• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Gdański wioślarz nakręca się na Rio. Miłosz Jankowski: Na igrzyskach zamieszkam w slumsach

Rafał Sumowski
4 sierpnia 2016 (artykuł sprzed 6 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Natalia Partyka zdobyła drugie złoto w Rio
Miłosz Jankowski obiecuje relacjonować wszystko co dobre i złe podczas igrzysk olimpijskich. Miłosz Jankowski obiecuje relacjonować wszystko co dobre i złe podczas igrzysk olimpijskich.

W ubiegłorocznych mistrzostwach świata Miłosz Jankowski wraz Arturem Mikołajczewskim wygrali finał B, co dało polskiej dwójce podwójnej wagi lekkiej kwalifikacje olimpijską. W Rio de Janeiro wioślarze liczą, że znajdą się w gronie sześciu najlepszych osad, które popłyną o medale, ale o tym głośno publicznie nie mówią. - Człowiek chciałby się nakręcić, ale nie chcę, żeby później ktoś w związku miał pretensje, że za dużo obiecuję - przyznaje 26-letni zawodnik AZS AWFiS Gdańsk. Natomiast nie skąpi kibicom relacji z wioski olimpijskiej za pośrednictwem mediów społecznościowych.MIŁOSZ JANKOWSKI Z RIO: BRUD, BRAK WODY I OKNA W KUCHNI

Miłosz Jankowski wspólnie z Arturem Mikołajczewskim z Gopła Kruszwica zaprezentuje się w Rio w rywalizacji dwójki podwójnej wagi lekkiej. Razem startują od 2011 roku, co to czyni ich najdłużej pływającą bez zmian osadą w polskiej kadrze. Wspólnie zdobywali medale na zawodach Pucharu Świata, w 2012 roku zostaliśmy młodzieżowymi wicemistrzami świata, a na ostatnich mistrzostwach Europy w Brandenburgu zajęli 4. miejsce.

Jankowski w Brazylii przebywa już od blisko dwóch tygodni. Gdański wioślarz szybko dał się poznać jako sportowiec bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Śledząc jego wpisy można zapoznać się z kulisami igrzysk. To po jego wpisie rozpętała się medialna burza na temat rozczarowujących warunków w wiosce olimpijskiej. Zainteresowanie mediów jego wpisem bardzo go zaskoczyło, ale nie zrezygnował ze skrupulatnych relacji na swoim koncie.

- Widzę, że rozpętała się nam afera. Dla sprostowania napiszę, że jak miałbym mieszkać na slumsach też byłoby spoko, ale oddali nowe budynki, więc spodziewałem się chociaż tego, aby było czysto. Dodam, że ekipa Australii zrezygnowała ze spania w wiosce olimpijskiej, a Nowej Zelandii zarwał się sufit w pokoju. Tak wiem cel jest jeden i robimy wszystko, aby spełnić swoje marzenia! Postanowiłem, że na moim fanpage'u będę pisał o wszystkim. O tych dobrych rzeczach jak i złych - napisał później wioślarz.
WIOŚLARZ AZS AWFIS BLISKI MEDALU ME

Medaliści ostatnich mistrzostw świata w dwójce podwójnej wagi lekkiej
Amsterdam 2014
1. James Thompson, John Smith (RPA)
2. Stany Delayere, Jeremie Azou (Francja)
3. Kristoffer Brun, Are Strandli (Norwegia)

Aiguebelette 2015
1. Stany Delayere, Jeremie Azou (Francja)
2. Will Fletcher, Richard Chambers(Wielka Brytania)
3. Kristoffer Brun, Are Strandli (Norwegia)


PRZECZYTAJ WYWIAD Z GDAŃSKIM WIOŚLARZAMI, KTÓRZY WYSTARTUJĄ W RIO

Miłosz bezpośrednio przed wylotem do Brazylii odbył z pozostałymi wioślarzami kadry olimpijskiej dwa zgrupowania: w Zakopanem i w Wałczu. Teraz oswaja się z akwenem olimpijskim.

