Mistrzowie nie weszli w układ z Chorwacją

Marta, jag.
18 czerwca 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Na boisku w Gdańsku lepsi o jedną bramkę byli Hiszpanie. Na boisku w Gdańsku lepsi o jedną bramkę byli Hiszpanie.

W ostatnim meczu fazy grupowej w Gdańsku Chorwaci przegrali z Hiszpanią 0:1 (0:0) i pożegnali się z Euro 2012. Mistrzowie Europy i świata byli chwilami w dużych opałach, groziło im nawet wypadnięcie z turnieju. Jednak pewnie bronił Iker Casillas, a na trzy minuty przed końcem gry zwycięskiego gola zdobył rezerwowy Jesus Navas. Wraz z ekipą Vincete del Bosque do ćwierćfinałów z grupy C awansowali Włosi, który w Poznaniu ograli Irlandię 2:0 (1:0).

Chorwacja Chorwacja
Hiszpania Hiszpania
Pletikosa - Vida, Corluka, Schildenfeld, Strinić - Srna, Vukojević, Rakitić, Pranjić - Modrić - Mandzukić
Sędziowie: Stark oraz Salver, Pickel (Niemcy)
Widzów: 39˙076
Casillas - Alba, Ramos, Pique, Arbeloa - Alonso, Busquets, Xavi - Iniesta, Torres - Silva
  • 64' Vida Zmiany Jelavić
  • 65' Pranjić Zmiany Perisić
  • 80' Vukojević Zmiany Eduardo
  • 60' Torres Zmiany Navas
  • 72' Silva Zmiany Fabregas
  • 87' Navas
  • 27' Corluka
  • 43' Srna
  • 53' Strinić
  • 90' Jelavić
  • 90' Mandzukić
  • 90+2 Rakitić

Włochy - Irlandia 2:0 (1:0)
Cassano 35, Balotelli 90

WŁOCHY: Buffon - Abate, Barzagli, Chiellini (57 Bonucci), Balzaretti - Pirlo, Marchisio, Motta, De Rossi - Di Natale (74 Balotelli), Cassano (62 Diamanti).

IRLANDIA: Given - O'Shea, Dunne, St Ledger, Ward - McGeady (65 Long), Whelan, Andrews, Duff - Keane (85 Cox), Doyle (76 Walters).

Żółte kartki: Balzaretti, De Rossi, Buffon - Andrews, O'Shea, St Ledger. Czerwona kartka: Andrews 88 (druga żółta kartka).Sędziował: Cuneyt Cakir (Turcja).

Z grupy C do ćwierćfinałów awansowali Hiszpanie i Włosi. Hiszpanie w sobotę, w Doniecku zagrają z drugim zespołem z grupy D zaś Włosi w niedzielę w Kijowie zmierzą się ze zwycięzcą tej grupy. W ostatnich meczach Grupy D, we wtorek zagrają Anglia z Ukrainą i Szwecja z Francją. W tym gronie jedynie Szwecja nie ma już szans na awans a Francuzom i Anglikom wystarczą remisy.

Końcowa tabela Grupy C:
(kolejno: mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans, punkty)
1. Hiszpania 3 2 1 0 6:1 7
2. Włochy 3 1 2 0 4:2 5
3. Chorwacja 3 1 1 1 4:3 4
4. Irlandia 3 0 0 3 1:9 0

