• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Kto najlepszym piłkarzem w Jedenastce Kolejki?

jag.
13 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Colak najlepszy w Jedenastce Kolejki
W Jedenastce Kolejki najwięcej jest piłkarzy Lechii, w tym m.in. Maciej Makuszewski (w środku), ale nie brakuje również przedstawicieli gdyńskich klubów jak na przykład: Antoniego Łukasiewicza (Arka, z prawej) i Tomasza Wypija (Bałtyk). W Jedenastce Kolejki najwięcej jest piłkarzy Lechii, w tym m.in. Maciej Makuszewski (w środku), ale nie brakuje również przedstawicieli gdyńskich klubów jak na przykład: Antoniego Łukasiewicza (Arka, z prawej) i Tomasza Wypija (Bałtyk).

Zaledwie 3 głosy przewagi uzyskał Jakub Miszczuk nad Stojanem Vranjesem i tym samym to bramkarz Arki zdobył tytuł najlepszego piłkarza wielkanocnej Jedenastki Kolejki. Pomocnik Lechii kolejną szansę na wygraną otrzyma w piątym wiosennym rankingu, do którego najwięcej nominacji przydzieliliśmy właśnie biało-zielonym, a wyróżnienie wśród szkoleniowców przydzieliliśmy Jerzemu Brzęczkowi. W zestawieniu nie brakuje również przedstawicieli gdyńskich drużyn. Przez najbliższy tydzień, głosując za pomocą załączonej ankiety, możecie wskazać zawodnika, którego gra w ostatnim występie zrobiła na was największe wrażenie.Kto był najlepszym piłkarzem Jedenastki Kolejki w piątym notowaniu Wiosna 2015?

Ranking powstaje w te dni, w których równolegle rozgrywane są mecze od III ligi po ekstraklasę. Łącznie pod lupę wzięliśmy pięć drużyn i ponad 70 zawodników. Kandydatów nie brakowało, gdyż nasze drużyny grały do końca i właśnie w ostatnich minutach potrafili rozstrzygnąć na swoją korzyść aż trzy spotkania.

Naszym celem jest docenianie wysiłku, talentu i rozwoju umiejętności zarówno tych graczy, co już są powszechnie znani, jak także tych, którzy na razie mają tylko zadatki na karierę w przyszłości. Zwracamy na nich uwagę, by talent tych graczy zbyt długo nie był trwoniony na prowincjonalnych boiskach, aby także dzięki waszemu poparciu trafiali do pierwszych drużyn w swoich klubach bądź do wyżej notowany zespołów w porównaniu z tymi, w których kopią piłkę obecnie najczęściej. Wśród nominowanych jest m.in. 17-latek.

Nim jednak o nowych pretendentach, podsumowanie głosowania z czwartej tegorocznej edycji. Dawno nie było tak zaciętej walki o zwycięstwo. Spośród 806 oddanych głosów najwięcej trafiło do Jakuba Miszczuka. Bramkarz Arki zaledwie o 3 wskazania wyprzedził Stojana Vranjesa. Na tych zawodników padło blisko połowę głosów.

Natomiast średnio co piąty biorący udział w ankiecie opowiedział się za absolutnym debiutantem w tym zestawieniu, Jackiem Jadanowskim. Tym samym defensor rezerw Lechii zajął 3. miejsce. Dwucyfrowy wynik głosów osiągnął jeszcze tylko Piotr Grzelczak.

