Wiadomości

Mistrzostwa Polski Par Klubowych.

Na torze przy ul. Długie Ogrody jutro (czwartek) o godzinie 19.00 rozpoczną się zawody eliminacyjne Mistrzostw Polski Par Klubowych. Oprócz duetu (tercetu) gdańskiego Wybrzeża, wystąpią pary ZKŻ Polmos Zielona Góra, Gwardii Warszawa, Pergo Gorzów, Apatora Adriany Toruń, ŁTŻ Łódź i TŻ Lublin. Dość późna godzina rozpoczęcia zawodów związana jest z próbą generalną oświetlenia zamontowanego na gdańskim obiekcie. Do Drużynowego Pucharu Świata pozostał bowiem miesiąc, a te zawody będą odbywały się przy sztucznym świetle.
Faworytami gdańskiej imprezy są na pewno torunianie. Apator przewodzi w lidze, m.in. za sprawą zawodników, którzy wystartują w Gdańsku. O drugie premiowane awansem miejsce będzie toczyła się zapewne walka pomiędzy parami gospodarzy, gorzowskiego Pergo, ZKŻ Zielona Góra i ŁTŻ Łódź. Łodzianie co prawda zajmują przedostatnie miejsce w I lidze, ale zarówno Hućko, jak i Łukaszewski należą do czołowych jeźdźców tej klasy rozgrywek. Wiele potrafi także grudziądzki duet warszawskiej Gwardii. Najmniejsze szanse daje się ekipie z Lublina.
Finał mistrzostw Polski odbędzie się w Pile. Tytułu mistrza broni bydgoska Polonia, a wicemistrzami są gdańszczanie (z Cegielskim i Fajferem w składzie).

SKŁADY:

ZKŻ Zielona Góra:
1. Andrzej Huszcza,
2. Rafał Kurmański (?);

Wybrzeże Gdańsk:
3. Adam Fajfer,
4. Krzysztof Cegielski,
16. Tomasz Cieślewicz;

Gwardia Warszawa:
5. Wojciech Żurawski,
6. Wiesław Ośkiewicz;

Pergo Gorzów:
7. Piotr Świst,
8. Rafał Okoniewski;

Apator Adriana Toruń:
9. Mirosław Kowalik,
10. Tomasz Bajerski;

ŁTŻ Łódź:
11. Marek Hućko,
12. Jarosław Łukaszewski;

TŻ Lublin:
13. Jerzy Mordel,
14. Ryszard Brzozowski.

(Tomi)Opinie (3)

 • Krzysiu Cegielski

  Jeżeli Krzysiu pojedzie na dobrym poziomie to żadna Adriana Apator Toruń nie wygra turnieju. Wybrzeże rulez!

  • 0 0

 • ble

  Zgadzam się z przedmówcą. Co tam Apator. Wybrzeże u siebie rządzi i tyle, a apator liderem długo ni będzie bo to cieniasy, hehe

  • 0 0

 • Sraty taty

  Wybrzeże, kto by wiedział o tym klubie gdyby nie prasowa nagonka... Lotos was opuścił, niebawem opuszczą was kibice. Mój typ: 1. Apator, 2. Pergo, 3. Gwardia Warszawa z nieśmiertelnym Władkiem Gollobem. Pozdrowienia dla nestora żużla!

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane