Mistrz bez litości dla beniaminka

Marta
13 października 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

David Logan był najskuteczniejszym koszykarzem Asseco Prokomu w Stalowej Woli. David Logan był najskuteczniejszym koszykarzem Asseco Prokomu w Stalowej Woli.

Koszykarze Asseco Prokomu kontynuują wyjazdową serię spotkań ekstraklasy. Po niedzielnym zwycięstwie nad Zniczem w Jarosławiu, dziś gdynianie nie dali szans żadnych beniaminkowi PLK. Mistrzowie Polski wygrali ze Stalą Stalowa Wola 92:66 (18:21, 23:12, 36:12, 15:21).

STAL:Lloyd 23, Gabiński 12, Wołoszyn 12, Partyka 6, Godbold 4, Klima 3, Nelson 2, Andrzejewski 2, Malczyk 2.

ASSECO PROKOM: Logan 22, Sow 12, Brazelton 9, Woods 8, Jagla 8, Burrell 8, Ewing 8, Łapeta 6, Kostrzewski 6, Hrycaniuk 4, Szczotka 1, Seweryn 0.

We wtorkowym meczu gdynianom wystarczyło praktycznie 15 minut gry aby odnieść kolejne wysokie zwycięstwo. Po pierwszej kwarcie dość nieoczekiwanie prowadzili gospodarze (21:18). W "Stalówce" pierwsze skrzypce grał Jarryd Lloyd z kolei w drużynie z Gdyni pierwszą kwartę z zerowym dorobkiem punktowym zakończył Qyntel Woods, który zresztą pierwsze swoje punkty w meczu zdobył w drugiej połowie.

W pierwszej kwarcie długo gra toczyła się "kosz za kosz". Jeszcze zaś około 15 minuty było tylko 32:31 dla Asseco Prokomu.

Gdynianie znacznie podkręcili tempo gry, a że mieli o wiele lepsza skuteczność i zdecydowanie przeważali na tablicach błyskawicznie "uciekli" ekipie gospodarzy. Pierwszą połowę "trójką" zamknął Tyrone Brazelton.

Trzecią kwartę gdynianie otworzyli wynikiem 6:0, po pięciu minutach gry w tej części meczu mieli na swoim koncie 19, podczas gdy gospodarze zaledwie 4 punkty. Przewaga ekipy Tomasa Pacesasa rosła w błyskawicznym tempie a w 29 minucie po rzucie Adama Łapety sięgnęła 30 punktów (73:43).

W ostatniej kwarcie koszykarze Asseco Prokomu pozwolili na nieco więcej gospodarzom, ciągle kontrolowali jednak swoją przewagę i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

W najbliższy piątek o godzinie 18.00 gdynianie zagrają kolejny mecz wyjazdowy. Asseco Prokom przeegzaminuje kolejnego beniaminka - Polonię 2011 Warszawa. Wynik tego meczu można już obstawiać w naszym typerze.

Tabela wprowadzona: 2009-10-14

Pozostałe wyniki 2 kolejki PLK: Anwil Włocławek - Trefl Sopot 81:72 (15:11, 24:15, 21:29, 21:17), PBG Basket Poznań - Energa Czarni Słupsk 84:73 (20:16, 17:17, 18:18, 29:22), PGE Turów Zgorzelec - Polonia 2011 Warszawa 98:62 (23:15, 31:19, 25:21, 19:7), Kotwica Kołobrzeg - Sportino Inowrocław 85:76 (29:27, 25:20, 15:15, 16:14), Polpharma Starogard Gd. - AZS Koszalin 65:76 (11:21, 16:17, 20:15, 18:23), Sokołów Znicz Jarosław - Polonia Azbud Warszawa 69:57 (15:16, 14:15, 20:10, 20:16).
Marta

Opinie (39) 7 zablokowanych

• PIERWSZY (4)

PIERWSZY!!!!! Pierwszy czyli tak jak Prokom Gdynia zajmie miejsce w 2010 roku. Czyli zdobędzie Mistrza Polski. Gdańsk i Sopot chowajcie się niewdzięczni kibice niczego.

• 18 40

• Kaktusek Cieniasek

Komu niby mamy być wdzięczni ty idioto!!!

• 9 6

• hahaha (1)

Jaki kibic sie odezwał xD Kibic korupcyjnej arki i podkupionej koszykarskiej drużyni ... Prokom można przypisywać do Sopotu i tylko do Sopotu. Nawet Gdańsk jest Bardziej związany z Mistrzem Polski bo to tutaj były rozgrywane rozgrywki euroligowe , wiec twój wpis nie ma najmniejszego sensu :) Żyj w swoim świecie dalej ;P