• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Oregon 2022. Sensacja. Sztafeta poza finałem

jag.
23 lipca 2022, godz. 04:20 
aktualizacja: godz. 02:33 (24 lipca 2022)
Anna Kiełbasińska zajęła 8. miejsce w biegu na 400 metrów w lekkoatletycznych mistrzostwach świata Oregon 2022. Jednak nie pobiegła w żadnej sztafecie, a ta żeńska w ogóle nie weszła do finału. Anna Kiełbasińska zajęła 8. miejsce w biegu na 400 metrów w lekkoatletycznych mistrzostwach świata Oregon 2022. Jednak nie pobiegła w żadnej sztafecie, a ta żeńska w ogóle nie weszła do finału.

Anna Kiełbasińska zajęła 8. miejsce w finale na 400 metrów w mistrzostwach świata w lekkoatletyce Oregon 2022. Była drugą Europejską w tym biegu. - Jestem bardzo zadowolona i dumna z siebie - podsumowała 32-latka, dla której to największy indywidualny sukces w karierze. Jednak zawodniczka SKLA Sopot już nie podbiegnie w tych zawodach. Sztafeta 4x400 metrów, bez dwóch najlepszych biegaczek, odpadła w półfinale.

Aktualizacja, 24.04.2022, godz. 2:33

Sztafeta 4x400 metrów kobiet nie weszła do finałuPolska sztafeta 4x400 metrów kobiet po raz pierwszy od 2015 roku nie weszła do finału mistrzowskiej imprezy. W USA broniła srebra z 2019 roku. Biało-czerwone zajęły jednak dopiero 5. miejsce w drugim półfinale, co łącznie oznaczało 10. czas (3:29.34). Nie wystąpiły dwie najlepsze polskie zawodniczki w tym sezonie: Anna Kiełbasińskai Natalia Kaczmarek.

Tylko do połowy dystansu było dobrze, bo Justyna Święty-EseticIga Baugart-Witan biegły na 2. pozycji za Jamajką. Kinga GackaMałgorzata Hołub-Kowalik dały się wyprzedzić: Belgijkom, Kanadyjkom i Włoszkom.- To noc oczyszczenia. Każdy sportowiec potrzebuje kubeł zimnej wody - podsumowała Hołub-Kowalik przed kamerami TVP Sport, jednocześnie prezentując zakrwawiony but, co było następstwem nadepnięcia na jej nogę przez rywalkę z Kanady.

Anna Kiełbasińska zadowolona i dumna z siebieAnna Kiełbasińska osiągnęła największy indywidualny sukces w karierze. W finale biegu na 400 metrów zajęła 8. miejsce. Wynik 50.81 to jej najsłabszy czas podczas trzech biegów w Eugene, a także słabszy od tegorocznego rekordu życiowego (50.28). Sopociance w osiągnięciu lepszego wyniku przeszkodził tor. Ten pierwszy jest najgorszy ze wszystkich.

Afera goni aferę w polskiej reprezentacji na mistrzostwach świata Oregon 2022. O co chodziło w polemice Adrianna Sułek - Tomasz Majewski?- Nie ma co gadać o tym torze, który nie jest zbyt komfortowy, ale może gdyby nie on, byłoby jeszcze lepiej. Rzeczywiście na wirażach było mi ciężko, trochę mnie wypychało, trochę traciłam rytm, ale nie ma co zwalać na to, bo to był finał. Wiadomo, że apetyty rosną w miarę jedzenia, ale jestem ósma na świecie na 400 metrów i to jest dla mnie rewelacyjna wiadomość. Uważam, że jest to naprawdę bieganie na poziomie, który sobie wymarzyłam, ale nie byłam pewna, że się uda. Jestem bardzo zadowolona i dumna z siebie - tak m.in. podsumowała finałowy start Kiełbasińska przed kamerami TVP Sport.

Zakwaszenie mięśni i... atmosfery nie pomagaKiełbasińska była już wicemistrzynią olimpijską oraz wicemistrzynią mistrzostw świata w żeńskiej sztafecie 4x400 metrów, ale po raz pierwszy pobiegła w tej rangi imprezie w indywidualnym finale. Co więcej w USA niespodziewanie stała się liderką polskiej reprezentacji na 400 metrów i to mimo że te zawody rozpoczęły się od dużej afery.Sopocianka była gotowa na start w finale sztafety mieszanej 4x400 metrów, ale gdy zbyt późno dopatrzono się zmian w regulaminie i nakazano jej biegać dwukrotnie, zawodniczka w ogóle nie pojawiła się na starcie.

Dlaczego Anna Kiełbasińska nie pobiegła w sztafecie mieszanej i skończyło się bez medalu dla Polski?- Zdałam egzamin. Wiadomo, że było dużo stresu, zwłaszcza dwa pierwsze biegi. Cały tydzień był zresztą mocno stresujący dla mnie. To na pewno nie pomaga. Taki stres wprowadza dużo zakwaszenia w ciało. Mój pomysł na siebie na przyszłość: unikać stresujących sytuacji poza stricto sportowymi - dodała Kiełbasińska.

Czy Anna Kiełbasińska pobiegnie w sztafecie 4x400 metrów?Selekcjoner kadry - Aleksander Matusiński ma do dyspozycji w USA siedem zawodniczek na 400 metrów. Z nich trener zestawi skład na półfinał, który zaplanowany jest na 24 lipca o godzinie 2:10 czasu polskiego oraz na finał, dzień później o 4:50.

Przeczytaj o tegorocznych rekordach Anny KiełbasińskiejTrener będzie musiał się wykazać dyplomatycznymi umiejętnościami, aby zażegnać konflikt, który wybuchł w reprezentacji po sztafecie mieszanej. Przypomnijmy, że Justyna Święty-Ersetic powiedziała wówczas, że nie wyobraża sobie biegania w sztafecie z Kiełbasińską.

Lekkoatletki, które mogą pobiec w sztafecie:
Iga Baumgart-Witan (najlepszy wynik w tym sezonie 51.33), Kinga Gacka (52.47), Małgorzata Hołub-kowalik (52.06), Natalia Kaczmarek (50.16), Anna Kiełbasińska (50.28), Anna Pałys (52.89), Justyna Święty-Ersetic (50.74)


Folder PZLA - reprezentacja Polski na mistrzostwa świata Oregon 2022PZLA nie zajął stanowiska w sporze. W opublikowanym komunikacie, który przypominamy poniżej (treść oryginalna), zagrał na czas.

"Polski Związek Lekkiej Atletyki wobec pojawiających się wątpliwości i zapytań dotyczących wyboru składu sztafety mieszanej 4x400 metrów na Mistrzostwach Świata Oregon22 oświadcza, że wszelkie kwestie dotyczące tej sprawy zostaną wyjaśnione po zakończeniu mistrzostw. Aktualne koncentrujemy się na sportowej rywalizacji i walce o medale"

Lekkoatletka SKLA Sopot na medal mistrzostw Europy?Niezależnie od tego jakie decyzje zapadną, z aspiracjami lekkoatletki SKLA Sopot należy mocno się liczyć w kontekście kolejnej tegorocznej imprezy.

Sprawdź wyniki mistrzostw Polski 2022 seniorów w lekkoatletyce, w których Trójmiasto zdobyło 6 medali- Rewelacyjnie się czuje, schodząc w każdym starcie poniżej 51 sekund. To jest rewelacyjne bieganie. Powoli też sprawdzam się też w tym turniejowym bieganiu - oceniła Kiełbasińska, która od razu stała się kandydatką do indywidualnego medalu podczas sierpniowych mistrzostw Europy, które odbędą się w Monachium.
W Oregonie Kiełbasińska okazała się drugą Europejką w biegu na 400 metrów. Lepsza była tylko Holenderka - Lieke Klaver (4. miejsce, czas 50.33). Co ciekawe z tą zawodniczką Anna często trenuje, gdyż ich wspólnym trenerem jest Szwajcar Laurent Mauwly.

Pierwsza taka kobieta w historii lekkoatletykiNajwiększym wydarzeniem 8. dnia mistrzostw świata Oregon 2022 był jednak rekord świata na 400 metrów przez płotki. Amerykanka Sydney McLaughlin jest pierwszą kobietą w historii, która w tej konkurencji złamała barierę 51 sekund. Jej czas to 50.68.

Sprawdź, jaki trójmiejski klub zdominował mistrzostwa Polski do lat 20 w lekkoatletycePłotkarka 7 sierpnia skończy dopiero 23 lata, a już po raz trzeci cieszy się z rekordu globu. Przed rokiem na igrzyskach olimpijskich w Tokio pobiegła 51.46, a pod koniec czerwca tego roku, także w Eugene, tylko że w mistrzostwach USA - uzyskała 51.41.
jag.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (22)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sopocki Klub Lekkoatletyczny

Sopocki Klub Lekkoatletyczny

Relacje LIVE

Najczęściej czytane