ale w obu przypadkach bronił Jakub Bucholz.

Bramkarz Czarnych odbił też piłkę po strzale z rzutu wolnego Michała Drzymały w 12. minucie, ale wobec dobitki Michała Benkowskiego był bezradny. To dla obrońcy, pozyskanego zimą, pierwszy gol w gdyńskich barwach.

Bałtyk rozpoczął zatem od prowadzenia, ale korzystnego wyniku nie zdołał "dowieźć" nawet do przerwy. Szybko wyrównał Grzegorz Mania, który znalazł się sam na sam z bramkarzem biało-niebieskich. Natomiast w końcówce pierwszej połowy Dariusz Grubba nie miał szans na skuteczną interwencję po strzale z "16" Michała Wróbla.

Po przerwie było dużo emocji. Bałtyk próbował wyrównać, a gospodarze nastawili się na kontry. Szanse bramkowe otwierały się raz po raz przed obiema drużynami. Na 2:2 mogli strzelił Michał Michałek, Drzymała i Adamus.

Zamiast tego był gol dla rywali. Bałtyk dopiero po raz drugi w tym sezonie, i zarazem w tej rundzie, kończył mecz z bagażem trzech zainkasowanych trafień. W 83. minucie na nic zdała się ładna parada Grubby, bo piłka po jego interwencji odbiła się od poprzeczki, a do siatki wepchnął ją pozostawiony bez opieki Tomasz Gajowy.

Mimo przegranej zaliczka z jesieni i dobry układ gier na finiszu rozgrywek, gdyż gdynianie zagrają wyłącznie z drużynami, które są za nimi w tabeli, sprawia, że Bałtyk nie powinien mieć żadnych kłopotów z utrzymaniem. Wielka szansa na pierwsze zwycięstwo w tym roku u siebie otworzy się już w środę, gdy przy ul. Górskiego stawi się outsider z Wrocławia. Wynik spotkania można obstawiać w naszym typerze.

Pozostałe wyniki 31. kolejki:
Unia Janikowo - Lechia Zielona Góra 2:0 (2:0), Tur Turek - Miedź Legnica 2:1 (1:0), Ślęza Wrocław - Ruch Radzionków 0:1 (0:1), GKS Tychy - Olimpia Grudziądz 1:0 (1:0), Raków Częstochowa - Górnik Polkowice 1:3 (0:1), Polonia Słubice - Zagłębie Sosnowiec 0:0, Elana Toruń - Nielba Wągrowiec 0:1 (0:1), Zawisza Bydgoszcz - Jarota Jarocin 2:1 (1:1).

Opinie (47) ponad 20 zablokowanych

• (3)

moze skonczcie juz o tym, bo zenada pachnie..

• 11 18

• baltyk to ta ekipa co przegonila arke w ostatnia srode :)

• 17 6

• był bedzie jest Bałtyk SKS (1)

zenada to jak partyzantka bedzie was ganiac,takze teraz miejcie sie na bacznosci bo sie zaczelo poszukiwanie zaginionej arki

• 8 6

• Hahahahah partyzanci kurde :D

Kogo wy możecie ganiać dzieciaki? Przedszkolaków?

• 6 3

• kiedys jezdzilismy na Krawiecka... (1)

teraz nigdzie nie moge uswiadczyc jakiegos kadlubka... a szkoda..