Wiadomości

Mistrzostwo Sopotu

XIII edycja Turnieju par w Brydżu Sportowym o Puchar Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego odbyła się w ostatnią niedzielę. Do gry zgłosiło się 60 par w dwóch kategoriach. Wśród zaawansowanych duetów najlepsi okazali się Krzysztof Sikorski i Sławomir Henclik. Walka toczyła się przy stolikach dla "zawodowców" oraz dla osób - teoretycznie - mniej obeznanych z kartami. W praktyce osiągnięte wyniki pokazały, że różnica między graczami walczącymi w osobnych kategoriach, wcale nie musi być ogromna.Świetną postawą udowodnili to zwycięzcy grupy amatorskiej - Kazimierz Rajski i Tadeusz Żywicki, którzy osiągnęli wynik 60,71 procent. Taki rezultat dałby nawet drugie miejsce wśród doświadczonych uczestników. Tandem Rajski-Żywicki zmagał się jednak w klasie "hobbystów", wyprzedzając parę Stanisław Walczuk - Zenon Zielka. Srebrni medaliści osiągnęli łącznie 55,06 procenta, mimo że po pierwszej serii przewodzili stawce z wynikiem o ponad 4 procent lepszym niż ostateczny rezultat. Trzecia lokata przypadła w udziale Zenonowi Jarzębowskiemu i Zenonowi Pestce, którzy "nagrali" 53,30 procent.

Bezkonkurencyjni okazali się triumfatorzy kategorii zaawansowanej. Sławomir Henclik wraz z Krzysztofem Sikorskim w obu sesjach przekroczyli 60 procent - ostatecznie kończąc turniej z wynikiem 65,07 procent. Drugą lokatę zajęli Witold Kaliński i Andrzej Grynder, którzy nieznacznie wyprzedzili parę Maciej Bystrzejewski - Michał Wantke. Pierwsi osiągnęli rezultat 58,62, a drudzy 58,18 procent. O kolejności na podium za zwycięzcami zdecydowało więc niespełna pół procenta. Jeszcze mniej zabrakło mikstowi Danuta Żabicka - Jerzy Komorowski, który z wynikiem 58,11 procent przegrał brązowe medale o 0,07 procenta!

XIII Turniej par w Brydżu Sportowym:

Kategoria zaawansowana:
(wynik I sesji, wynik II sesji, wynik końcowy)
1.Sławomir Henclik, Krzysztof Sikorski 62.23 68.41 65.07
2.Witold Kaliński, Andrzej Grynder 61.47 55.26 58.62
3.Maciej Bystrzejewski, Michał Wantke 59.68 56.40 58.18

Kategoria amatorów:
1.Kazimierz Rajski, Tadeusz Żywicki 57.99 63.93 60.71
2.Stanisław Walczuk, Zenon Zielka 59.91 49.33 55.06
3.Zenon Jarzębowski, Roman Pestka 48.92 58.47 53.30

Turniej par w Brydżu Sportowym o Puchar Prezydenta Miasta Sopotu rozegrany został po raz trzynasty. Impreza zorganizowana przez sopocki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przeznaczona jest dla wszystkich chętnych, którzy posiadają jakiekolwiek związki z nadmorskim kurortem. Mieszkańcy, pracownicy, działacze i studenci walczyli o trofeum w dwóch kategoriach: zaawansowanej i amatorskiej. O kolejności decydowała średnia rezultatów uzyskanych po dwóch sesjach.

Opinie (1)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane