Mistrz Polski traci dystans do wicemistrza

Krzysztof Klinkosz
6 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Lotos po przegranej w meczu na szczycie, traci już dwa punkty do lidera. Lotos po przegranej w meczu na szczycie, traci już dwa punkty do lidera.

Koszykarki KSSSE AZS PWSZ Gorzów zrewanżowały się w gdyńskiej drużynie za przegrały finał play-off minionego sezonu. Wicemistrzynie Polski pokonały na własnym parkiecie Lotos 75:69 (23:27, 20:11, 17;20, 15:11) i zachowały miano niepokonanej drużyny w bieżących rozgrywkach. Dla podopiecznych Jacka Winnickiego to już druga porażka w PLKK.

KSSSE AZS PWSZ: Sapova 11, Żurowska 9, Dureika 8, Dźwigalska 0, Vidacić 0 - Spencer 20, Richards 18, Piekarska 8, Kaczmarczyk 1.

LOTOS: Christon 19, Leciejewska 17, Phillips 13, Podrug 9, Pawlak 0 - Beard 8, Sosnowska 3, Jujka 0.

Mistrzynie Polski nie mogły w niedzielę skorzystać z usług swojej podstawowej środkowej. Ivana Matović odniosła kontuzję i jej brak był aż nadto widoczny zwłaszcza w końcówce meczu w Gorzowie, kiedy decydowały się losy zwycięstwa.

Początek spotkania należał jednak do gdynianek, które pierwsza kwartę wygrały 27:23, choć mogły, a nawet powinny jeszcze wyżej, gdyż już w 5. minucie prowadziły 20:7! Jeszcze Trzy minuty później było 12 punktów na korzyść Lotosu (26:14). Niestety, w końcówce kwarty gospodynie odzyskały skuteczność i wygrały ten fragment aż 9:1.

Po rzucie Samanthy Richards na początku drugiej kwarty przewaga Lotosu stopniała do jednego punktu (27:26), a w 13. minucie akademiczki po raz pierwszy wyszły na prowadzenie (30:29).

Gdynianki, popełniały proste błędy techniczne, przez które traciły piłkę i absencja Matović nie jest w tym momencie dla niż żadnym wytłumaczeniem. Po 20 minutach gry było już 43:38 dla gospodyń.

Drugą połowę znów celną "trojką" otworzyła Richards, a kolejne punkty zdobywane seriami przez gorzowianki sprawiły, że osiągnęły one już przewagę 58:45. Mistrzynie Polski zerwały się raz jeszcze do ataku. Za sprawą Shameki Christon zniwelowały znacznie różnice punktową i przed ostatnią odsłoną było tylko 60:58 dla gospodyń.

Pierwsze punkty w ostatniej kwarcie zdobyła Erin Phillips i zrobiło się 60:60. Mecz rozpoczynał się niejako od początku. Wynik był sprawa otwarta jeszcze w połowie ostatniej odsłony (66:64 dla gorzowianek). Justyna Żurowska rzuciła jednak wtedy za trzy punkty, a to trafienie podniosło na duchu akademiczki, które zagrały skuteczniej i rozstrzygnęły mecz na swoją korzyść.

Pozostałe wyniki 13 kolejki ekstraklasy koszykarek:
Blachy Pruszyński Lider Pruszków - Wisła Can Pack 67:81 (14:27, 11:16, 15:23, 27:15), CCC Polkowice - Super Pol Tęcza Leszno 79:50 (22:10, 21:10, 16:17, 20:13), Odra Brzeg - INEA AZS Poznań 96:66 (19:17, 27:19, 26:13, 24:17), Artego Bydgoszcz - Utex ROW Rybnik 84:74 (20:14, 16:26, 24:15, 24:19), mecz MUKS Poznań - ŁKS Siemens AGD Łódź został przełożony na 10 stycznia.

Opinie (18) 2 zablokowane

• (7)

Dobrzeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 8 17

• trzeba być osłem żeby kibicować drużynie z poza 3M (6)

ale czego można się spodziewać od mieszkańców Sopotu lub Gdańsk...eh

• 3 4

• Rufi pisze się "spoza"... (3)

... a Dziewczyny ostatnio kiepsko się spisują... dwa ostatnie mecze w Eurolidze były do wygrania :-(
        brak mobilizacji? wytrzymałości?
        ciekawe czy dojedzie Catchings?

• 4 2

• nie czepiaj się kolego.. (2)

nie ma to nic to rzeczy to jest sieć tu się gramatyka nie bardzo liczy, a dziewczyny fakt mogłyby grać lepiej

• 2 3

• akurat "spoza" to ortografia, nie gramatyka... (1)

jasne, to net, ale może tak dla siebie warto zwrócić na to uwagę i po prostu wiedzieć...

A Dziewczyny niestety ostatnio dość konsekwentnie zawodzą :-(

• 2 2

• zboczenie zawodowe czy jak...

wrzuć na luz bo jak będziesz tak każdego poprawiał to Ci zdrowia nie starczy... świata nie zbawisz

• 1 2

• sam też chyba jesteś osłem (1)

jeśli jesteś tak wiernym kibicem lotosu to powinienes zauważyć ile ludzi z gdańska przyjezdża na mecze do gdyni. Wystarczy przyjżeć się rejestracjom na parkingu przed meczem. Ja jestem z gdańska i jestem na każdym meczu rozgrywanym w gdyni !!!