Lotos Trefl przegrał z ZAKSĄ 1:3

7 grudnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Trefl Gdańsk

Dwaj reprezentacyjni środkowi toczyli ze sobą walkę na siatce przez większą część meczu. I choć w pojedynku na punkty lepszy od Boćka (17 "oczek") o dwa punkty okazał się Jarosz, to po meczu w lepszym nastroju był zawodnik Zaksy. Dwaj reprezentacyjni środkowi toczyli ze sobą walkę na siatce przez większą część meczu. I choć w pojedynku na punkty lepszy od Boćka (17 "oczek") o dwa punkty okazał się Jarosz, to po meczu w lepszym nastroju był zawodnik Zaksy.

Siatkarze Lotosu Trefla wykorzystali perypetie komunikacyjne rywali, którzy dotarli do Gdańska dopiero w dniu meczu nad ranem. W hali AWFiS gospodarze wygrali inauguracyjnego seta, a w drugim przegrali dopiero w końcówce. Jednak potem było znacznie gorzej. Trener Sebastian Świderski wymienił połowę wyjściowego składu, wprowadził z rezerwy do gry reprezentantów Polski: Grzegorza Boćka i Marcina Możdżonka, a ZAKSA Kędzierzyn-Koźle sięgnęła po zwycięstwo 3:1 (17:25, 25:23, 25:14, 25:20).

Łomacz, Żaliński 8, Gawryszewski 7, Jarosz 19, Wierzbowski 8, Zajder 10, Rusek (libero) oraz Mikołajczak 2, Ratajczak 1, Milczarek 1, Stolc, Stępień
Miejsce: Hala AWFiS
Sędziowie: Maciejewski (Szczecin), Broński (Murowa Goślina)
Widzów: 1450
Zagumny 3, Ruciak, Gladyr 11, Witczak 3, Kooy 15, Wiśniewski 2, Lewis (libero) oraz Bociek 17, Schneider, Ferens 6, Możdżonek 7
set 1 set 2 set 3 set 4 set 5 wynik
LOTOS TREFL 25 23 14 20 1
ZAKSA 17 25 25 25 3

POMECZOWY DWUGŁOS TRENERÓW

Radosław Panas Radosław Panas

RADOSŁAW PANAS (Lotos Trefl):
Gratuluję rywalom zwycięstwa i 3 punktów. My graliśmy przez dwa pierwsze sety. W tym okresie byliśmy równorzędnym przeciwnikiem dla gości. Od trzeciego seta pełna kontrola nad tym co działo się na boisku należały do zespołu z Kędzierzyna. Dlatego odniósł on zasłużoną wygraną.

Sebastian Świderski Sebastian Świderski

SEBASTIAN ŚWIDERSKI (ZAKSA):
Wielkie uznanie dla chłopaków za to, że wyszli do gry i podjęli walkę. Przed meczem pytałem zawodników, czy któryś ma problemy, czy źle się czuję. Wszyscy odpowiedzieli negatywnie. Każdy zgłosił gotowość występu w tym meczu. Widać, że jest to fajna drużyna. Wielkie brawa dla niej.

Cieszymy się, że wygraliśmy to spotkanie za 3 punkty. Ta zdobycz jest nam na pewno bardzo potrzebna, gdyż wzmocni zespół przed środowym spotkaniem w Lidze Mistrzów.

hala AWFiS ma 1500 miejsc siedzących, w dniu spotkania w hali obiektu do kupienia było już tylko około 150 biletów, reszta została wyprzedana w przedsprzedaży, a także miejsca zarezerwowano dla posiadaczy karnetów na cały sezon
mecz rozpocznie się z lekkim opóźnieniem ze względu na konieczność zmieszczenia się w ramówce telewizyjnej
jak informowaliśmy, siatkarze ZAKSY nie mogli przylecieć do Gdańsk - tak jak zakładali - samolotem, na mecz ruszyli ostatecznie autokarem, goście nad morzem zameldowali się dopiero dzisiaj nad ranem
rozpoczęła się prezentacja zespołów, nie wszystkie miejsca na trybunach są zajęte, ludzie jeszcze się schodzą
niespodzianka w "6" gości, w ataku nie ma Boćka, rozpoczyna na tej pozycji Witczak (ZAKSA), w zespole gości będzie też dwóch libero Lewis (ZAKSA) i Gacek (ZAKSA)
początek seta
Rozpoczynamy pierwszego seta. Na zagrywce Zagumny (ZAKSA)
punkt
1:0
skuteczne zbicie Wierzbowskiego (LOTOS TREFL)
punkt
2:0
Wierzbowski (LOTOS TREFL) w akcji blok-aut
blok
3:0
Blok Jarosza (LOTOS TREFL) na Witczaku (ZAKSA)
punkt z zagrywki
4:0
Zajder (LOTOS TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
czas
4:0
Przerwa na żądanie (ZAKSA). Trener Świderski, przez lata etatowy reprezentant Polski, musi przypomnieć podopiecznym, po co wyszli na parkiet
4:0
po powrocie do gry challenge gdańszczan, kwestionują prawidłowość ataku Kooya (ZAKSA)
punkt
5:0
przyznana racja trenerowi Panasowi, Holender przekroczył linię środkową przy tym ataku
6:2
druga zepsuta zagrywka gospodarzy, Jarosz (LOTOS TREFL) też posłał piłkę w siatkę
blok
6:3
Blok na Gawryszewskim (LOTOS TREFL)
6:4
Gladyr (ZAKSA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
czas
6:4
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL). Trener Panas również nie czeka, gdyż na 4 punkty rywali jego podopieczni odpowiedzieli tylko jednym od wyniku 5:0
7:6
Witczak (ZAKSA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
8:6
przerwa techniczna
8:6
pierwsza przerwa techniczna po zagrywce Witczaka (ZAKSA) w siatkę. Lotos Trefl prowadzi 8:6, prowadzenie to zasługa zaskoczenia rywali na początku meczu
punkt
8:7
Kooy (ZAKSA) w trudnej pozycji zdołał przerzucić piłkę nad blokiem
punkt
9:7
skuteczny atak Żalińskiego (LOTOS TREFL)
punkt
9:8
Wiśniewski (ZAKSA) znów przebił się środkiem
punkt
9:9
remis po autowym zbiciu Żalińskiego (LOTOS TREFL), nie pomagają protesty gdańszczan, którzy uważali, że piłka dotknęła rąk blokujących
punkt
10:9
11:9
Żaliński (LOTOS TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Wcześniej ten zawodnik skutecznie również w ataku
11:9
autowe zbicie Witczaka (ZAKSA), ale goście biorą challenge, licząc, że gdańszczanie dotknęli siatkę przy bloku
punkt
12:9
punkt dla gdańszczan
blok
13:9
Blok Zajdera (LOTOS TREFL) na Ruciaku (ZAKSA)
15:10
Gawryszewski (LOTOS TREFL) skończył piłkę przechodzącą po atomowej zagrywce Zajdera (LOTOS TREFL)
punkt
15:11
w aut atak Wierzbowskiego (LOTOS TREFL)
punkt
16:11
16:11
druga przerwa techniczna i 5 punktów przewagi Lotosu Trefl po ataku Jarosza (LOTOS TREFL) po bloku
18:11
Przerwa na żądanie (ZAKSA) po ataku Wierzbowskiego (LOTOS TREFL)
19:13
autowa zagrywka Wierzbowskiego (LOTOS TREFL)
22:14
Blok Zajdera (LOTOS TREFL) na Gladyrze (ZAKSA)
23:15
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łomacz, wchodzi Mikołajczak na zagrywkę
23:15
ZAKSA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ruciak, wchodzi Ferens.
25:17
Koniec pierwszego seta. Lotos Trefl prowadzi z wicemistrzami Polski 1-0. W dużej mierze to nagroda za 62-procentową skuteczność gospodarzy w ataku
  • 25
Rozpoczynamy drugiego seta. Na zagrywce Żaliński (LOTOS TREFL). Gdańszczanie bez zmian. Goście z dwoma roszadami w "6", w składzie Bociek i Możdżonek
punkt
0:1
pierwsze prowadzenie gości w tym meczu, atak Kooya (ZAKSA)
punkt
1:1
Zajder (LOTOS TREFL) ze środka trafił w boisko, choć aby uzyskać ten punkt gdańszczanie musieli uciec się do wideoarbitrażu
2:3
znów challenge zdecydował dla kogo jest punkt, sędziowie uznali, że Jarosz (LOTOS TREFL) zagrał asa, a jednak serwis był autowy
3:6
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL) po autowym zbiciu Jarosza (LOTOS TREFL)
7:7
jeszcze jedna wideoweryfikacja, tym razem po ataku Gladyra (ZAKSA)
punkt
8:7
8:7
na przerwie technicznej prowadzą gospodarze, bo atak Gladyra (ZAKSA) ze środka uznany za autowy
punkt
8:8
punkt
9:8
po wznowieniu gry zbicia atakujących, najpierw Boćka, w odpowiedzi Jarosza (LOTOS TREFL)
punkt
9:9
Żaliński (LOTOS TREFL) z zagrywki w siatkę
punkt
9:10
Możdżonek (ZAKSA) skończył piłkę przechodzącą po zagrywce Gladyra (ZAKSA)
10:12
Zajder (LOTOS TREFL) z zagrywki w aut, niewymuszone błędy gdańszczan sprawiają, że gra się miejscowym coraz trudniej
13:15
najdłuższa wymiana meczu, skończył Kooy (ZAKSA)
14:16
druga przerwa techniczna po ataku Gladyra (ZAKSA), goście okres pomiędzy regulaminowymi pauzami wygrali 9:6
15:18
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL). Trener Panas wykorzystał ostatni czas w tej partii, który mu przysługiwał
16:20
Bociek (ZAKSA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
16:20
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę na środku bloku. Boisko opuszcza Gawryszewski, wchodzi Ratajczak.
punkt
17:20
Bociek (ZAKSA) zepsuł zagrywkę
18:20
Jarosz (LOTOS TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
20:21
Przerwa na żądanie (ZAKSA). Szybko trener Świderski wykorzystał oba czasy, jego drużyna prowadziła już 20:16, a teraz ma tylko punkt przewagi
20:21
już nie tylko Klub Kibice, ale niemal wszyscy kibice klaszczą i dopingują gospodarzy
punkt
20:22
Kooy (ZAKSA) w ataku skutecznie
20:22
ZAKSA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Możdżonek, wchodzi Witczak na zagrywkę
23:23
akcje środkowych, Gladyr (ZAKSA), a w odpowiedzi Zajder (LOTOS TREFL)
po drugim secie mamy 10-minutową przerwę
Rozpoczynamy trzeciego seta. ZAKSA bez trzech siatkarzy z "6", która rozpoczynała mecz. Lotos Trefl w ustawieniu z początku spotkania
2:3
błędy z autu stron, Wierzbowski (LOTOS TREFL) w aut w ataku, Gladyr (ZAKSA) na zagrywce
punkt
3:3
punkt
3:4
udane zbicia przyjmujących Wierzbowskiego (LOTOS TREFL) i Kooya (ZAKSA)
3:6
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL). Podobnie jak w drugim secie trener Panas przerwał grę przy 3:6
5:10
Możdżonek (ZAKSA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
czas
5:10
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL). Trener Panas wykorzystał oba czasy w tym secie
punkt
5:11
5:11
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wierzbowski, wchodzi Milczarek.
6:13
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żaliński, który przed chwilą atakował w aut, wchodzi Stolc.
punkt
6:14
Milczarek (LOTOS TREFL) przekroczył linię 3. metra
punkt
7:14
Zajder (LOTOS TREFL), w ostatnim okresie tylko ten środkowy może przebić się przez blok rywali
punkt
7:15
punkt
8:15
Bociek (ZAKSA) punktuje do swojej drużyny po ataku i dla... gospodarzy, psując zagrywkę
9:17
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łomacz, wchodzi Mikołajczak.
punkt
9:18
9:18
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jarosz, który zepsuł zagrywkę, wchodzi Stępień.
10:21
Kooy (ZAKSA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
11:21
Gawryszewski (LOTOS TREFL) ze środka
11:21
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zajder, wchodzi Ratajczak. Pięciu rezerwowych w "6"
punkt
11:22
punkt
12:22
punkt
12:23
Mikołajczak (LOTOS TREFL) za pierwszym razem skutecznie, w drugim ataku już w aut
14:25
Koniec trzeciego seta. Lotos Trefl przegrywa 1-2, a partie oddał w bardzo kiepskim stylu, kończą ją w rezerwowym składzie
0:1
Blok na Ratajczaku (LOTOS TREFL), który podobnie jak Milczarek (LOTOS TREFL) został w "6" na tego seta
2:4
mimo że mecz na dobre zaczyna uciekać gdańszczanom to warto podkreślić, że miejscowa publiczność wciąż dopinguje, są oklaski, bicie w bęben itp.
punkt
2:5
punkt
2:6
czas
2:6
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL). Trener Panas interweniuje, gdyż w tym secie jego podopieczni zdobyli punkty tylko po błędach rywali
punkt
3:6
wreszcie udany atak Jarosza (LOTOS TREFL)
punkt
3:7
kiwka Zagumnego (ZAKSA)
blok
3:8
Blok Gladyra (ZAKSA) na Jaroszu (LOTOS TREFL)
3:8
pierwsza przerwa techniczna. Już 8:3 dla gości
punkt
4:8
po przerwie znów punktuje Jarosz (LOTOS TREFL)
4:10
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę na rozegraniu. Boisko opuszcza Łomacz, wchodzi Stępień.
7:14
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL). Trener Panas jeszcze próbuje zmobilizować podopiecznych, wziął ostatni czas
punkt
8:14
Milczarek (LOTOS TREFL) przebił się przez blok
8:14
do hali weszły siatkarki Chemika Police, w niedzielę o godzinie 14:45 liderki Orlen Ligi, również w hali AWFiS zagrają z Atomem Treflem Sopot
punkt
8:15
punkt
9:15
punkt
9:16
wątpliwa piłka na siatce, po walce Zagumnego (ZAKSA) i Gawryszewskiego (LOTOS TREFL) cieszył się środkowy gospodarzy, ale sędziowie przyznali punkt rozgrywającemu
10:17
ZAKSA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kooy, wchodzi Ruciak.
11:17
Milczarek (LOTOS TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
11:18
sporo chaosu było w tej wymianie z obu stron, ale ostatnie słowo należało do Ferensa (ZAKSA)
punkt
12:18
Możdżonek (ZAKSA) zepsuł serwis
12:18
LOTOS TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ratajczak, wchodzi Zajder.
15:19
Przerwa na żądanie (ZAKSA). Trener Świderski wezwał podopiecznych do siebie, gdyż z prowadzenia 19:12 ubyły 3 punkty
punkt
15:20
po wznowieniu gry punktuje Gladyr (ZAKSA)
punkt
16:20
Jarosz (LOTOS TREFL) podtrzymuje gdańskie nadzieje, że ten mecz nie skończy się szybko
blok
17:20
Blok na Boćku Zajdera (LOTOS TREFL)
17:20
ZAKSA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ruciak, wchodzi Kooy.