Mistrale przybiły do Aten

16 grudnia 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Już w pierwszym podejściu Polska zdobyła prawo startu zawodnika i zawodniczki w windsurfigowych regatach olimpijskich w Atenach 2004 roku w klasie Mistral. Nominacje podczas mistrzostw świata wywalczyli Agata Brygoła (Baza Mrągowo) i Piotr Myszka (AZS AWF Gdańsk). Oboje uplasowali się w Pattayi (Tajlandia) na dwunastym miejscu.

Poza rywalizacją z przeciwnikami 64 deskarki i 109 deskarzy musiało zmagać się z pogodą. Z tego powodu oraz drobiazgowości sędziów wypadły z programu aż cztery dni ścigania. W przedostatnim dniu rywalizacji do odrabiania strat przystąpił Przemysław Miarczyński. Czwarta i trzecia pozycja deskarza SKŻ Hestia co prawda nie mogły mu dać nawet odrobiny nadziei na obronę srebra sprzed roku, ale przesunęły w klasyfikacja sopocianina z 29. na

15. miejsce. Ostatecznie popularny "Pont" ukończył regaty trzy pozycje niżej, gdyż w jedenastym wyścigu złamał bom.

W jedenastym biegu zabrakło też szczęścia Agacie Brygole i Annie Graczyk (SKŻ Hestia). Obie zostały zdyskalifikowane za falstart.

Dla polskiej ekipy po pierwszych, niezbyt udanych startach, ważniejsze niż medale stały się w Tajlandii kwalifikacje olimpijskie. Przepustki do Aten zdobywało dwunastu najlepszych zawodników i dziesięć zawodniczek. Jako że uwzględniano relacje państw, Brygoła była w tym zestawieniu ósma, a Myszka dziewiąty. Nominacje nie są imnienne, reprezentację Polski na igrzyska wyłoni dopiero cykl przyszłorocznych imprez.