SPRAWDŹ POPARCIE DLA POZOSTAŁYCH PIŁKARZY I KOLEJNOŚĆ NA DALSZYCH MIEJSCACH

TRIUMFATORZY I WYNIKI GŁOSOWANIA W RANKINGACH NA NAJLEPSZEGO PIŁKARZA JEDENASTKI KOLEJKI - WIOSNA 2015
Notowanie I - MARCUS (Arka Gdynia)
Notowanie II - MARCUS (Arka Gdynia)
Notowanie III - GRZEGORZ WOJTKOWIAK (Lechia Gdańsk)
Notowanie IV - JAKUB MISZCZUK (Arka Gdynia)

Tutaj pełna lista zwycięzców i wyniki głosowań
w 22 rankingach 2014 roku


Vranjes ma szansę na zwycięstwo w piątym rankingu. Bośniak jest jednym z pięciu piłkarzy, którego nominowaliśmy do Jedenastki Kolejki po zwycięstwie Lechii nad Legią Warszawa 1:0. Ponadto trenerem kolejki uznaliśmy Jerzego Brzęczka. Szkoleniowiec podczas meczu dokonał bardzo dobrych zmian, które napędziły ofensywę biało-zielonych w dużej mierze przyczyniając się do sukcesu gospodarzy nad mistrzami Polski.

MAKUSZEWSKI STRZELIŁ GOLA W OBECNOŚCI 36,5 TYSIĄCA KIBICÓW. WYSTAW NOTY PIŁKARZOM LECHII ZA MECZ Z LEGIĄ

Po raz pierwszy zdarzyło się, że jeden zawodnik ma nominację zapracował w... dwóch drużynach. Bruno Nazario w sobotę błysnął bardzo dobrą zmianą w ekstraklasie, a następnego dnia, już w większym wymiarze czasowym wzrost formy potwierdził w III-ligowych rezerwach.

LECHIA II WYGRAŁA CZWARTY RAZY Z RZĘDU

Nie brakuje także gdyńskich piłkarzy. Szczególnie drużyny Arki wyspecjalizowały się w decydujących gola w ostatnich minutach gry. Jednak o ile I-ligowcy w ten sposób wygrali, to III-ligowcy stracili remis. Z pierwszej drużyny wyróżniamy trzech żółto-niebieskich.

ŁUKASIEWICZ ZATOPIŁ FLOTĘ. OCEŃ PIŁKARZY ARKI

Po przerwie wraca do notowania także przedstawiciel Bałtyku. Gdynianie co prawda nie zmniejszyli straty do lidera III ligi, ale też jako pierwsi wiosną "urwali" punkty przodownikowi.

BAŁTYK NA REMIS Z LIDEREM III LIGI. 10 PUNKTÓW NADAL DO ODROBIENIA

JEDENASTKA KOLEJKI WIOSNA 2015 - NOTOWANIE PIĄTE


Bramkarz: ŁUKASZ BUDZIŁEK (Lechia II Gdańsk, 1 nominacja)
Wśród bramkarzy wybór był duży. Poza golkiperem rezerw Lechii gola nie puścili Mateusz Bąk w meczu z Lechią i triumfator Jedenastki Kolejki sprzed tygodnia, Jakub Miszczuk. Zdecydowaliśmy się jednak wyróżnić zawodnika, który grał w na niższym szczeblu rozgrywek niż wspomniani bramkarze z ekstraklasy i I ligi. Bąk i Miszczuk czyste konta zachowali nie tylko dzięki dobrej formie, ale przede wszystkim zorganizowaniu całej drużyny w poczynaniach defensywnych. A to spowodowało, że nie musieli ratować drużyny przed startą gola spektakularnymi interwencjami. Inaczej było w przypadku Budziłka. Przy stanie 0:0, w ostatnim kwadransie meczu z Bałtykiem Koszalin bramkarz Lechii II wykazał umiejętnościami w przynajmniej trzech groźnych sytuacjach. Napier wybronił strzał z ostrego kąta, a następnie dwukrotnie nie dał się pokonać znajdując się sam na sam z piłkarzami rywala. A Lechia zapewniła sobie zwycięstwo w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

Prawy obrońca: GRZEGORZ WOJTKOWIAK (Lechia Gdańsk, 3, najlepszy piłkarz Jedenastki Kolejki w trzecim notowaniu Wiosna 2015)
Defensywa Lechii okazała się kluczowa w meczu przeciwko mistrzowi Polski na PGE Arenie. Legia nie stworzyła sobie praktycznie żadnej, dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. Dzięki temu Mateusz Bąk mógł być spokojny o czyste konto. Mocno przyczynił się do tego Wojtkowiak. Przede wszystkich zneutralizował poczynania skrzydłowych drużyny z Warszawy. Po drugiej często włączał się do ofensywnych akcji biało-zielonych a to powodowało, że absorbował uwagę rywali. Stwarzał zagrożenie przy rzutach z autu. Kilkukrotnie popisywał się wrzutami na kilkadziesiąt metrów, a piłka lądowała po nich w polu karnym rywali.

Środkowy obrońca: KRZYSZTOF SOBIERAJ (Arka Gdynia, 2)
Kierowana przez niego defensywa po raz czwarty tej wiosny skończyła mecz bez straconego gola, a w sześciu tegorocznych kolejkach tylko dwukrotnie dała się wymanewrować rywalom. Jednak nie tylko za podstawowe obowiązki, którymi jest zabezpieczenie dostępu do własnej bramki, można chwalić piłkarza, który w kolejnym spotkania po raz dwusetny zagra w oficjalnym meczu żółto-niebieskich. Bez Sobieraja nie byłoby wygranej Arki nad Flotą Świnoujście. Stoper poszedł w pole karne na następujące po sobie stałe fragmenty gry: rzut wolny i rożny. Nie wycofywał się, gdy rywale po raz pierwszy wybili piłkę i był tam gdzie trzeba, gdy wróciła ona w "16" gości. Co więcej popisał się mierzonym dośrodkowaniem, którego nie powstydziłby się żaden skrzydłowy. Po tym dograniu padł właśnie w sobotę zwycięski gol dla gdynian.

Środkowy obrońca: GERSON (Lechia Gdańsk, 2)
Po meczu z Legią można mu nadać przydomek "skała". Silny fizycznie napastnik rywali, Orlando Sa miał mnóstwo problemów, aby przepchnąć Brazylijczyka. Zresztą nie tylko on miał z tym problemy. Gerson wygrywał pojedynki główkowe, dobrze grał w odbiorze nogą. Błysnął również dryblingiem w polu karnym Legii w końcówce meczu. To także zaskoczyło rywali i stworzyło zagrożenie dla Dusana Kuciaka. Gerson wydaje się środkowym obrońcą, którego brakowało w Lechii jesienią. Dobrze dogaduje się z Rafałem Janickim, a to sprawia, że wiosną Lechia straciła tylko 5 bramek.

Lewy obrońca: TOMASZ WYPIJ (Bałtyk Gdynia, 1) 22-letni defensor do Bałtyku trafił latem z Chojniczanki. Dla gdynian ściągnięcie zawodnika z I ligi o dwa poziomy niżej było wzmocnieniem, po którym wiele sobie obiecywali. Całkiem słusznie, bo Wypij jest filarem defensywy biało-niebieskich. Jesienią zagrał we wszystkich ligowych spotkaniach od pierwszej do ostatniej minuty. Wiosną zagrał w trzech z pięciu spotkań, w tym w ostatnim, gdy Bałtyk podejmował u siebie lidera III ligi Gryfa Wejherowo. Zespół, który w tej rundzie nie stracił do tej pory punktów, zaledwie zremisował z gdynianami, a Tomasz miał w tym sporą zasługę. Nominalny stoper doskonale zabezpieczył lewą stronę obrony. Interweniował spokojnie i czysto, a oprócz rozbijania ataków rywali sam podłączał się do działań ofensywnych. Gdyby tylko jego koledzy z przodu popisali się większą skutecznością, gdynianie cieszyliby się nie z remisu, a z wygranej nad liderem.

Prawy pomocnik: MACIEJ MAKUSZEWSKI (Lechia Gdańsk 1)
Jesienią czterokrotnie wybierani na Jedenastki Kolejki. Dwukrotnie został jej triumfatorem. Dzięki temu znalazł się w Jedenastce Roku Trójmiasta 2014 roku. Z Legią zaczął mecz na lewym skrzydle. Jak twierdzi wcale mu to nie przeszkadzało, gdyż już za czasó gry w Jagiellonii Białystok był ustawiany na ten pozycji. Miał schodzić do środka i próbować strzałów lepszą nogą. Nie wychodziło to jednak perfekcyjnie. Ożywił się po zmianie stron, gdy przeniósł się na prawe skrzydło. I właśnie zamykając akcję po tej stornie skierował piłkę głową do bramki Legii. Na gola w ekstraklasie czekał od 4 października i meczu z Cracovią. Wówczas Lechia również wygrała 1:0.

Środkowy pomocnik: ANTONI ŁUKASIEWICZ (Arka Gdynia, 1)
Był czas, gdy wydawało się, że na dobre ugrzęźnie na środku obrony, zastępując Alana Fialho. Jednak dobrze się stało, że w tej formacji znalazło się miejsce dla utalentowanego Michała Marcjanika, a rutynowany defensor może pomagać drużynie w drugiej linii. Mimo że Arce nie brakuje środkowych pomocników, a wręcz jest tam teraz największa konkurencja, to Łukasiewicz ma tę przewagę nad rywalami, że jest jedynym graczem o bardzo dobrych warunkach fizycznych. 188 centymetrów przydało się Antoniemu w końcówce meczu z Flotą, gdy głową zdobyć zwycięską bramkę. Można powoli pisać o nim nawet jako o specjaliście od rozstrzygania na korzyść Arki arcytrudnych meczów. W sobotę strzelił w 90. minucie, a jesienią gdynianie wygrywali po 2:1 po bramkach strzelanych w 86. i 89. minucie przez Łukasiewicza - odpowiednio GKS Tychy i Dolcanowi Ząbki.

Środkowy pomocnik: IGOR MICHALSKI (Lechia II Gdańsk, 1)
8 lutego skończył 17 lat. W niedzielę dostał po raz drugi szansę zaprezentowania swoich umiejętności w III lidze. Wcześniej, nazywający się tak tak samo jak jak sopocki aktor teatralny i filmowy piłkarz, zagrał 30 sierpnia 29 min. w meczu z Chemikiem Police. Zawodnik młodzieżowych grup Lechii pierwszego gola dla rezerw strzelił w środku minionego tygodnia, w meczu okręgowego Pucharu Polski z KS Mściszewice (4:0). W niedzielę zapoczątkował strzelanie w III lidze. W 69. min. zastąpił dobrze spisującego się Nazario. A w 3. min. doliczonego czasu gry doszedł do piłki, która odbiła się od poprzeczki i zapewnił Lechii II zwycięstwo nad Bałtykiem Koszalin.

Środkowy pomocnik: STOJAN VRANJES (Lechia Gdańsk, 2)
Bośniacki pomocnik wrócił do żywych. Pomijany przy ustalaniu wyjściowego składu w pierwszych, wiosennych meczach, wreszcie przypomina piłkarza, który zachwycał swoja gra kibiców Lechii. Pracuje na całym boisku, ale głównie ze względu na to, że jest ustawiany jako jeden z pary defensywnych pomocników. To stworzył jedyną ciekawą akcję w pierwszej połowie meczu z Legią. Piłka po jego strzale odbiła się niestety od słupka. W drugiej, przy coraz bardziej ofensywnym ustawieniu biało-zielonych przez chwilę pełnił nawet rolę lewego obrońcy. A gdy wrócił na środek przeprowadził rajd przez połowę boiska i strzelił z linii pola karnego. Gdyby zdecydował się na mocne uderzenie Lechia mogła prowadzić 2:0. Postanowił jednak lobować Dusana Kuciaka, a to nie wyszło po jego myśli.

