Gdańska judoczka trzecia w Pucharze Europy

20 maja 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Magdalena Miller (z lewej) po raz drugi z rzędu ukończyła zawody Pucharu Europy juniorek na podium. Magdalena Miller (z lewej) po raz drugi z rzędu ukończyła zawody Pucharu Europy juniorek na podium.

Na trzecim miejscu ukończyła zawody Pucharu Europy juniorek w rumuńskim Devie Magdalena Miller. Judoczka AZS AWFiS Gdańsk wywalczyła brązowy medal w kategorii do 57 kilogramów. Tym samym powtórzyła sukces w zawodach tej rangi sprzed ponad tygodnia, gdy na najniższym stopniu podium stanęła w Kownie.

GDAŃSKIE JUDOCZKI Z MEDALAMI W KOWNIE I LONDYNIE

W Rumunii Magdalena Miller była jedyną reprezentantką gdańskiego judo w czteroosobowej kadrze Polski. Wśród mężczyzn odpowiednio srebrny i brązowy medal zdobyli Patryk Wawrzyczek (kat. do 60 kg) i Piotr Wawrzyczek (kat. do 65 kg). Wśród pań oprócz Magdy startowała jeszcze Maja Rasińska, piąta w kategorii do 48 kg.

Miller w drodze do brązowego krążka w kategorii do 57 kg stoczyła pięć pojedynków, z których cztery zakończyła zwycięstwami. Jej pierwszą rywalką w Dvie była Węgierka Katinka Szabo, z którą gdańszczanka wygrała przed czasem.

W drugiej walce Magda uległa reprezentantce gospodarzy Stefanii Dobre. Zawodniczka AZS AWFiS prowadziła walkę na waza-ari, lecz otrzymała cztery kary, które pozbawiły ją zwycięstwa.

W repasażach Miller pokonała pokonała Rumunkę Alexandrę Diculescu oraz reprezentantkę Finlandii Laurę Jauiainen. W walce o trzecie miejsce znów trafiła na zawodniczkę z Rumunii - Andreę Florian i dzięki wygranej ostatecznie po raz drugi z rzędu ukończyła zawody Pucharu Europy na podium.