Na trybunach Areny Gdańsk więcej "kraciastych" kibiców Chorwacji. Nie ma jednak żadnej mowy o jakichkolwiek przejawach wrogości, kibice przemieszani na trybunach oczekują na spotkanie.
Jeszcze na kilka godzin przed meczem Chorwaci, którzy są gospodarzemi tego meczu nie zgodzili się na dodatkowe podlanie murawy. Czy po meczu Hiszpanie znów będą narzekać na stan murawy w Gdańsku.
Chorwaci zagęścili środek pola do drugiej linii przesuwając Srnę (Chorwacja)
Obydwie drużyny rozgrzewają się
Obydwa zespoły czekają na wyjście na murawę
Jako pierwszy odgrywany jest hymn hiszpański
Hymn Chorwacji śpiewany wspólnie przez "biało-czerwoną" część widowni i piłkarzy.
1'
Rozpoczynają Hiszpanie, którzy w poniedziałek zagrają w błękitnych koszulkach
1'
Rzut wolny dla Hiszpanii
1'
Wybijają Chorwaci ale zbyt krótko
1'
Kontra Chorwatów zatrzymana na linii pola karnego Hiszpanii
3'
Faul Iniesty (Hiszpania)
3'
Espana, Espana niesie się z trybun
3'
Alba (Hiszpania) dośrodkowywał z lewej strony w ostatniej chwili Chorwaci wybili na róg
3'
Od bramki Pletikosa (Chorwacja)
5'
Gra nieco uspokoiła się, obydwie ekipy nie chcą popełnić błędu
6'
Hiszpania w ataku pozycyjnym
7'
Raca odpalona przez kibiców spotyka się z gwizdami reszty publiczności
7'
Po odpaleniu racy boisko spowił dym sędzia na chwilę przerwał grę
7'
Po raz kolejny służby porządkowe pozwoliły na wniesienie racy na trybuny. Tymczasem część kibiców narzeka na brak odpowiedniej wiedzy o topografii stadionu przez stewardów
11'
Gra znów toczy się na środku pola
11'
Hiszpanie atakują wolno ale dłużej utrzymuję się przy piłce
12'
Iniesta (Hiszpania) obsłużony przez dobre, prostopadłe podanie, uderzył zbyt lekko i Pletikosa (Chorwacja) złapał
13'
Chorwaci mieli szansę na kontrę ale szybko zgubili piłkę
13'
Iniesta (Hiszpania) fauluje Srnę (Chorwacja)
14'
Akcja Srny (Chorwacja) ale Hiszpanie wybijają na aut
15'
Seria autów dla jednej i drugiej strony
17'
Szkoleniowiec Chorwacji cały czas stoi, hiszpański zachowuje więcej spokoju
17'
Polska, biało-czerwoni niesie się z trybun
18'
Faul Chorwatów, rozpoczynają Hiszpanie
19'
Kolejny rzut wolny dla Hiszpanii
19'
Od bramki rozpoczynają Chorwaci
21'
Twarde, ostre spotkanie co chwile przerywane faulami
22'
Wolny dla Chorwacji, wrzutka w pole karne ale wybijają Hiszpanie
23'
Torres (Hiszpania) z ostrego kąta, Pletikosa (Chorwacja) broni nogą
23'
Ramos (Hiszpania) z dystansu, Pletikosa (Chorwacja) łapie pewnie
24'
Pique (Hiszpania) z dystansu nad poprzeczką
25'
Pranjić (Chorwacja) z narożnika pola karnego ale Casillas (Hiszpania) broni
20'
Na trybunie zajmowanej przez Hiszpanów wylądowała raca rzucona przez kibiców z Chorwacji
26'
Mandzukić (Chorwacja) posłał piłkę chyba nawet na dach PGE Areny
26'
Mandzukić (Chorwacja) pada w polu karnym Chorwaci chcą karnego ale tylko rzut rożny
27'
Żółtą kartką został ukarany Corluka (Chorwacja).
28'
Chorwaci z rogu w pole karne ale nikt nie zamykał akcji
28'
Pique (Hiszpania) ubiega Modricia (Chorwacja)
29'
Mandzukić (Chorwacja) wraca do gry
29'
Błąd defensywy Chorwacji, Silva (Hiszpania) stanął oko w oko z Pletikosą (Chorwacja) ale źle złozył się do strzału
30'
Kolejna udana interwencja Pletikosy (Chorwacja)
31'
Hiszpanie konstruują atak pozycyjny
32'
Silva (Hiszpania) w polu karnym do Torresa (Hiszpania) ale ten nie zorientowal się
34'
Znów częściej w posiadaniu piłki Hiszpanie
35'
Iniesta (Hiszpania) zablokowany w polu karnym
36'
Hiszpanie rozgrywają piłkę na środku pola
36'
36'
Akcja Chorwacji ale "skasowana" przez obrońców hiszpańskich
36'
Włosi prowadzą 1:0 w tym momencie w ćwierćfinale są Włosi i Hiszpanie
39'
Osaczony Modrić (Chorwacja) traci piłkę na środku
41'
Róg dla Hiszpanii ale wybijają Chorwaci
42'
43'
Aut dla Chorwacji
43'
Teraz wysoko atakują Chorwaci
43'
Żółtą kartką został ukarany Srna (Chorwacja).
44'
Hiszpanie znów na środku pola
45'
Silva (Hiszpania) wywalczył tylko róg
45'
Sędzia doliczył 2 minuty gry do czasu pierwszej połowy
45+1
Dość spokojna końcówka pierwszej połowy
45+2
Koniec pierwszej połowy: Chorwacja - Hiszpania 0:0.
45'
Zespoły wybiegają na boisko po przerwie
46'
Drugą połowę rozpoczynają Chorwaci
46'
Hiszpanie szybko przejęli piłkę
47'
Schildenfeld (Chorwacja) wybija na aut
48'
Faul na Striniciu (Chorwacja)
48'
Strinić (Chorwacja) próbował dośrodkować ale wywalczył tylko róg
48'
Po rogu Casillas (Hiszpania) wybija piłkę
50'
Hiszpanie w ataku pozycyjnym
50'
Iniesta (Hiszpania) do Torresa (Hiszpania) ale Chorwaci przecinają podanie
52'
Faul Silvy (Hiszpania) w polu karnym Chorwacji
52'
Torres (Hiszpania) wyszadł sam na sam z Pletikosą (Chorwacja) ale Iniesta (Hiszpania) za mocno podał mu piłkę
53'
Zobacz jak kibice zmierzali na stadion - galeria zdjęć
53'
Kolejne race odpalone w sektorze Chorwacji spotykają się z gwizdami Hiszpanów
53'
Żółtą kartką został ukarany Strinić (Chorwacja).
54'
Chorwaci od wrzutu z autu rozpoczynają
56'
Dość "spokojny" mecz jak na pojedynek ekip grających "do przodu".
57'
Faul na szarżującym Mandzukiciu (Chorwacja)
57'
Chorwaci w pole karne ale wybijają Hiszpanie
58'
Atak Hiszpanów rozbity
58'
Rakitić (Chorwacja) z 2 metrów nie trafia do siatki
59'
Kolejne zamieszanie pod bramką Casillasa (Hiszpania), który jednak broni pewnie
60'
Silva (Hiszpania) przenosi akcję ale wywalczył tylko róg
60'
Torres (Hiszpania) z daleka ale prosto w rywali
60'
Hiszpania przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Torres, w jego miejsce wchodzi Navas.
62'
Silva (Hiszpania) stracił piłkę na środku pola
63'
Hiszpanie przed polem karnych rywali ale nie mogą w nie wejść
64'
Róg dla Hiszpanii
64'
Chorwacja przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Vida, w jego miejsce wchodzi Jelavić.
65'
Chorwacja przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pranjić, w jego miejsce wchodzi Perisić.
66'
Dośrodkowanie z rzutu rożnego Hiszpanii ale strzał ponad poprzeczką
67'
Kolejny róg dla mistrzów świata
67'
Iniesta (Hiszpania) w pole karne ale wybijają na róg Chorwaci
68'
Na spalonym Hiszpanie
69'
Dośrodkowanie Perisicia (Chorwacja) ale Jelavić (Chorwacja) nie doszedł do piłki
70'
Perisić (Chorwacja) z pola karnego ale bardzo niecelnie
70'
Atak pozycyjny Chorwatów
71'
W Poznaniu bez zmian a więc w tej chwili w ćwierćfinałach Włosi i Hiszpanie
71'
Xavi (Hiszpania) z rogu w pole karne ale Chorwaci przejmują piłkę
72'
Hiszpania przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Silva, w jego miejsce wchodzi Fabregas.
72'
Hiszpanie w ataku ale znów tylko wywalczyli róg
73'
Modrić (Chorwacja) faulowany na środku boiska
75'
Iniesta (Hiszpania) ubiegnięty przez Srnę (Chorwacja)
76'
Pique (Hiszpania) przejmuje piłkę
77'
Chorwaci zamknięci na swojej połowie
77'
Fabregas (Hiszpania) w polu karnym chciał rywali nabrać na zwód, jeden, drugi ale tylko rog dla Hiszpanii
77'
Po rogu wybijają Chorwaci
77'
Perisić (Chorwacja) z narożnika pola karnego, Casillas (Hiszpania) broni.
78'
Róg dla Chorwacji, dośrodkowanie łapie Casillas (Hiszpania)
79'
Kontra Hiszpanii Busquets (Hiszpania) traci piłkę już w polu karnym
80'
Chorwacja przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Vukojević, w jego miejsce wchodzi Eduardo.
81'
Pletikosa (Chorwacja) wybija pod pole karne Hiszpanii
82'
Srna (Chorwacja) poradził sobie w polu karnym z Iniestą (Hiszpania)
83'
Chorwaci wyłuskują piłkę ale tracą ją tuż za linią środkową
84'
Iniesta (Hiszpania) z ostrego kąta, Pletikosa (Chorwacja) na róg
85'
Navas (Hiszpania) bardzo mocno z pola karnego, Pletikosa (Chorwacja) odbija
86'
Strinić (Chorwacja) wywalczył rzut rożny
86'
Rakitić (Chorwacja) w pole karne ale od bramki Casillas (Hiszpania) rozpocznie
87'
[0:1] Hiszpania STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Navas. Navas i Iniesta znaleźli się za linią obrony Chorwacji i z zimną krwią wykorzystali idealną sytuację
88'
W Poznaniu druga bramka dla Włochów. Włochy i Hiszpania w ćwierćfinale w tej chwili
90'
Żółtą kartką został ukarany Jelavić (Chorwacja).
90'
Żółtą kartką został ukarany Mandzukić (Chorwacja).
90'
Sędzia doliczył 4 minuty do czasu gry
90+1
Kolejna szansa dla Hiszpanów, tym razem Chorwaci wybili piłkę
90+2
Żółtą kartką został ukarany Rakitić (Chorwacja).
90+5
Koniec meczu: Chorwacja - Hiszpania 0:1.
90'
W drugim meczu grupy C Włosi pokonali Irlandię 2:0 (1:0).
Marta, jag.

Opinie (28) 4 zablokowane

• jedno się ciśnie na usta"niewykorzystane sytuacje się mszczą"

Chorwaci mieli Hiszpanów na widelcu, niestety nie wykorzystali 100% sytuacji, ale po dzisiejszym meczu jestem pewien, Hiszpania tytułu nie obroni.

• 22 3

• Chorwaci powinni dostac karnego w pierwszej polowie... (1)

...nie wiem czemu sedzia tego nie gwizdnal , okularow nie nosi , widzial ,ze byl faul , czyzby bal sie gwizdac karnego przeciw mistrzom Swiata i Europy?

• 17 4

• Sedzia niczego nie gwizdnal. Bo gdyby to

zrobil to nasza policja by go zaaresztowala. Powinno byc ze nie zagwizdal.

• 0 0

• A my swoje

Polska!!! Biało Czerwoni!!!

• 7 5

• Ktoś fachowo niech wytłumaczy sytuację bramkową Hiszpanów? (5)

Navas był na pewno na spalonym, mógł więc dalej uczestniczyć w tej akcji, czy Iniesta przypadkiem nie mógł do niego podawać?

• 3 4

• ehhh (4)

jezeli podanie odbywa sie za linia ostatniego obroncy, linie spalonego wyznacza pilka, czyli w skrocie podac mozna maksymalnie w bok a najlepiej w przod...a co do pytania-przeciez spalonego nie bylo...(chorwaci okradzeni z awansu!!-hiszp nie powinna wyjsc z grupy!, kto ogladal mecz widzial co wyczynial sedzia...)

• 7 3

• (2)

Dokładnie. Najpierw po rożnym dla Chorwatów sędzia nie odgwizdał karnego i z tego poszła kontra i Hiszpania ze spalonego strzela bramkę. Na spalonym byli i Iniesta i Navas.

• 7 0

• Iniesta nie był, ale przyjął piłke barkiem (1)

• 4 0

• Iniesta nie był na spalonym. Podanie do Navasa do przodu więc gol prawidłowo zdobyty. Nie zmienia to faktu,że sędzia drukował dla hiszpanów. Ich gra wygląda tak samo beznadziejnie jak Barcelony - tysiące podań i nic z tego nie wynika. Oni zabijaja piękno futbolu- patrz np. mecz Anglia- Szwecja.

• 2 0

• bramka dla Hiszpanii nie miała znaczenia - Chorwaci i tak musieli strzelić 1 bramkę, żeby awansować

• 0 3

• i jedne i drugie kurduple nie zasłużyły na ćwierćfinał

• 15 5

• Siedziałem wśród Chorwatów. (4)

Już ich nie lubię. Hołota że szkoda gadać.

• 17 12

• (3)

a coś ty myślał : ) a nasze Panie zapatrzone na zagranicznych jak w obrazek. Nie trudno poudawać super faceta przez tydzień na wakacjach ale prędzej czy później ujawni się prawdziwe oblicze faceta z zagranicy, czyt. chlanie do upadłego (Anglia, Irlandia), brak grosza przy d*pie (Hiszpania, Grecja), skoki w bok (Włochy), skąpstwo (Niemcy), agresja w stosunku do kobiet (Rosja) itd itp.

• 12 2

• ciekawe (1)

znam Polaków "posiadających" wszystkie te przywary. 1 osoba i wady całej Europy :)

• 5 2

• a ja znam nasze dzieuchy które na samo słowo "hiszpan" lub "italia" mają już w majtach mokro.

• 5 0

• Akurat wlasnie pilkarze maja grosz przy du*ie.

Graja w zawodowych klubach i za nic nie pozwolono by im grac w Mistrzostwach.

• 0 0

• kompromitacja Szpakowskiego

"trzeba by sporzadzic skomplikowaną tabelę, żeby sprawdzic czy Chorwacja awansuje przy 1:1"