Wiadomości

Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej. Stadion Letni w Brzeźnie

Na plaży w Brzeźnie będzie można nie tylko śledzić zmagania w mistrzostwach Polski, ale i wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z plażowej piłki ręcznej.
Na plaży w Brzeźnie będzie można nie tylko śledzić zmagania w mistrzostwach Polski, ale i wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z plażowej piłki ręcznej. fot. Monika Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl

Lotos Stadion Letni w Brzeźnie zaprasza na turniej cyklu mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej. W sobotę i niedzielę od godz. 9 na dwóch piaszczystych boiskach rozgrywane będzie blisko 60 meczów z udziałem 22 drużyn z całej Polski. Wstęp wolny, a imprezę poprzedzi piątkowy camp, na którym każdy chętny będzie mógł wziąć udział w warsztatach z reprezentantami Polski.Na cykl mistrzostw Polski pod patronatem ZPRP składa się siedem turniejów. W każdym z nich zespoły zbierają punkty do klasyfikacji generalnej.

Piąta odsłona letniego czempionatu zawita do Brzeźna na Lotos Stadion Letni zobacz na mapie Gdańska.

Kibice, którzy będą mogli bezpłatnie śledzić zmagania z postawionych na plaży trybun, zobaczą 12 drużyn męskich i 10 żeńskich z całej Polski. Trójmiasto reprezentować będą zespoły prowadzonego przez Artura Siódmiaka Stowarzyszenia Akademii Sportu Gdańsk, które wystawi jeden zespół w rywalizacji pań i dwa w turnieju panów.

Przez dwa dni rozegrane zostanie w sumie 57 spotkań, a rywalizacja startować będzie już od godz. 9. Uczestnicy rozpoczną od fazy grupowej, po której nastąpi faza pucharowa. Finał pań zaplanowano na niedzielę o godz. 14:15. O godz. 14:50 odbędzie się finałowy mecz turnieju mężczyzn.

W beach handballu gra się dwie połowy po 10 minut, czterech na czterech z lotnym bramkarzem. Ta odmiana szczypiorniaka jest bezkontaktowa. Boisko do gry ma wymiary 27 na 12 metrów. W trakcie meczu zdobywa się bramki, które w zależności od efektowności wyceniane są na punkt lub dwa.

Jeśli każda z drużyn wygra po jednej połowie, rozgrywany jest dodatkowy shootout, który przypomina lotne rzuty karne. Zazwyczaj mecz z przerwami trwa około pół godziny.

Imprezę w Brzeźnie poprzedzi turniej otwarty dla amatorów połączony z Campem popularyzującym plażową odmianę piłki ręcznej i zasady rozgrywki. Potrwa od godz 11 do 14.

- Reprezentanci Polski Emil Kożuchowski, Maciej Pieńczewski i młodzieżowy wicemistrz Europy Jakub Zemełka wytłumaczą podstawowe zasady. Zapraszamy wszystkich chętnych na Lotos Stadion Letni, bez względu na wiek. Warsztaty potrwają ok. godziny, a po nich odbędzie się turniej grup młodzieżowych i drużyn amatorskich. Zagrają m.in. chłopaki z Wybrzeża Gdańsk i ze Stowarzyszenia Akademii Sportu Gdańsk - mówi Artur Siódmiak.
Od 27 do 28 lipca kolejny turniej mistrzostw Polski odbędzie się w Gdyni, a wielki finał zaplanowano na 3-4 sierpnia w Darłowie.

Opinie (4) 2 zablokowane

 • (1)

  żeby tylko nie zmarzli.

  • 9 1

  • I nie skakali do morza po piwie.

   • 6 1

 • Zamiast budować drogie hale lepiej sypać piasek na każdym podwórku czy placu.

  Klimat się ociepla i każda dyscyplina sportowa będzie plażowa. A że śmieszne to to kwestia
  przyzwyczajeń.

  • 3 1

 • mała uwaga

  W Gdyni podobno są mistrzostwa świata katamaranów, chyba Nacra 15, powinna być jakaś informacja

  • 1 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »