stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Mistrzostwa Europy Seniorów na Pomorzu

Polska dołączyła do bardzo elitarnego grona w świecie golfa za sprawą Sierra Golf Club. Tutaj bowiem od 2 do 6 września odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorów 2014 - Senior Golf Championship 2014. Turniej ten to jedna z najbardziej prestiżowych imprez golfowych na Starym Kontynencie, gromadząca zawsze liczną publiczność i duże zainteresowanie mediów.

Fakt, że Europejska Federacja Golfa zwróciła swój wzrok na nasz kraj jest znakiem uznania dla infrastruktury turystycznej regionu, poziomu kultury tego sportu w Polsce, ale przede wszystkim dla światowej klasy obiektu. Pętkowice koło Wejherowa, położone nieopodal Zatoki Gdańskiej goszczą bowiem klub, który nie ma się czego wstydzić nawet przy najlepszych tego typu obiektach. Na 82 hektarach mieści się pełnowymiarowe, osiemnastodołkowe pole klasy mistrzowskiej. Zaprojektowane przez mistrza w swoim fachu - Camerona Sinclaira - oferuje swoim gościom wszystko, czego mogliby wymagać od klubu golfowego. I więcej. Pięknu przyrody towarzyszy bowiem najnowocześniejsza elektronika. Wyposażone w GPS i 11-calowe dotykowe ekrany wózki, zostały połączone siecią wi-fi, dzięki czemu można na bieżąco śledzić wyniki, czytać porady czy po prostu swobodnie poruszać się po polu. Za pomocą tego systemu można też informować o zmianach pogodowych czy nawet zamówić drinka z baru. Goście mają również do dyspozycji luksusowy lecz przyjazny Dom Klubowy i świetną bazę hotelową. To wszystko składa na się na idealne miejsce na organizację największych imprez tak sportowych, jak i biznesowych czy nawet po prostu rodzinnych.

Choć obiekt jest niezbędny, jednak nie wystarcza do zorganizowania międzynarodowej imprezy tej klasy. Turniej trzeba bowiem wypromować, zapewnić drużynom transport, odpowiednie warunki akomodacyjne wraz z właściwym przygotowaniem samych zawodów. Niezbędne jest doświadczenie, a więc coś, co buduje się dużo dłużej niż mury Domu Klubowego. I tego nie brakuje Sierra Golf Club, prowadzi bowiem akademię golfa i organizuje liczne ogólnopolskie turnieje, których złożoność często jest tylko niewiele mniejsza niż Mistrzostw Europy. Wystarczy dodać do tego współpracę z najlepszymi specjalistami i mamy obiekt i ekipę, którą EFG mogła swobodnie obdarzyć zaufaniem. Mistrzostwa są wyzwaniem organizacyjnym, ale zdaniem Federacji - Sierra Golf Club sprawnie się z tym upora.

Kogo, poza Irlandczykami - obrońcami tytułu mistrzowskiego - zobaczymy w Sierra Golf Club? Na pewno nie zabraknie bardzo silnych drużyn Szwecji i Anglii, które zajęły drugie i trzecie miejsce na zeszłorocznych mistrzostwach. Swoje drużyny wystawiają też Szkocja, Hiszpania, Francja czy Norwegia. Tylu sław europejskiego golfa Polska nie widziała jeszcze nigdy. Będziemy mogli zobaczyć w akcji np. reprezentującego Irlandię Gartha McGimpseya, który w uznaniu zasług został kawalerem Najwspanialszego Orderu Imperium Brytyjskiego. Nie będzie miał jednak łatwo, gdyż Peder Johansson czy Tomas Persson na pewno będą zacięcie walczyć o zajęcie miejsca Irlandczyków na piedestale. Obserwowanie ich zmagań będzie niewątpliwą przyjemnością dla każdego. Święto europejskiego golfa potrwa pięć dni - od drugiego do szóstego września 2014.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij
08.08 g.14.00
e-Winner Apator Toruń
08.08 g.17.00
Bałtyk Koszalin
13.08
JAGUAR Gdańsk
Puszcza Niepołomice
15.08
Skra Warszawa
05.08 g.17.00
JAGUAR Gdańsk
Kaszubia Kościerzyna
04.08 g.18.00
Orzeł Łódź
01.08 g.17.00
Pomorzanin Toruń
01.08 g.16.30
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
25.07 g.16.30
Start Gniezno