Miłe złego początki w Oświęcimiu

Krzysztof Klinkosz
12 listopada 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Niespodziewanej porażki doznali hokeiści Energi Stoczniowca. Podopieczni Andrzeja Słowakiewicza już w środę mogli zapewnić sobie awans do czołowej szóstki ligi. Tymczasem gdańszczanie przegrali w Oświęcimiu z Unią 3:5 (2:1, 0:2, 1:2), choć prowadzili zdobyli dwa pierwsze gole w tym spotkaniu. W piątek o punkty będzie dużo trudniej w Janowie.

0:1 Vitek as. Skutchan (6.25)
0:2 Vitek as. Skutchan, Rzeszutko (8.56)
1:2 Bucek as, Jakubik, Modrzejewski (17.53 w przewadze)
2:2 Modrzejewski as. Cinalski (29.42 w podwójnej przewadze)
3:2 Adamus as. Połącarz (30.12 w przewadze)
4:2 Wojtarowicz as. Klisiak, Jakubik (43.08 w przewadze)
4:3 Jankowski as. Kostecki (53:25)
5:3 Stachura as. Modrzejewski, Bucek (56.38)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Soliński, Smeja - Kostecki, Skrzypkowski - Maciejewski, Mat.Rompkowski - Maj, Kwieciński - Benasiewicz, Skutchan - Rzeszutko - Vitek, B.Wróbel - M.Wróbel - Ziółkowski, Jankowski - Steber - Furo, Chmielewski - Mac.Rompkowski - Wróblewski.

Gdańszczanie w środę fatalnie zagrali w osłabieniu dość powiedzieć, że z pięciu bramek, które zdobyła ekipa Unii aż cztery padły podczas liczebnej przewagi zespołu beniaminka PLH. Hokeiści "Stoczni" najwyraźniej nie mają szczęścia w spotkaniach z teoretycznie słabszymi rywalami, wystarczy przypomnieć mecz w Sanoku czy w Toruniu choć akurat na Podkarpaciu udało się podopiecznym Andrzeja Słowakiewicza zdobyć punkty.

Gdańszczanie już w 9 minucie prowadzili 2:0 autorem obydwu bramek był Josef Vitek który najpierw z bliska skierował krążek do siatki a później zachował najwięcej zimnej krwi pod bramką gospodarzy.

Gdańszczanie mieli jeszcze kolejne sytuacje, m.in. znów Vitek i Wojciech Jankowski jednak więcej bramek już nie strzelili. Z kolei już pierwsza gra w osłabieniu Energi Stoczniowca zakończyła się golem dla gospodarzy. Sylwestra Solińskiego pokonał Martin Bucek.

W drugiej tercji na przełomie 29 i 30 minuty w ciągu 43 sekund na ławkę powędrowało dwóch gdańszczan i gospodarze najpierw doprowadzili do remisu a pół minuty później już wyszli na prowadzenie.

Niestety gdańszczanie już strat nie odrobili co więcej na początku trzeciej tercji kolejną stracona bramką okupili gdańszczanie kolejną karę. Na chwilę nadzieję w serca gdańszczan wlał Jankowski, który golem zakończył kontrę. Niestety niespełna trzy minuty później gospodarze znów prowadzili dwiema bramkami. Po golu w zamieszaniu podbramkowym Wojciecha Stachury.

Gdańszczanie w ostatnich minutach przypuścili jeszcze jeden szturm z daleka strzelał Mateusz Rompkowski jednak strzał obronił golkiper gospodarzy, po uderzeniu Bartłomieja Wróbla bramkarzowi przyszedł w sukurs słupek w końcówce jeszcze gdańszczanie nie wykorzystali sytuacji sam na sam i musieli pogodzić się z niespodziewaną porażką.

• szkoda (1)

dupa dupa janow sie na nas zmobilizuje a z sosnowcem raczej sobie nie powalczymy, trzeba bylo wygrac z oswiecimiem i miec to z glowy

• 3 0

• Nigdy nic nie wiadomo, juz nie raz wygrywali z tymi, z ktorymi teoretycznie wygrac nie powinni, wiec nie ma sie co martwic na zapas, trzeba czekac...a nuz piatek 13-go bedzie szczesliwy?

• 1 2

• uczmy sie od uni gry w przewadze hahaha czy to nam kiedys zacznie wychpdzic???????????????

• 0 1

• Kostecki znów w pierwszej piątce (2)

Czego się nie robi żeby mu poprawiać statystyki .Jesteś gorszy od każdego juniora" hokeisto "tatusia

• 7 2

• (1)

Boże, przecież muszą wymieszać dobrych graczy z gorszymi, bo jakby dali wszystkich najlepszych do pierwszej piątki to w innych graliby gorsi i by im bramki strzelali.

• 0 5

• trzeba było być na meczu i wiedzieć co ta ciota wyprawiała, co najmniej 2 bramki dla Unii to jego i wyłącznie jego wina.

WON CIECIU !!!! KOSTECKI ZJEDŹ !!!!!!!!!!!!!!!

• 6 1

• a kto stał na bramce (3)

Przemek cz ySolo ?

• 0 0

• (1)

Chyba Solo, ale w pewnym momencie mignelo mi, ze Odrobny, wiec trudno powiedziec...

• 0 1

• jak by stałdobny to by była 10

• 1 0

• Soliński

• 0 1

• (1)

wywalic kostka z 1 piatki a wtedy bedzie dobrze!!!!!!!!!!!!

• 4 1

• wywalic go z druzyny! niech zamiata ulice!

mam nadzieje, ze zlapie jakas ciezka kontuzje i nie trzeba bedzie sie juz meczyc ogladajac to ofiare!

• 3 2

• " Pozdrowionka " dla pomysłodawców wyjazdu w prawie 600 km podróż, w dniu meczu !!! Janów musi być nasz ! PANOWIE !!!