- Wszystko dopracowaliśmy technicznie i myślę, że wykonaliśmy sto procent pracy, która była potrzebna. W Rio trenujemy dwa razy dziennie, robimy już tylko ostatnie szlify. Olimpijska formę zrobiliśmy już w kraju - wyjaśnia Jankowski.
Jankowski razem z Mikołajczewskim starty rozpoczną w niedzielę od eliminacji, w których wystartuje 20 osad. Dzień później odbędą się repasaże. 9 i 10 sierpnia zaplanowano półfinały. Finały odbędą się 11 i 12 sierpnia.

- Na pewno najgroźniejsi będą mistrzowie świata Francuzi i Brytyjczycy, którzy błyszczeli w Pucharze Świata. Po zgrupowaniu w Wałczu jest dużo pewniejszy siebie, ale nie chcę składać deklaracji, co do oczekiwanego wyniku. Człowiek chciałby się nakręcić, ale nie chcę, żeby później ktoś w związku miał pretensje, że za dużo obiecuję - śmieje się Miłosz.
TAK RELACJONOWALIŚMY UBIEGŁOROCZNE MISTRZOSTWA ŚWIATA

MIŁOSZ JANKOWSKI
Urodzony: 17 stycznia 1990 w Iławie
Dyscyplina: wioślarstwo, dwójka podwójna wagi lekkiej
Wzrost: 193 cm
Waga: 70 kg
Klub: AZS AWFiS Gdańsk
Trener klubu i kadry: Piotr Buliński

Największe osiągnięcia w konkurencjach olimpijskich:
Mistrzostwa Europy
4.miejsce - Brandenburg (2016)

Mistrzostwa świata
7. miejsce - Aiguebelette (2015)

Młodzieżowe mistrzostwa świata (2012)
2. miejsce - Troki (2012)

w konkurencjach nieolimpijskich
Mistrzostwa świata
1. miejsce - Płowdiw (2012)

Harmonogram startów w tegorocznych igrzyskach:
7 sierpnia - eliminacje
8 sierpnia - ew. repasaże
9 sierpnia - ew. półfinał C/D /10 sierpnia - ew. półfinał
11 sierpnia - ew. finał C/D / 12 sierpnia - ew. finał

Poza wioślarstwem: rekordzista świata na ergometrze na dystansie 500 m oraz na 100 metrów (19-29 lat) w kategorii lekkiej. Po igrzyskach we wrześniu planuje ślub. Studiuje na AWFiS. Pasjonat deskorolki, ale nie może zbyt często na niej jeździć ze względu na ryzyko kontuzji. Wolny czas lubi spędzać z rodziną i przyjaciółmi lub oglądając dobre kino.

Kluby sportowe

Opinie (7) 1 zablokowana

 • zamieszkam i w slumsach (2)

  fajnie się mówi, ale jak zmachany wrócisz się przespać a tam zamiast naszych małych karaluchów zobaczysz jednego co ci pół wyra zajął, przestaniesz gadać głupoty

  nie trzeba lecieć do Rio, wystarczy u nas być bezdomnym

  wy domni, zawsze będziecie wiedzieć, że to nie problem zamieszkać w rurach, na ławce, albo na śmietniku
  do czasu aż tam wylądujecie :D

  • 13 2

  • Czemu Polska razem z Pakistanem, jako jedyne na świecie kraje

   nie transmitują paraolimpiady ???

   przecież mamy znakomite wyniki i masę złotych medali
   a większość niepełnosprawnych sportowców to trwale kontuzjowani sportowcy z np takiego Rio

   • 6 2

  • Czytaj między wierszami.... chyba ze to zbyt trudne

   • 0 0

 • (1)

  mieszkaj w slumsach i pracuj za połowę stawki, bądź prawdziwym Polakiem.

  • 8 2

  • prawidłowo ujęte

   • 4 0

 • (1)

  co to w ogóle za celebrycki cykl opisujecie zupełnie nieznane osoby robiąc z nich gwiazdy, może poczekamy do powrotu? rywalizacja i postępowanie na miejscu wszystko wyjaśnią...

  • 0 11

  • Twoje lenistwo umysłowe jest cechą wrodzoną czy nabytą?

   Może jednak spróbuj je przezwyciężyć i przeczytaj choćby ten artykuł, nieznana osobo? Dowiesz się z niego, że ten "celebryta" sporo już w swoim życiu osiągnął jako sportowiec. I ma szanse na więcej... w przeciwieństwie do Ciebie i pozostałych malkontentów pierdzących w wysłużone krzesełka obrotowe.

   • 8 6

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane