Mistrz Polski pognębiony na swoim lodzie

Marta
16 listopada 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

W glorii zwycięzców wracają z Krakowa hokeiści Energi Stoczniowca. Gdańszczanie po wymianie ciosów w pierwszej i drugiej tercji znokautowali mistrzów Polski w odsłonie trzeciej. Cztery bramki w cztery minuty zapewniły gdańszczanom trzy ligowe punkty 6:3 (1:1, 1:1, 4:1).

1:0 Drzewiecki as. Kowalówka (2.15)
1:1 Rzeszutko as. Vitek, B.Wróbel (6.11 w osłabieniu)
2:1 Słaboń as. D. Laszkiewicz, L. Laszkiewicz (20.25 w przewadze)
2:2 Vitek as. Skutchan (27.23)
2:3 Vitek as. Leśniak, Skutchan (40.40)
2:4 Łopuski as. Rzeszutko, Jankowski (42.00)
2:5 Urbanowicz (43.55)
2:6 Rzeszutko as. Łopuski, Jankowski (44.10)
3:6 Piotrowski as. Vercik (59.09)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny - Bigos, Leśniak - Smeja, Benasiewicz - Rompkowski, Skrzypkowski - Maj, B. Wróbel - Skutchan, Hurtaj, Vitek - Furo, Zachariasz, Urbanowicz - Jankowski, Rzeszutko, Łopuski - Ziółkowski, M. Wróbel, Strużyk.

Po męczarniach w Bytomiu fani "Stoczni" z niepokojem oczekiwali na wiadomości z Krakowa. Już na początku meczu eks-gdańszczanin Filip Drzewiecki otworzył wynik wykorzystując zamieszanie podbramkowe.

W 6 minucie na ławkę powędrował Maciej Urbanowicz . Gdańszczanie, jak to mają w zwyczaju w tym sezonie, niewiele się tym przejęli i zamiast stracić gola, na co zapewne liczyły "Pasy", sami ją zdobyli po kontrze.

Pierwsza tercja była w miarę wyrównana, jednak nie można tego powiedzieć o drugiej odsłonie. Cracovia zaatakowała z impetem. Już w 25 sekundzie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Damian Słaboń . Miejscowi hokeiśc i zdominowali wydarzenia na lodzie, jednak w gdańskiej bramce był Przemysław Odrobny , który nie dał się więcej razy w tej części gry pokonać. "Stoczniowcy" natomiast po raz drugi wyrównali po bramce Josefa Vitka .

Nadeszła wreszcie trzecia tercja. W 40 sekundzie Vitek zdobywając swoją drugą w niedzielę bramkę wyprowadził gdańszczan na prowadzenie. Po 80 sekundach kolejnego gola dołożył Mikołaj Łopuski a na 5:2 podwyższył Urbanowicz.

Trener Rudolf Rohaczek zmienił bramkarza i w miejsce Marka Rączki pojawił się Rafał Radziszewski . Pierwszą interwencją "Radzika" było jednak - wyjęcie krążka z siatki po golu Jarosława Rzeszutki .

W tym momencie mistrzowie Polski "pękli" już kompletnie a gdańszczanie mieli kolejne szanse na podwyższenie prowadzenia. W ostatniej minucie rozmiary porażki Cracovii zmniejszył nieco Michał Piotrowski.

Tabela wprowadzona: 2008-11-16
Pozostałe wyniki 23 kolejki PLH TKH Nesta Toruń - KH Sanok 4:3 po karnych (2:1, 0:1, 2:1, d. 0:0, k. 2-1), Akuna Naprzód Janów - Bisset Polonia Bytom 2:3 (0:0, 0:2, 2:1), Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 3:4 po karnych (0:2, 2:0, 1:2, d. 0:0, k. 2-3), Wojas Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 6:1 (2:1, 2:0, 2:0).
Marta

Opinie (50) 7 zablokowanych

• :) i kto MOwil ze mamy zadyszke???? (2)

zadnej zadyszki nie ma Brawo oby tak dalej super

• 0 0

• zadyszka była (1)

lider przegrywa 4 mecze z rzędu to trzeba to tak nazwać. na szczęście drużyna wzięła głęboki oddech i już jest okej