Miłe złego początki polskich rugbistów w Genewie. 14 punktów łącznika ataku Arki Gdynia

18 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Dawid Banaszek, łącznik ataku Arki Gdynia, zdobył dla Polski 14 punktów, ale biało-czerwoni przegrali w Szwajcarii, mimo udanego początki spotkania. Dawid Banaszek, łącznik ataku Arki Gdynia, zdobył dla Polski 14 punktów, ale biało-czerwoni przegrali w Szwajcarii, mimo udanego początki spotkania.

Reprezentacja Polski w rugby przegrała trzeci z czterech meczach w Rugby Europe Trophy sezonu 2017/18. Tym razem biało-czerwoni ulegli w Genewie Szwajcarii 24:30 (24:12). Wszystko wskazuje na to, że ekipa irlandzkiego trenera Duaine'a Linsday'a zakończy rozgrywki na piątym, przedostatnim miejscu. Trudno bowiem przypuszczać, że 24 marca w Łodzi pokona faworyzowaną Portugalię.

Punkty
Simon Perrod 10, Tim Voegtli 5, Ludovic Perruisset 5, Liam Kavanagh 5, Ludovic Porret 5 - Dawid Banaszek 14, Piotr Zeszutek 5, Daniel Kornath 5

POLSKA: Janiec (51 Wilczuk), Bobryk (80 Chróściel), Kostałkowski (64 Kelberashvili) - Ławski, Bartoszek - Kornath (72 Wiśniewski), A.Nowicki, Zeszutek - M.Plichta - Banaszek - A.Beccuau, Szczepański, V.Beccuau, Rokicki (68 Skałecki) - J.Nowicki

SPRAWDŹ, CO OBIECYWALI NOWI SELEKCJONERZY REPREZENTACJI NARODOWYCH SENIORÓW

Dwa tygodnie po pogromie z Holandią 30:71 reprezentacji Polski udało się zebrać o wiele silniejszy skład. Na Szwajcarów Duaine Linsday wystawił "15", w której było aż 9 zawodników na co dzień grających we Francji. I początkowo wydawało się, że biało-czerwonych czeka łatwe zwycięstwo.

Już w 7. minucie na pole punktowe gospodarzy przedarł się Piotr Zeszutek, kapitan reprezentacji Polski i Ogniwa Sopot. Dziesięć minut później przyłożenie w debiucie w biało-czerwonych barwach zaliczył Daniel Kornath z UMS Montelimar, który do rozgrywek krajowych był uprawniony również w Ogniwie. Natomiast Dawid Banaszek, łącznik ataku Arki Gdynia, popisał się trzema podwyższeniami, to ostatnie skutecznie egzekwując po własnym przyłożeniu. Tym samym w 23. minucie było 23:0 dla Polski!

Co prawda rywale odpowiedzieli piątką, ale przez pół godziny mecz układał się bardzo dobrze dla naszej drużyny. Gdy Banaszek kopnął także z karnego, było 24:7. Szkopuł w tym, że już więcej biało-czerwoni nie zdobyli żadnego punktu.

PRZECZYTAJ, JAK KAROL CZYŻ TRAKTUJE PRACĘ W KADRZE NARODOWEJ

Zobacz jak prezentowała się reprezentacja Polski w listopadzie przed meczem z Mołdawią, jak na razie jedynym wygranym w bieżącym sezonie

LECHIA WYMIENIŁA ZAGRANICZNYCH RUGBISTÓW. PRZECZYTAJ O ZMIANACH KADROWYCH W GDAŃSKU

Jeszcze przed przerwą Szwajcarzy zdobyli drugie przyłożenie, a kontakt punktowy złapali, gdy w drugiej połowie po żółtej kartce dla Kacpra Ławskiego, nasza drużyna przez 10 minut musiała grać w "14". Rywale zbliżyli się wówczas na 23:24.

Akcja, która zadecydowała o zwycięstwie Helwetów miała miejsce w 67. minucie. Polską obronę sforsował Ludovic Porret, a Simon Perrod kopnął na 30:24. Tym samym na otarcie łez biało-czerwonym pozostał bonus za porażkę niższą niż 7 punktów.

Poza Zeszutkiem i Banaszkiem z trójmiejskich klubów zagrali w Genewie: Grzegorz SzczepańskiMarcin Wilczuk (obaj Ogniwo) oraz Tomasz Rokicki (Lechia Gdańsk).

Wszystko wskazuje na to, że nasza reprezentacja ukończy sezon na przedostatnim, piątym miejscu i pozostanie w Rugby Europe Trophy na kolejne rozgrywki. Trudno bowiem liczyć, że Polacy 24 marca w Łodzi pokonają Portugalię, która jest głównym kandydatem do wygranie grupy.

EKSTRALIGA POWIĘKSZONA DO 10 ZESPOŁÓW. SPRAWDŹ, JAKIE JESZCZE ZMIANY ZASZŁY W KRAJOWYCH ROZGRYWKACH, BO SĄ ISTOTNE

Opinie (43) 4 zablokowane

• 43 minuta ............

decydująca o porażce była 43 minjta gdzie nie położylimy będąc prawie na polu ....... coś pękło..

• 9 0

• Trener (1)

Po co zatrudniać trenera z Irlandii nawet Steve Hansen nic nie zrobi jak nie ma z czego pewnie gdyby Karol Czyż prowadził kadrę sam to wyniki byłyby podobne jak nie lepsze

• 10 7

• Czyz nic nie zdziala to psuj tak jak cala reszta kadry

• 3 2

• dokładnie tak jak wyżej

jedyna wygrana ze Więciora w Gdańsku nad Mołdawią
    gdyby nie to byłby spadek

ponadto co za bezsens grać 3 mecze przed startem ligi!!!

z frankami czy bez wyniki takie same

• 5 2

• Szatan po tym meczu najlepiej punktującym zawodnikiem w całej historii rugby w Polsce

• 7 4

• Kto (1)

Kto lansuje młodego Novika ????? trzeba powiedzieć trenerom ze to nie są mecze w paryzanke , czy sami ślepi są w sztabie?????

• 13 3

• Bucceau na skrzydle też demonem szarży nie jest,delikatnie mówiąc.

• 4 0

• zwiazek

Ludzie nie ma co winic zawodnikow, bo kto odpowiada za stan polskiego rugby? Za trenera Putry Szwajcaria chciala grac z nami sparingi, a dzis? Mozemy sie od nich uczyc, tak jak od Holandii. Rugby w Polsce nieistnieje, jest tylko grupa pasjonatow i zerujacy na tym magicy.