Asseco Prokom uciszył Włocławek

2 lutego 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Przemysław Zamojski dzięki swoim celnym rzutom zza łuku poprowadził gdynian do zwycięstwa we Włocławku. Przemysław Zamojski dzięki swoim celnym rzutom zza łuku poprowadził gdynian do zwycięstwa we Włocławku.

Koszykarze Asseco Prokomu pokonali w wyjazdowym meczu Anwil Włocławek 71:59 (19:7, 14:19, 20:24, 18:9). Choć podopieczni Andrzeja Adamka już w pierwszej kwarcie prowadzili różnicą 12 punktów, to dopiero dobra dyspozycja zza łuku w czwartej odsłonie pozwoliła im zatrzymać goniących wynik gospodarzy i uciszyć głośny doping ich kibiców. Najwięcej punktów dla gdynian zdobył Przemysław Zamojski, który aż sześciokrotnie trafiał zza linii 6,75 m.

ANWIL: Szubarga 18 (4x3, 5 as.), Frasunkiewicz 10 (3x3), Łapeta 4, Weeden 4, Boykin 0 - Ginyard 8, Hajrić 6 (9 zb.), Jovanović 6, Sokołowski 3.

ASSECO PROKOM: Zamojski 22 (6x3), Koszarek 19 (2x3, 6 as.), Hrycaniuk 4 (9 zb.), Witka 4 (8 zb.), Roszyk 0 - Ponitka 16, Mahalbasić 4, Szczotka 2, Pamuła 0, Śnieg 0.

Gdynianie mecz we Włocławku rozpoczęli szokującą dla zebranej w hali publiczności serią 12:0. Dopiero po sześciu minutach gry dominację mistrzów Polski przełamać zdołał rzutem zza łuku Krzysztof Szubarga, który najwyraźniej pozazdrościł dwóch "trójek" Przemysławowi Zamojskiemu. Do końca kwarty gospodarze trafiali jednak tylko z rzutów wolnych, nie trafiając ani razu za dwa punkty.

Na początku drugiej partii sztuka ta udała się Marcusowi Ginyardowi, ale błyskawicznie na jego akcję z Szubargą odpowiedział Mateusz Ponitka, a kolejne trafienie z dystansu zaliczył Zamojski. I choć Anwilowi przydarzyły się ponad dwie minuty bez punktów, po dysproporcji z pierwszej kwarty nie było już śladu.

Za trzy trafił Szubarga, który po chwili asystował przy trafieniu byłego gracza gdynian Adama Łapety. Ten wykorzystał jeszcze rzut wolny po faulu Adama Hrycaniuka i gospodarze zniwelowali stratę do ośmiu punktów. Anwil wygrał drugą odsłonę i do przerwy przegrywał już tylko 26:33.

Po powrocie na parkiet inicjatywę znów przejęli podopieczni Andrzeja Adamka, którzy musieli zmagać się z przeraźliwymi gwizdami towarzyszącymi ich zagraniom. Kibice gospodarzy bez wątpienia mieli ogromny wpływ na to, iż zespół Rottweilerów zdołał odbić się po fatalnej pierwszej kwarcie. Oczywiście zaraz po celnych rzutach za trzy punkty w wykonaniu: Szubargi, Frasunkiewicza i Nikoli Jovanovicia.

W ciągu nieco ponad minuty, kiedy dwukrotnie zza łuku trafił ten ostatni, różnica pomiędzy obiema ekipami stopniała do trzech punktów (45:42 dla APG). Gdynianie starali się odeprzeć ten napór i znów odskoczyć rywalom, ale właśnie z taką zaledwie zaliczką rozpoczęli ostatnie 10 minut gry.

W ostatniej kwarcie Asseco Prokom rozpoczął od zasypania gospodarzy rzutami zza łuku. Kolejno trafiali Ponitka, Zamojski i Koszarek. Na pięć minut przed końcem meczu prowadzenie Asseco Prokomu wynosiło 65:56. Anwil podjął paniczną wręcz próbę ratowania się "trójkami", ale skuteczność w końcówce zupełnie zawiodła graczy Miliji Bogicevicia. Dla gdynian wygrana we Włocławku jest trzecim ligowym triumfem z rzędu.

Wyniki 19 kolejki

• Anwil Włocławek - ASSECO PROKOM GDYNIA 59:71 (7:19, 19:14, 24:20, 9:18)
  • Rosa Radom - START GDYNIA 66:55 (18:9, 13:15, 14:19, 21:12)
  • TREFL SOPOT - Energa Czarni Słupsk 63:83 (14:19, 10:16, 12:17, 27:31)
  • Jezioro Tarnobrzeg - Polpharma Starogard Gdański (23:23, 23:18, 23:27, 26:25)
  • Stelmet Zielona Góra - Kotwica Kołobrzeg 81:74 (22:13, 21:24, 18:20, 20:17)
  • PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin - przełożony na 21 lutego

Opinie (48) ponad 10 zablokowanych

• Brawo APG :-)

• 50 19

• :) (2)

no nie chcem ale muszem:)
    gratulacje z sopotu po sasiedzku.cvos te widze nasze zespoly graja tak ze im wiecej maja problemow tym lepsza forma ;)