Mistrzostwo Polski dla Gdańska

Tomasz Łunkiewicz
19 maja 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Po raz czwarty z rzędu drużyna z Gdańska została mistrzem Polski Portów Lotniczych. W finale imprezy rozgrywanej w hali "Olivia" gdańszczanie pokonali 4:1 ekipę z Rzeszowa, która była największą niespodzianką turnieju.

Do walki o mistrzowski tytuł stanęło 11 drużyn. W gronie głównych faworytów wymieniano ekipy z Gdańska, Katowic (ubiegłoroczni finaliści) i Warszawy, trenowanej przez Roberta Gadochę. Jako pierwsi odpadli piłkarze ze stolicy, którzy w ćwierćfinale ulegli 2:4 Szczecinowi. Gdańsk łatwo poradził sobie z Zieloną Górą (6:1). W półfinale gdańszczanie nie mieli kłopotów ze Szczecinem zwyciężając 7:0. Drugi półfinał, w którym zmierzyły się drużyny Katowic i Rzeszowa, był bardzo zacięty. O awansie decydowały rzuty karne. Większym opanowaniem wykazali się rzeszowianie.

W finale zdecydowanym faworytem byli gospodarze, którzy w dotychczasowych meczach strzelili 26 bramek, tracąc tylko 2. Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej połowie. Do przerwy było 0:0. Na trzy trafienia Tomasza Bronera zespół z Rzeszowa odpowiedział jednym. Wynik ustalił Adam Skonieczny.

Najlepszym zawodnikiem został Franciszek Budniak z Poznania. Najlepszym bramkarzem jest Janusz Bułaś z Rzeszowa, a najskuteczniejszym strzelcem - Tomasz Broner (12 bramek).

Drużyna Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy: Sławomir Olszewski (bramkarz), Radosław Podhorecki (bramkarz), Sebastian Letniowski, Tomasz Broner, Marek Cirkowski, Krzysztof Rybak, Piotr Kopysiewicz, Łukasz Kunowski, Andrzej Witkowski, Sławomir Kurowski, Tomasz Kloskowski, Adam Skonieczny.