Mistrzynie Polski przegrały z outsiderem!

Krzysztof Klinkosz
8 lutego 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Koszykarki z Gdyni w poniedziałek kontynuowały swoje tournee po Wielkopolsce. Jednak nie będą go mile wspominać. Mistrzynie Polski przegrały bowiem z ostatnim zespołem PLKK - MUKS Poznań 54:66 (7:28, 12:13, 17:8, 18:17)! Mecz "ustawiła" w głównej mierze pierwsza kwarta i słaba skuteczność gdynianek w całym spotkaniu.

MUKS: Reid 26, Williams 14, Vargas - Sanchez 11, Antczak 7, Semmler 3 Idziorek 5, Skowronek 0.

LOTOS: Phillips 15, Matović 14, Wright 9, Tomiałowicz 2, Leciejewska 2 - Hodges 10, Jujka 2, Halvarsson 0, Mukosiej 0, Sosnowska 0.

Przed tym spotkaniem poznanianki wygrały zaledwie dwa spotkania w lidze, pod koniec listopada w Gdyni odebrały srogą szkołę basketu przegrywając różnicą aż 44 punktów można powiedzieć, ze w lutym pokazały niedawnym nauczycielkom czego się nauczyły. W poniedziałek prowadziły od początku do końca spotkania. Zaczęło się od 4:0, później po punktach Erin Phillips i Olivii Tomiałowicz było tylko 5:4 dla gospodyń. Były to jednak ostatnie punkty mistrzyń Polski przed długą przerwą.

Gdynianki zatraciły całkowicie skuteczność, mimo, że trener Jacek Winnicki wysyłał na parkiet coraz to nowe zawodniczki "licznik" Lotosu ani drgnął. MUKS z kolei grając przez całą pierwszą kwartę tą samą piątką - zresztą w zespole poznańskim zagrało w meczu jedynie siedem koszykarek - zdobywał kolejne punkty. W 5 minucie było już 17:4 dla MUKS, dwie minuty później poznanianki prowadziły 24:4 i dopiero w ósmej "trójka" Tanashy Wright poprawiła nieco zdobycz gdynianek.

Mistrzynie Polski pierwsza kwartę przegrały różnicą aż 21 punktów, miały fatalną skuteczność, trafiły zaledwie 3 rzuty z gry na 17 prób i miały 5 zbiórek. Gospodynie za to na 18 prób trafiły 10 rzutów z gry i zebrały 16 piłek z tablic.

Druga kwarta zahamowała postęp przewagi gospodyń ale i tak gdynianki do przerwy przegrywały aż 19:41 a ich skuteczność z gry wynosiła zaledwie 20,58 procent przy 48-procentowej skuteczności gospodyń. Dla zespołu z Poznania w pierwszej połowie Maurita Reid zdobyła 15, Latoya Williams 11 a Esmery Vargas Sanchez 9 punktów.

Trener mistrzyń Polski musiał im w przerwie udzielić srogiej reprymendy gdyż pierwsze minuty po przerwie gdynianki wygrały 11:0. Przebudziła się Ivana Matović która w pierwszej połowie zdobyła zaledwie 3 punkty. Trzecią kwartę rzutem za 3 punkty zamknęła Phillips i gdynianki przegrywały już tylko 36:49.

Pogoń mistrzyń Polski trwała nadal w ostatniej odsłonie, grające wąskim składem poznanianki stopniowo opadały z sił a górę brało doświadczenie zespołu z Gdyni. Otwarcie kwarty wygrał Lotos 6:0 i w meczu było 49:42 dla MUKS Poznań, w 34 minucie po akcji 2+1 Matović było już tylko 53:48 dla gospodyń.

Niestety w decydujących momentach spotkania u gdynianek znów zawiodła skuteczność, nie trafiały Wright, Philips i Matović wreszcie gdy przyszło przełamanie - "trójka" Phillips - mistrzynie Polski nie potrafiły oddać serii celnych rzutów. W końcówce próbowały ratować wynik rzucając za trzy punkty ale trafiły tylko raz - znów Phillips na 57 sek. przed końcem meczu. Lotos doznał więc sensacyjnej porażki w Poznaniu i dołączył do Artego Bydgoszcz i ŁKS Łódź, gdyż takie zespoły "miał na rozkładzie" w tym sezonie MUKS Poznań.

Opinie (38) ponad 10 zablokowanych

• ciekawe co będzie w sobotę z Wisłą? (5)

• Za dużo meczów,za mało dni... (2)

Jeden z dwóch najważniejszych testów rundy i tak będzie w sobotę,choć teraz i tak po ptakach,bo Krawczyk przekombinował!Myślał pewnie,że MUKS nakryją czapką w każdej chwili i będzie więcej czasu przed meczem z KSSSE.Taktyka ryzykowna,obliczona nawet na dogonienie Gorzowa (przy założeniu,że gorzowianki polegną jeszcze z Wisłą),tylko ma jedną,zasadniczą lukę: TRZEBA MIEĆ SKŁAD NA MISTRZA,a tego Lotos na dzień dzisiejszy nie ma!Tak więc Krawczyk przekombinował (grał va banque,co dowodzi że ten facet nie ściemnia;on NAPRAWDĘ nie potrafi realnie ocenić aktualnej siły swojego zespołu!) i cały plan się rypnął:Gorzów ma już pierwsze miejsce przed play-off,a czy Lotos obroni drugie,to zależy od meczów właśnie z Wisłą i KSSSE; jak przegrają oba,to trzecie miejsce przed play-off i po finale :(

• 4 3

• A co bys zrobil bez skladu? zagral pelna rezerwa.. (1)

• 0 2

• Co bym zrobił bez składu?Nie porywałbym się z motyką na słońce!

Może trzeba było bronić drugiego miejsca przed play-off; Wisła i CCC (przy założeniu,że nasze wygrywają do końca ze "słabymi") nie przeskoczyłyby Lotosu,nawet przy wygranej krakowianek w Gdyni.Z drugiej strony,wiele się wyjaśni w sobotę: jeśli jakimś cudem pokonają Wisłę,to MOŻE finał jest możliwy (zwłaszcza przy przewadze własnego parkietu); jeśli jednak to krakowianki (pomimo środowego,wyczerpującego fizycznie i psychicznie,meczu z Pecs'em) zdołają wygrać,to będziemy mieli praktycznie pewność,że już jest pozamiatane,a ta drużyna jest za słaba na finał.

Tak więc podsumowując: z takim składem nie ma już co kombinować (jak koń pod górę),jak zdobyć pierwsze miejsce przed play-off;tym bardziej,że po poznańskiej klapie szanse na to zmalały praktycznie do zera,a przez tą głupotę zagrożone jest i drugie miejsce po sezonie zasadniczym!

• 0 1

• ha ha extra wiadomość!!

• 10 20

• No to widzę że prezes ładną sumke u bukmachera w STS-ach postawił na MUKS.

Brawo panie prezesie oby tak dalej! I myślcie dalej o fuzji z Arka zamiast jak zdobyć MP.

• 17 3

• Kto w ogóle wpadł na pomysł żeby grać 3 mecze w ciągu 4 dni?Tenm kto na to wpadł chyba miał coś z bańką nie tak.A tak zespolik z Poznania który niechybnie spadnie z ligi ma satysfakcję że zrobił coś wielkiego.

• 23 6

• parodia nie klub

to jakiś absurd że lotos sponsoruje taki cyrk

• 17 16

• CSKA POKAZAŁO GDZIE JEST MIEJSCE TEJ ŚMIESZNEJ DRUŻYNY (2)