Lotos Trefl przegrał trzeci raz z rzędu

30 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Trefl Gdańsk

Gdańscy siatkarze w ciągu tygodnia przegrali trzy mecze w PlusLidze. Na zdjęciu Grzegorz Łomacz i Paweł Rusek. Gdańscy siatkarze w ciągu tygodnia przegrali trzy mecze w PlusLidze. Na zdjęciu Grzegorz Łomacz i Paweł Rusek.

Trzeciej z rzędu, a drugiej do zera porażki doznali siatkarze Lotosu Trefla. Gdańszczanie nie sprostali w wyjazdowym meczu Asseco Resovii. Żółto-czarnych stać było jedynie na pojedyncze zrywy, ale tym nie byli w stanie poważnie zagrozić mistrzom Polski i przegrali 0:3 (21:25, 22:25, 19:25). Najlepszym siatkarzem meczu wybrano rozgrywającego Asseco Fabiana Drzyzgę.

Asseco Resovia: Drzyzga 2, Achrem 4, Kosok 7, Konarski 13, Veres 16, Perłowski 4, Ignaczak (libero) oraz Lotman 1, Penczew 4

LOTOS TREFL: Łomacz 1, Żaliński 10, Gawryszewski 6, Jarosz 9, Wierzbowski 8, Zajder 3, Rusek (libero) oraz Stępień, Milczarek, Ratajczak, Mikołajczak 5

Po ostatnim meczu ligowym z PGE Skrą Bełchatów zawodnicy Lotosu Trefla nie mieli szczęśliwych min. Ich gra nawet przez moment nie zagroziła rywalowi, który walczy o pozycje lidera PlusLigi. Czasu na pozbieranie myśli nie było od środy zbyt dużo. Gdańszczanie już w sobotę musieli stawić się w Rzeszowie na mecz z mistrzem Polski Asseco.

Trener żółto-czarnych Radosław Panas mówił po starciu ze Skrą, że nie da się grać na równi z tak mocnymi zespołami, gdy nie przyjmuje się prostych zagrywek. To miało się zmienić przed sobotnim meczem. Niestety starcie w Rzeszowie nie należało do tych, które będzie się oglądało godzinami, aby uczyć się perfekcyjnego przyjęcia. Ale nie tylko gdańszczanie mieli problemy w tym elemencie gry - 6 proc. Także Asseco nie prezentowało formy godnej mistrza Polski - 14 proc.

W mecz dobrze wszedł atakujący Lotosu Trefla Jakub Jarosz. Po jego trzech punktach z rzędu, w tym dwóch asach serwisowych, żółto-czarni prowadzili 4:2. As Dawida Konarskiego szybko jednak doprowadził do remisu (4:4). Kiedy atakujący mistrza Polski nadział się na gdański blok Lotos Trefl ponownie wychodził na dwupunktowe prowadzenie, tym razem 11:9. Większej przewagi gdańszczanie nie mogli jednak zbudować. Wyrównaną grę prowadzili do stanu 19:19. Wówczas atak wykończył Konarski, Wojciech Żaliński trafił w blok rywali (21:19) i zaczął się odjazd gospodarzy. Nie powstrzymała go nawet przerwa na żądanie, o którą poprosił Panas.

Drugi set gdańszczanie rozpoczęli jeszcze lepiej niż pierwszą partię. Prowadzili nawet 6:3, ale przestali zupełnie zagrażać rywalom zagrywką. Podobnie jak w inauguracyjnej partii oddali Asseco 5 punktów popsutym serwisem. Ani razu nie udało się im posłać asa. Co prawda poprawili nieco pozytywne przyjęcie, które w pierwszej partii mieli na poziomie 23 proc. Wynosiło ono 53 proc. jednak nie przełożyło się to na wygraną. Blok na Krzysztofie Wierzbowski, udany atak ze środka Grzegorza Kosoka oraz kolejny blok, tym razem na Jaroszu sprawiły, że gospodarze odskoczyli na 17:14. Taka przewaga ponownie okazała się nie do przeskoczenia dla gdańszczan.

W ostatniej partii Lotos Trefl nie mógł mieć już żadnych złudzeń. Asseco kontrolowało wynik od samego początku. Praktycznie nie funkcjonował blok żółto-czarnych. W całym meczu atakowali oni na poziomie 33 proc. Do tego gospodarze nakręcali się jeszcze bardziej i nie mieli zamiaru spocząć na laurach. Trener Panas próbował jeszcze uratować set zmianami, ale Artur Ratajczak, Paweł MikołajczakRobert Milczarek także nie zatrzymali mistrza Polski.

Wyniki 8 kolejki

• Asseco Resovia - LOTOS TREFL Gdańsk 3:0 (25:21, 25:22, 25:19)
  • BBTS Bielsko-Biała - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (18:25, 23:25, 17:25)
  • Transfer Bydgoszcz - PGE Skra Bełchatów 0:3 (17:25, 15:25, 20:25)
  • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Effector Kielce 3:1 (25:21, 25:22, 20:25, 25:22)
  • Jastrzębski Węgiel - AZS Politechnika Warszawska 3:2 (23:25, 23:25, 25:17, 29:27, 18:16)
  • Cerrad Czarni Radom - AZS Częstochowa 3:1 (25:18, 25:23, 23:25, 25:19)

Opinie (12) 4 zablokowane

• Jest trzecia porażka

czekam na jeszcze dwie.

• 7 7

• Tak to jest jak się nie daje prawdziwej szansy Wierzbickiemu (1)

• 2 5

• DO WIERZBICKIEMU

JEŚLI już to Wierzbowskiemu tak się znasz ,że nie masz pojęcia bladego!

• 3 1

• ... (1)

W całym zamieszaniu zapomnieli jak się w siatkówkę gra...prysznic, kolacja i dobry drinek na drogę... Może w następnym meczu uda się wygrać seta.

• 4 8

• Żal Ci d*pe sciska. Zejdz z ludzi zenujacy czlowieczku.

• 7 3

• 60 ugrali ,wiec progres jest. krok po kroku i nawet seta ugraja z najlepszymi

• 9 0

• Adamowicz to trzyma caly sport w Gdansku...

• 1 3

• (1)

W ty sezonie tylko walka o utrzymanie i oby sie udała, w co jednak bardzo wątpię!

• 2 7

• Liga jest zamknięta- nikt nie spada

• 0 0

• ehhh kolejny nie zna zasad ligi.... nikt nie spada hallloooo!

• 4 2

• No to jak nikt nie spada, to po co grać?! (1)

Jak grają o coś jedynie ekipy liczące się w walce o medale. Jak dla mnie to nawet nie jest kiepski żart. Już żyję trochę na tej ziemi ale pierwszy raz się spotykam z takim cudactwem, ze nikt nie spada. To znaczy, że nikt też nie awansuje? No to bardzo się cieszę, że byłem tylko raz na takim meczu i więcej już nie pójdę. Gdzie tu sport pytam grzecznie, gdzie moralność. Bo nie chcecie mi chyba wmówić, że ekipy z dołu tabeli będą walczyć do upadłego o miejsca 10-12 w takiej sytuacji?!