Wiadomości

Mistrzyni bez trenera na pół roku przed igrzyskami. Angelika Cichocka: Dostaję po d...

Sopocki Klub Lekkoatletyczny

Najnowszy artukuł na ten temat

Pod żaglami w Portugalii. Łukasz Przybytek i Jakub Sztorch na podium Grand Prix

Zmiana trenera kadry narodowej na pół roku przed igrzyskami w Tokio to dla Angeliki Cichockiej duży problem.
Zmiana trenera kadry narodowej na pół roku przed igrzyskami w Tokio to dla Angeliki Cichockiej duży problem. fot. Ł.Głowala/Trojmiasto.pl

Po okresie spędzonym na walce z przewlekłą kontuzją, Angelika Cichocka chce powalczyć o wyjazd na tegoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio. Mistrzyni Europy w biegu na 1500 m z 2016 roku ma jednak nowy problem. Polski Związek Lekkiej Atletyki nie osiągnął porozumienia w sprawie nowej umowy z trenerem kadry Tomaszem Lewandowskim. - Nadal wierzę w swoje marzenia i bez względu na wszystko nie tracę ostrości na cel. Tak już jest, im bardziej dostaję po d..., tym jestem silniejsza - skomentowała zawodniczka SKLA Sopot, która przebywa na obozie w RPA.Minima kwalifikacyjne PZLA na igrzyska Tokio 2020

Angelika Cichocka miniony rok spędziła głównie na leczeniu przewlekłej kontuzji kolana. Zawodniczka SKLA Sopot, która ma na koncie tytuły: mistrzyni Europy w biegu na 1500 m (2016), halowej wicemistrzyni Europy na 1500 m oraz halowej wicemistrzyni świata na 800 m (2014), obecnie przebywa na zgrupowaniu w Republice Południowej Afryki, gdzie buduje formę, która pozwoli jej powalczyć o wyjazd na igrzyska olimpijskie.

To ostatni obóz, na który pojechała z dotychczasowym trenerem Tomaszem Lewandowskim. Szkoleniowiec, który opiekuje się także Patrycją Wyciszkiewicz, Marcinem LewandowskimAdamem Kszczotem , nie osiągnął porozumienia z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki i nie podpisał nowej umowy. Obie strony nie osiągnęły porozumienia co do finansowych warunków dalszej współpracy.

Dla zawodników zmiana trenera kadry na pół roku przed igrzyskami (turniej w Tokio rozpocznie się 24 lipca) - nawet jeśli ten będzie wspierał ich poza obozami kadry - to ogromny problem.

"Dużo zmienia się w moim życiu sportowym, ale nie zmienia się moje podejście do sportu. Nadal wierzę w swoje marzenia i bez względu na wszystko nie tracę ostrości na cel. Tak już jest, im bardziej dostaje po d%#*$e, tym jestem silniejsza. Dziękuję wszystkim którzy nadal są ze mną️. Wybaczcie, ale na ten moment nie będę szerzej komentowała całej sprawy" - przekazała Cichocka na swoim oficjalnym koncie w mediach społecznościowych (pisownia oryginalna).
Za przygotowanie zawodniczki w najbliższym czasie oficjalnie ma odpowiadać jej mąż Tadeusz Zblewski. Minima wyznaczone przez PZLA, które musi osiągnąć Cichocka, aby pojechać na igrzyska wynoszą 1:59.50 na 800 m i 4:04.20 na 1500 m. Jej rekordy życiowe, oba z 2016 roku, wynoszą kolejno 1:58.41 oraz 4:01.61.

Opinie (3) 2 zablokowane

 • JW

  Trzymany kciuki, do zobaczenia w Jakuszycach

  • 6 0

 • Ślicznotka

  Lekka atletyka

  • 4 2

 • spie...

  Co by tu jeszcze spie.. A potem lament bo zawodnik nie zdobyl medalu.do roboty "dzialacze"

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2020

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane