Mistrzynie "zmiotły" akademiczki z parkietu

Marta
17 października 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Koszykarki Lotosu odniosły kolejne ligowe zwycięstwo. Tym razem gdynianki okazały się lepsze na wyjeździe od poznańskiego zespołu INEA AZS. Gospodynie chwilami nawiązywały równorzędną walkę, ale w ostatniej kwarcie zostały wręcz zmiecione z parkietu. Mistrzynie Polski wygrały 80:59 (20:20, 20:11, 16:19, 24:9) i wobec przegranej CCC Polkowice zostały nowymi liderkami PLKK.

INEA AZS: Idczak 17, Skobel 12, Kędzia 11, Ross 11, Mrozińska 8, Rafałowicz 0, Mazurczak 0, Motyl 0.

LOTOS: Matovic 18, Christon 16, Leciejewska 12, Pawlak 9, Philips 9, Tomiałowicz 6, Sosnowska 6, Podrug 4, Kaczmarska 0, Jujka 0.

Gdynianki rozpoczęły mecz od prowadzenia 2:0, 4:2, i 6:2 w 2 minucie meczu, wówczas jednak całkowicie stanęły. W 5 minucie przegrywały już 6:12, miały w tym okresie meczu słabiej zbierały, nie próbowały rzutów za trzy punkty. W 8 minucie poznański zespól wygrywał już 18:10 wtedy jednak Erin Phillips rzutem za trzy punkty dała sygnał koleżankom do odrabiania strat.

Po pierwszych 10 minutach obydwa zespoły miały na swoim koncie po 20 punktów. W drugiej kwarcie już skuteczniejsze gdynianki przez większość czasu prowadziły. W drugim swoim meczu w barwach Lotosu znów z dobrej strony pokazała się Shameka Christon. To po jej "trójce" Lotos wyszedł na prowadzenie 28:26 a kolejne dwa celne rzuty z rzędu pozwoliły mistrzyniom Polski "odskoczyć" na 36:31. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Lotosu 40:31.

Trzecia kwarta zakończyła się minimalną wygraną AZS-u, jednak młoda drużyna z Poznania nie mogła liczyć na nic więcej. Gdynianki podobnie jak to miało miejsce w wyjazdowym meczu z Artego Bydgoszcz w ostatniej kwarcie szybko odebrały ochotę do gry gospodyniom. Grały dokładnie i skutecznie, raziły rzutami za 3 (w sumie, w meczu 9 celnych Lotosu, przy 2 INEI), były też o wiele lepsze w rzutach za 2 punkty. W 39 minucie gdynianki prowadziły już 76:54 (20:4 tylko w czwartej kwarcie), w końcówce nieco pofolgowały ekipie poznańskiej a i tak w finałowej kwarcie zdobyły niemal 3 razy więcej punków niż gospodynie.

Pozostałe wyniki 6 kolejki FGE
Artego Bydgoszcz - Energa Toruń 84:86 (16:24, 15:13, 24:30, 29:19), Odra Brzeg - MUKS Poznań 68:54 (14:22, 19:9, 21:14, 14:9), CCC Polkowice - KSSSE AZS PWSZ Gorzów 64:68 (17:18, 21:20, 12:17, 14:13), Super Pol Tęcza Leszno - Wisła Can Pack Kraków 62:74 (20:19, 13:12, 15:20, 14:23), Utex ROW Rybnik - ŁKS Siemens AGD Łódź 57:64 (17:23, 11:18, 15:8, 14:15).