Mistrzowie Polski w połowie drogi do finału

Marta
22 kwietnia 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Świetna gra Davida Logana pozwoliła odnieść drugie zwycięstwo. Świetna gra Davida Logana pozwoliła odnieść drugie zwycięstwo.

Koszykarze Asseco Prokomu po raz drugi pokonali w półfinale play-off Anwil Włocławek. W środę mistrzowie Polski triumfowali 93:85 (28:26, 31:16, 19:30, 15:13), zafundowali jednak swoim kibicom prawdziwy horror, po 20 minutach prowadzili siedemnastoma punktami a po kilku minutach ostatniej kwarty było 83:82 dla Anwilu.

ASSECO PROKOM:Logan 22 (5x3), Woods 20 (14 zb.), Burke 12 (10 zb.), Dylewicz 9, Burrell 8, Zamojski 7 (1x3), Ewing 7 (2x3), Łapeta 4, Brazelton 2, Hrycaniuk 2, Szczotka 0.

ANWIL:Miller 25 (3x3, 12 zb.), Pluta 21 (3x3), Adams 19 (3x3), Koszarek 10 (1x3), Brkić 6 (2x3), Boylan 2, Wołoszyn 2, Gabiński 0.

Początek meczu należał do koszykarzy Anwilu, wśród nich Tommy Adams zdobył w pierwszych pięciu minutach 7 punktów i goście prowadzili 14:7. Trener Tomas Pacesas postanowił zaskoczyć rywali nie wystawiając do pierwszego składu Davida Logana manewr ten jednak nie powiódł się, przynajmniej w pierwszych minutach rywalizacji.

Kiedy już aspirujący do gry w reprezentracji Polski Amerykanin pojawił się na parkiecie szybko trafił trzy "trójki" z rzędu i w 7 minucie Asseco Prokom wyszedł na prowadzenie 20:18. Szybko "trójką" odpowiedział Miller, ale odpowiedź Asseco była natychmiastowa, punkty z akcji 2+1 dołożył Filip Dylewicz.

W końcówce pierwszej kwarty sopocianie prowadzili już 28:23 a pierwsze 10 minut wygrali 28:26.

Mistrzowie Polski bardzo dobrze rozpoczęli drugą odsłonę, zagrali skutecznie, przypomniał o sobie Qyntel Woods, w efekcie pierwsze 4 minuty drugiej kwarty sopocianie wygrali 12:2 i wyszli na prowadzenie 40:28.

Sopocianie nie odpuszczali niemal ani na chwilę, odważnie i skutecznie rozbijali ataki Anwilu, wyprowadzając kontry, ktore w efektoeny sposób kończyli Woods, Logan czy Pat Burke.

Goście z Włocławka chwilami byli bezradni, nie mieli pomysłu na powstrzymanie sopocian, byli nieskuteczni. Podobnie jak w poniedziałek mistrzowie Polski zdominowali walkę na tablicach. Jedynie w pierwszych dwóch kwartach zebrali ponad dwa razy więcej piłek (23:9).

Ekipa Anwilu nie zamierzała jednak tanio oddawac skory, po kilkunastu minutach odpoczynku w szatni w pierwszych akcjach trzeciej kwarty to oni nadawali rytm gre. W 24 minucie odrobili część strat i było 61:52 dla Asseco Prokomu.

Ekipie gości udało się powstrzymać w trzeciej części gry Logana, który w tym okresie zdobył tylko 3 punkty. Anwil, w którym ciężar gry wzięli na siebie Adams, Andrzej Pluta i Paul Miller sukcesywnie odrabial dystans. Po 30 minutach gry dzieliło ich od gospodarzy tylko 6 "oczek" (78:72 dla Asseco Prokomu).

Pogoń Anwilu trwała również w ostatniej odsłonie, w 33 minucie po "trójce" Łukasza Koszarka było już tylko 80:78 dla Asseco Prokomu, za moment po trafieniu Millera był już remis 80:80.

Ten sam gracz ekipy z Włocławka po kilkudziesięciu sekundach wyprowadził swój zespół na prowadzenie, trafił z dystansu i goście wygrywali 83:82.

Sopocianie mają jednak w swoich szeregach specjalistę od końcówek, czyli Ronniego Burrella. Gracz mistrzów Polski podobnie jak w poniedziałek desygnowany na parkiet w sotatnich minutach przeważył szale zwycięstwa na korzyść gospodarzy. Po jego 6 punktach z rzędu Asseco Prokom odzyskał przewagę (88:83).

Wprwadzie Pluta wykorzystał dwa rzuty wolne i przewaga sopocian nieco stopniała (88:85) to jednak mistrzowie Polski w końcówce znów zagrali uważnie, byli skoncentrowani i kontrolując do ostatniej syreny wydarzenia na parkiecie odnieśli drugie półfinałowe zwycięstwo.