stat
PATRONAT

Mistrzostwa Europy OCR (2 opinie)

Przed nami już czwarta edycja Mistrzostw Europy OCR! Tym razem odbędą się one w Polsce, w wyjątkowym miejscu, jakim jest Gdynia. Zawody te zorientowane są̨ na rozwój i promocję sportów przeszkodowych opartych na pokonywaniu różnorodnych i wymagających torów przeszkód. Adrenalina, rywalizacja, pokonywanie własnych słabości, ale też dobra zabawa i współpraca - tak w skrócie można określić tę edycję!

Na przestrzeni ostatnich lat widzimy jak zainteresowanie OCR'em (biegami przeszkodowymi) mocno rośnie i zyskuje na popularności. Z roku na rok przybywa zawodników i drużyn, a sama dyscyplina staje się coraz bardziej profesjonalna. O popularności OCR świadczą także statystyki z poprzednich mistrzostw. W roku 2016, na Mistrzostwach Europy OCR w Nijmegen w Holandii, obecni byli przedstawiciele 23 krajów. Rok później, również w Holandii, ale tym razem we Flevonice udział wzięło już 27 krajów. Ubiegłoroczne Mistrzostwa w Esbjerg w Danii zarejestrowały aż 32 państwa! Imponująca jest także liczba zawodników biorących udział w tym wydarzeniu. W 2016 roku było ok. 600 zawodników, a w 2018 roku już ponad 3000.Podczas IV edycji w Polsce spodziewamy się ok. 4000 zawodników z całej Europy. Dodatkowo, podczas ostatniego dnia Mistrzostw w niedzielę, zorganizowany zostanie bieg OPEN, w którym każdy będzie mógł wystartować oraz bieg dla dzieci. W dniu otwartym spodziewamy się kolejnych 2000 uczestników.

W ramach Mistrzostw Europy OCR 2019 odbędą się następujące biegi:
Short Course/ Bieg krótki
5 km bieg z 40 przeszkodami.
Standard Course/ Bieg Standardowy
15 km bieg z 60 przeszkodami.
Team Relay/ Bieg drużynowy
9 km bieg z 60 przeszkodami.
Ninja Track
Nowy ultrakrótki dystans (150 m) z dżunglą przeszkód!
Open Race / Bieg otwarty
5 km bieg z 40 przeszkodami. Ponieważ OCR jest dla każdego!
Kids Course/ Bieg dla dzieci
Ponieważ OCR to zabawa i przygoda!


Aby wystartować w kategoriach mistrzowskich Elite i Age Group (wiekowych) w trzech głównych biegach (Short, Standard i Team Relay), wymagane jest zdobycie kwalifikacji, czyli osiągnięcie odpowiedniego miejsca/wyniku w wyznaczonych biegach kwalifikujących do Mistrzostw Europy. Dodatkowo, w każdym z tych biegów startuje kategoria Journeyman, która takich kwalifikacji nie wymaga, a podczas samego wyścigu rządzi się tymi samymi prawami i zasadami. Te zasady to m.in. system opaskowy i wymóg pokonania przeszkody samodzielnie. Ilość prób jest nieograniczona, a w przypadku braku możliwości jej pokonania zawodnik traci opaskę, co eliminuje go z walki o medale. Uczestnicy bez opaski dalej biorą udział w zawodach kontynuując pokonywanie trasy, natomiast ich rezultat klasyfikuje ich ostatecznie poza zawodnikami, którzy opaski do mety doniosą. Nowością na zawodach rangi mistrzowskiej jest Ninja Track, który nie wymaga uzyskania kwalifikacji. Tor ten, umieszczony na arenie stadionu, zapewni z jednej strony spektakularne widowisko, a z drugiej emocjonujące pojedynki wśród uczestników. W serii Open oraz Kids, dozwolone jest pomaganie, a za niepokonanie przeszkody przewidziane są zadania karne.

Głównym Organizatorem Mistrzostw Europy 2019 w Polsce jest Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych OCR Polska. Gospodarzem Mistrzostw jest Adventure Park Gdynia Kolibki.

Rejestracja i zapisy na wydarzenie organizowane są przez firmę muddest.com, która jest odpowiedzialna również za weryfikację zgłoszeń zawodników i upewnienie się, że zawodnicy uzyskali kwalifikacje do Mistrzostw OCREC 2019.

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących rejestracji i kwalifikacji, prosimy przesyłać
zapytania na adres: ocrec@muddest.com

Szczegóły dotyczące kwalifikacji na zawody dostępne są w linku poniżej:
https://ocreuropeanchampionships.org/qualifying-events/

Informacja o biletach

szczegóły wkrótce

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26.05 g.15.30
Meksyk U-20
Japonia U-20
26.05 g.17.00
Orzeł Łódź
26.05 g.20.00
Anwil Włocławek
28.05 g.20.30
Arabia Saudyjska U-20
Mali U-20
29.05 g.17.30
KP Starogard Gdański
25.05 g.18.00
Francja U-20
Arabia Saudyjska U-20
24.05 g.17.00
Mieszko Gniezno
23.05 g.18.00
Meksyk U-20
Włochy U-20
23.05 g.17.30
Anwil Włocławek