Mistrzowskie tytuły i olimpijskie nominacje w klasie II i III

11 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)
Na zdjęciu Paulina Maszota, Natalia Kozioł, Zuzanna Błaszczyk, Julia Woźniak i Angela Kosoulieva.

Gimnastyczki artystyczne SGA Gdynia zostały drużynowymi mistrzyniami Polski w klasie II i III. Ponadto aż szesnaście z nich wywalczyło prawo startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W wieloboju indywidualnym w starszej grupie najlepsza okazała się Katarzyna Romaniuk przed Angelą Kosoulievą, a w młodszej wygrała Oliwia Szumny przed Nadią Walczak.

W hali Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni zaprezentowało się 71 zawodniczek klasy II. Stawka rywalizacji była podwójna. Walczono o medale w drużynowych mistrzostwach Polski klasy drugiej oraz indywidualne przepustki do startu w  Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Zawody zdominowały gdynianki. Gospodynie zdobyły blisko jedną trzecią przepustek indywidualnych na olimpiadę, a w mistrzostwach do najlepszej "piątki" wprowadziły aż trzy zespoły! Złoto wywalczyła ekipa SGA w składzie: Katarzyna Romaniuk, Angela Kosoulieva, Natalia Kozioł.

Brąz zdobyły gimnastyczki UKS Jantar Gdynia Zuzanna Peszkowska, Julia WiśniewskaBarbara Kamińska. Natomiast druga drużyna SGA (Julia Woźniak, Paulina Maszota, Zuzanna Błaszczyk) uplasowała się na piątej pozycji.

Wielobój indywidualny gdynianki z SGA wygrały dubletem. Romaniuk wyprzedziła Kosoulievą. Ponadto awans do OOM zdobyły następujące gdynianki:
5. miejsce Peszkowska, 7. Kozioł, 9. Woźniak, 10. Wiśniewska, 11. Kamińska, 13. Maszota, 16. Błaszczyk, 20. Paulina Mikuła.

Gimnastyczki artystyczne klasy III o drużynowe medale i olimpijskie nominacje walczyły w Warszawie. Złoty medal mistrzostw Polski zdobył zespół SGA Gdynia w składzie Nadia Walczak, Klaudia Grochalska, Natalia Baumert.

w wieloboju indywidualnym, w którym rywalizowało 65 zawodniczek najlepsze też były gdynianki. Wygrała Oliwia Szumny (Jantar) przed walczak (SGA). Ponadto awans do OOM w klasie III zdobyły następujące gdynianki:
7. miejsce Grochalska, 17. Baumert, 19. 19. Agnieszka GawiorJulia Tomalczyk.

Gdyńskie gimnastyczki do startów przygotowywały trenerki: Anna Mrozińska, Maria Mrozińska, Ewa Gustafsson (SGA) oraz Agnieszka Walczyk (Jantar).

Opinie (20)

• bo w Gdyni wszystko jest najlepsze (3)

:):)

• 19 15

• SGA GDYNIA

Gdynia górą- pozdrowienia dla Pani A. Mrozińskiej:)