Mistrzynie Polski lepsze po raz trzeci

Marta
10 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Po raz trzeci z rzędu szczypiornistki Vistalu Łączpolu zakończą sezon meczami o brązowy medal. Jeśli jednak w minionych dwóch sezonach "mały finał" można było uznać za sukces, tak teraz jest to wynik poniżej oczekiwań. Przypomnijmy, że gdynianki po sezonie zasadniczym były na drugim miejscu w tabeli. W niedzielę podopieczne Jerzego Cieplińskiego przegrały w Lublinie z SPR AZS-Pol Lublin 23:33 (12:16). Dla ciągle aktualnych mistrzyń Polski było to trzecie zwycięstwo nad Vistalem Łączpolem.

SPR: Jurkowska, Baranowska - Repelewska 7, Majerek 7, Marzec 7, Kucińska 4, Danielczuk 3, Wojtas 2, Puchacz 2, Mihdaliova 0, Wilczek 0, Skrzyniarz 0, Wojdat 0.

VISTAL ŁĄCZPOL:Sadowska, Mikszto - Duran 6, Kobzar 6, Koniuszaniec 4, Sulżycka 3, Białek 1, Meteescu 1, Szwed 1, Jędrzejczyk 1, Głowińska 0, Lazar 0, Kulwińska 0, Lipska 0.

Nie udało się gdyńskim piłkarkom ręcznym "przełamać" drużyny lubelskiej i doprowadzić do piątego meczu półfnałowego. Jedynie w pierwszych minutach niedzielnej rywalizacji w Lublinie wynik był korzystny dla brązowych medalistek mistrzostw Polski. Gdynianki m.in. prowadziły 2:1 w 3 minucie gry.

Pierwsza połowa była wyrównana. Po początkowym prowadzeniu gdynianki ustąpiły nieco pola gospodyniom i te wyszły na prowadzenie 6:4 i 8:6. Po kwadransie meczu był jednak remis (8:8). Jedno - , dwu-bramkowa przewaga gospodyń utrzymywała się jeszcze w kolejnych minutach gry i dopiero w końcówce pierwszej połowy SPR wypracował sobie wyraźniejszą przewagę (16:12 po 30 min.).

Jeszcze tuż po przerwie gdynianki poderwały się do walki, efektem tego było odrobienie dwóch z czterech bramek przewagi gospodyń (16:14). W tym jednak momencie gdynianki stanęły.

SPR szybko odrobiło dystans 18:14 i poszło za ciosem. Po 40 min. gry było 21:16 dla lublinianek a na kwadrans przed końcem 23:17 dla mistrzyń Polski. Gdynianki podobnie jak w końcówce meczu sobotniego zagrały nieskutecznie, na chwilę tylko powstrzymały ofensywę gospodyń ale nie były w stanie zacząć odrabiać strat.

W końcówce lublinianki uskrzydlone myślą o występie w siódmym finale ekstraklasy z rzędu osiągnęły najwyższą w meczu przewagę - 10 bramek. Zespół z Gdyni w "małym finale" potykać się będzie z AZS Politechniką Koszalińską.

• Kim Rasmussen na trenera (2)

Ciepły sciagnał Sadowska Kobzar, 3 rumunki i zadnego efektu znowu bedzie tylko brazowy medal. Działacze czas na zmiane trenera. Nowe podejscie, nowa wizja, nowe sukcesy.
    Kadra naprawde fajna i zawod-brak finału. Ktos wczesniej napisal jak rumunki przyszly do Gdyni mialy fajne mecze, fajne wystepy. Troszke z Ciepłym i juz soba nic nie reprezentuja. Szkoda!!!

• 20 6

• Brązowy medal?

Nie mów hop. Nie zdziewię sie jak będzie 4 miejsce?

• gdzie ten finał?!gdzie to złoto?!!!

Gdyni gratuluję Cieplińskiego i działaczy,którym wydaje się że się znają na ręcznej!
    Zycie pokazało że kasa to nie wszystko!!!

• 23 3

• Pieniądze i naraodowości nie grają!!!!!!!!!! :D (4)

trzeba przede wszystkim umieć grać, mieć doświadczenie i spryt!!!

• 21 1

• ... i trenera!!! (3)

• 16 3

• nie koniecznie (2)

Edek nie jest jakimś trenerskim geniuszem - ta Drużyna (SPR) sama mogłaby się prowadzić

• 7 8

• ale Edek im nie przeszkadza tak jak pseudofachowiec doktor! SPR to mega doświadczenie i umiejętności. VŁG skład ma młodszy,ale nie już tak młody,ale ŻADNA zawodniczka nie rozwinęła się za kadencji obecnego "trenera"

• 12 3

• edek w cieniu zespołu ale swoje robi - nie przeszkadza im w grze i nie robi eksperymentów

• 10 2

• nowy trener, odświeżyć skład

nowy trener, odświeżyć skład, bo inaczej kolejny sezon bez finału i stracone pieniądze

• 14 3

• Porażka!

Dopiero co kozaczyły się, że będzie złoto ... A tu proszę, nawet na tombak umiejętności brak

• 10 5

• Skład to ciepły ,,odświezał" przez cały czas a efektu nie ma i nie będzie bo facet nie ma wpływu na grę zawodniczek

Złośliwe uwagi i krzyki nie wystarczą-ważny jest szacunek i zaufanie zawodniczek.Zmiana trenera jest konieczna a nowy niech już dalej decyduje co z zawodniczkami!Małe zmiany pewnie są nieuniknione ale zespół jest super tylko pomysłów na grę ma mało...Szkoda dziewczyn które siedziały 1-2 lata na ławce, bo w innym klubie grałyby całe mecze!

• 18 3

• Kiedy wreszcie pozbędą się Cieplińskiego!!!!

Trener Ciepliński jest juz za stary do takiej roboty!!! Potrzeba kogoś nowego z nowym pomysłem na druzynę. A trzecie miejsce co roku to tak jak żadne. Bo ile lat można być trzecim.... No ale jak ktoś chce marnować kasę to jego wola tylko, że tam jest też nasza kasa za bilety

• 18 3

• każdy inny trener będzie lepszy od jurka!!!!!!!!!!! (1)

Ci panowie to dopiero duet egzotyczny!

• 18 3

• He he he, muszę to zobaczyć! :)

• 6 0

• Porażka !!!!! (2)

Zespół bez klasy .PRZEGRANA 10 BRAMKAMI.To różnica poziomów.Taki zespół nie zasługuje na jakikolwiek medal.Drużyna bez jaj!!!!!!

• 12 5

• tadejos (1)

Dziwne ze po wczorajszym meczu nie zabrales glosu...nie osmieszaj sie...Gdyby nie rumunki to wczoraj i dzisiaj mecz byl do wygrania !!!

• 4 4

• |Bez przesady. Nie tylko przez Rumunki mecze przegrane. Nasze niektóre gwiazdy też mają swój duży udział w tych porażkach.

• 9 4

• Dr nie sprostał ! (2)

No i wyszło niestety na moje.Dr jest niezły w teorii ale słaby jako prowadzący drużynę w meczu.A ponadto staje obok zespołu a przecież jako trener jest ósmym zawodnikiem.A to jest klucz .Warto zainwestować w trenera z dorobkiem praktycznym.No i poprawić kulturę bycia zespołu-patrz odzywki Głowińskiej do ławki.Szkoda sezonu.