Wszystkie medale seniorek dla SGA Gdynia

22 czerwca 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Najlepsze seniorki mistrzostw Polski. Najlepsze seniorki mistrzostw Polski.

Gdyńskie gimnastyczki artystyczne po raz kolejny zdominowały mistrzostwa Polski. Tym razem w Łomiankach zawodniczki SGA zdobyły komplety medali w wieloboju w kategorii seniorek i młodzieżowej oraz tytuł wicemistrzowski wśród juniorek. Natomiast przy wsparciu przedstawicielek UKS Jantar pokaźny mieszek kruszców zdobyły również w finałach z poszczególnymi przyborami. Nieco mniej okazały był dorobek juniorek młodszych podczas championatu w Rumi, ale i tu w klasie III mistrzyni jest gdynianką.

- Wszystkie zawodniczki są uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni, natomiast Anna Czarniecka jest absolwentką SMS - podkreśla dyrektor tej placówki, Marek Prusak

W Łomiankach rozegrała się rywalizacja o mistrzowskie tytuły w trzech najstarszych kategoriach wiekowych. Gdynianki nie miały sobie równych zwłaszcza w seniorkach. Na 15 medali zdobyły 15! Z czterema złotymi i jednym srebrnym krążkiem planszę opuszczała Anna Czarniecka. Zawodniczka SGA już po raz trzeci z rzędu zdobyła tytuł w najbardziej prestiżowej konkurencji wieloboju.

Pozostałe medale zdobyły jej koleżanki klubowe: Angela KosoulievaMarta Kulesza. Ta pierwsza złoto wywalczyła w finale z piłką. Poza nimi na podium udało się tylko raz wedrzeć Malwinie Kozłowskiej z UKS Jantar, która była trzecie w finale z maczugami.

7. Kosoulieva 12,500

Na podstawie wyników wieloboju seniorów ustalono klasyfikację w młodzieżowych mistrzostwach Polski. W gimnastyce artystycznej uwzględniane są w niej zawodniczki do 18 lat. Z "16", która startowała w seniorkach, tylko Czarniecka osiągnęła już pełnoletność.

Mistrzynią do lat 18 została zatem Kosoulieva, wicemistrzynią Kulesza, a brąz odebrała Kozłowska.

Medalistki młodzieżowych mistrzostw Polski w wieloboju. Medalistki młodzieżowych mistrzostw Polski w wieloboju.
W Łomiankach najliczniej obsadzona była grupa juniorek. Rywalizowały 52 zawodniczki. W finałach z przyborami gdynianki zdobyły komplet tytułów, ale w wieloboju uciekło im złoto. Natalia Kulig z Widzewa Łódź po podsumowaniu wyników z czterech ćwiczeń zaledwie o 0,1 punktu wyprzedziła Natalię Kozioł (SGA). Trzecia w wieloboju była Natalia Wiśniewska (UKS Jantar). W finałach z przyborami po jeden z medali sięgnęła również Weronika Berniak. Miało to miejsce w ćwiczeniu z obręczą, po którym gdynianki obsadziły całe podium.

Ponadto w finałach dwukrotnie ćwiczyła Julia Wiśniewska, która w wieloboju była na 12. miejscu.

5. Berniak 12,617

Juniorki młodsze mistrzostwa Polski rozegrały w Rumi Rywalizacja odbyła się w tzw. klasach drugiej i trzeciej. SGA Gdynia, które było współorganizatorem turnieju, w klasyfikacji drużynowej zajęło trzecie miejsce. UKS Jantar został sklasyfikowany na 7. pozycji. Najwięcej punktów zdobyły ekipy: UKS Błękitna Szczecin i PTG Sokół Kraków.

W klasie trzeciej wśród 32 startujących mistrzynią Polski w wieloboju została Adrianna Budnik (UKS Jantar Gdynia). W finałach dołożyła do tego tytułu jeszcze dwa srebrne medale.

Najlepsze polskie gimnastyczki artystyczne w kategorii juniorek. Najlepsze polskie gimnastyczki artystyczne w kategorii juniorek.
W czołowej "10" wieloboju oraz w finałach zaprezentowały się jeszcze dwie inne gdynianki: Monika LewandowskaJulia Rohde (obie SGA).

W wieloboju, w klasie drugiej, w której zaprezentowały się 24 zawodniczki, po srebro sięgnęła Kornelia Pacholec (SGA). W finałach dołożyła jeszcze dwa złote medale.

Raz w najlepszej "8" zaprezentowała się Wiktoria Wójtowicz (UKS Jantar), która w wieloboju była 16.

• Brawo Gdynia

Choć w najmłodszych można lepiej, dużo do zrobienia by jeszcze i tutaj wymiatać totalnie.

• 4 2

• Brawo SGA Gdynia ,brawo SMS Gdynia !!!

• 4 0

• Mega!

Gratulacje! Jest się czym pochwalić :)

• 4 0

• Brawo :-) (1)

Gdynia stolicą gimnastyki artystycznej :-)

• 4 0

• Super!!!
      Brawo SGA Gdynia!!!

• 2 0

• Brawo.

Gratulacje dla zawodniczek i trenerek!! Oby tak dalej.

• 2 0

• Takie tam podsumowanie. (2)

Z tego co pamiętam UKS Jantar Gdynia zajął 6 miejsce, a nie jak podano w artykule 7.

Dołożę jednak łyżkę dziegciu, Kiedyś pomorskie było nr 1w Polsce, obecnie w rankingu klasy II i III na 4 miejscu. Kiedyś UKS Jantar Gdynia nie schodził z pudła, dzisiaj 1 zawodniczka jest w stanie walczyć o medale. Stąd też w Rumi i jest Ogólnopolski Ośrodek Szkolenia w Gimnastyce Artystycznej. Jak tak dalej pójdzie to przeniosą go do Krakowa...

Coś jest nie tak w klubie... a szkoda, ba w Krakowie są 3 kluby, które wprowadziły do finału wiele swoich zawodniczek.

Gratulacje dla zawodniczego i powodzenia w kolejnych zawodach!

• 3 3

• Brawo

Niestety muszę się zgodzić z powyższą opinią "oto". Gdyńska gimnastyka dostaje zadyszki czego powodem jest stałe zmniejszanie finansowania przez miasto. Rodzice w własnym zakresie muszą pokrywać coraz to wyższe wydatki związane z zawodami i treningami, dlatego też wielu rodziców się poddaje i rezygnuje. Dodatkowo brak współpracy pomiędzy rodzicami i trenerkami nie buduje jednolitości w klubach. Niestety ale kroi się upadek Gdyńskiej gimnastyki jeśli będziemy stawiać na układy a nie na wyniki i predyspozycje sportowe dzieci.

• 5 0

• zamiast podpierac sie pamiecia wejdz na strone zwiazku

bo jak wol jest 7

• 0 0

UKS Jantar Gdynia

Klub UKS Jantar zajmuje się szkoleniem zawodniczek w zakresie gimnastyki artystycznej we wszystkich kategoriach wiekowych, począwszy od grupy naborowej po seniorki.