Pomocnik: BRUNO NAZARIO (Lechia/Lechia II Gdańsk, 1)
Brazylijczyk zagrał w weekend w barwach pierwszej drużyny Lechii oraz rezerw. Z Legią, po czterech meczach w pierwszym składzie, wyszedł na boisko jako rezerwowy. Rozruszał jednak lewe skrzydło Lechii. Dużo walczył pod polem karnym rywali w odbiorze. I co najważniejsze, jego dośrodkowanie spadło na głowę Makuszewskiego, który strzelił jedyną bramkę w meczu. Dzień później, już przy Traugutta Nazario pojawił się w wyjściowym składzie rezerw. W pierwszej połowie był najbardziej widocznym piłkarzem na boisku. Dryblował, podawała, niestety koledzy nie potrafili zamienić tego na asysty. Sam raz groźnie strzelił na bramkę Bałtyku Koszalin, ale piłka minimalnie minęła słupek po niewłaściwej stronie.

Napastnik: MARCUS (Arka Gdynia, 4, najlepszym piłkarz Jedenastki Kolejki w pierwszym i drugim notowaniu Wiosna 2015)
Na potrzeby Jedenastki Kolejki ustawiamy go na pozycji napastnika, czyli na tej, na której zaczynał wiosnę. W sobotę Brazylijczyk operował jako środkowy pomocnik, a po przerwie prawoskrzydłowy. To on był najaktywniejszym piłkarzem Arki w formacji ofensywnej. Jako pierwszy sprawdził dyspozycję Łukasza Sapeli świetnym strzałem, potem zainicjował kontrę, który już przed przerwą na gola powinien zamienić Paweł Abbott, a i po zmianie stron "szarpał" i próbować strzelać na bramkę Floty. W takiej dyspozycji Marcus nie powinien mieć kłopotów z przedłużeniem w Gdyni kończącego się w czerwcu kontraktu.

TRENER KOLEJKI:
JERZY BRZĘCZEK (Lechia Gdańsk, 2)

Ogranie Legii to jeden z największych sukcesów tego trenera w Lechii. Po raz kolejny zespół Brzęczka zagrał na zero z tyłu i potrafił wygrać. Szkoleniowiec świetnie zareagował na sytuację, która spotkała go przed, jak i w trakcie meczu z mistrzem Polski. Po porażce z Cracovią dokonał trzech zmian w podstawowym składzie. Wszystko po to, aby załatać dziury w obronie. Następie, już w trakcie spotkania z Legią potrafił zmienić ustawienie drużyny na ultraofensywne. Ściągnął z boiska Mavroudisa Bougaidisa, czyli obrońcę i wprowadził na nie pomocnika, Bruno Nazario. Na murawie pojawili się później także Antonio ColakSebastian Mila. Colak odwdzięczył się bramką, której jednak nie uznał sędzia. Mila podał w 86. min. do Nazario, ten dośrodkował w pole karne, a tam do piłki dobiegł Maciej Makuszewski.
jag.

Opinie (37) 3 zablokowane

 • Sebastian Mila za kondycję (3)

  • 24 4

  • Mila za kondycje i zdrowie .. (2)

   Ale piłkarzem stulecia jest Kenet Zeigbo.. jeśli ktos z Was jeszcze pamięta

   • 2 1

   • "Spoko" (1)

    • 1 1

    • Spoko, spoko . Jestem.

     • 1 0

 • Kto jak nie ligowiec roku (2)

  niejaki Wiśniewski hahahaha

  • 9 7

  • No właśnie aż dziw że go nie nominowali

   • 1 5

  • lepsze to niż Janicki Sztorm buchaha

   • 1 0

 • s.Mila

  • 6 5

 • Seba!

  Mila drugą młodość przeżywa :)
  A z innej beczki. Ktoś był może w multikinie na meczu ligi mistrzów? Jutro na real:atletico się planuję wybrać i nie wiem czy warto.

  • 5 5

 • Zasłuzona wygrana Kuby Miszczuka z Arki. Nie jest to rewelacyjny bramkarz ale ma szczescie (2)

  miedzy innymi dzieki niemu Arka wiosną jeszcze nie przegrała!

  A w tym głosowaniu jak dla mnie SOBI! Zdecydowanie

  • 18 27

  • no tak flota to była potęga, a arka by zniszczyła ogóry z legii (1)

   Czy naprawdę ta jedynastka kolejki ma jakiś sens?

   • 12 4

   • nie ma żadnego bo to jak pisalem nie konkurs na najlepszego ale najpopularniejszego

    liczy sie tylko liczba kliknięć dla tego portalu po to to robią

    • 10 1

 • tylko arka gdynia

  Areczka,areczka wielki mzks

  • 20 38

 • oczywiście, że Makuszewski

  • 14 15

 • (5)

  Ten klubik nigdy nie wejdzie do ekstra prędzej zagra derby z Lechią II Gdańsk niż z pierwszym składem Lechii

  • 30 27

  • rezerwy tego klubiku sa lepsze od lechii :) (1)

   • 12 25

   • jedyne co wam zostało

    to jaranie się meczem rezerw w III lidze.

    niestety arczanie, taka wasza dola, karma zawsze wraca.

    • 19 11

  • jak to jest klubik z 1945roku (1)

   czyli czysta komuna a oni krzyczą precz z komuną.Przeczą sami sobie.Mają klub w tym mieście,klub z tradycjami,z wymordowaniem w nim przez Niemców Polskich trenerów i działaczy klubu a oni dalej z komuną za pan brat.

   • 6 21

   • przynajmniej nie mają w zarządzie "resortowych dzieci"

    • 5 1

  • a tak przy okazji to zapomniałeś

   jak Lechia gryzła murawy w niższych ligach od ekstraklasy i pierwszej ligi,czy masz piętnaście lat,jesteś kibicem tylko wtedy jak klub ma wzloty,obrosłeś w piórka i zawiniesz się jak tylko Lechia spadłaby dwie klasy niżej?

   • 10 11

 • ale że brzęczek...? (1)

  cieszę się że Lechia ma taką dobrą runde wiosenną, ale kurde zastanawia mnie to czy szkoleniowiec jest taki dobry w swojej robocie, czy farci mecz za meczem. Ciężko uwierzyć w to że gościu bez żadnej historii wygarną drużyne z dna i ciągnie ją na powierzchnie.

  • 7 15

  • Tjjjaaaa

   A Moniz to co super trener był a historię też ubogą miał. Po prostu jesień wasza, wiosna nasza i tyle. Jak zaczną jesienią grać tak jak wiosna grają to będzie miszcz ;)

   • 2 1

 • Grać ich nie nauczy może ale do każdej głowy z osobna widocznie umie dotrzeć.
  A w głowach się dzieje więcej niż w nogach u piłkarzy.

  • 10 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Katzrzyna Ziembicka 39 66 56.4%
2. Radosław Dymkowski 39 65 59%
3. Marek Brzeski 37 62 56.8%
4. Krzysztof Wiecki 39 62 51.3%
5. Grzegorz A 37 61 56.8%

Tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Raków Częstochowa 34 23 6 5 63:24 75
2 Legia Warszawa 34 19 9 6 57:37 66
3 Lech Poznań 34 17 10 7 51:29 61
4 Pogoń Szczecin 34 17 9 8 57:46 60
5 Piast Gliwice 34 15 8 11 40:31 53
6 Górnik Zabrze 34 13 9 12 45:43 48
7 Cracovia 34 12 10 12 41:35 46
8 Warta Poznań 34 12 9 13 37:35 45
9 Zagłębie Lubin 34 12 9 13 35:44 45
10 Radomiak Radom 34 12 8 14 34:41 44
11 Stal Mielec 34 11 10 13 36:40 43
12 Widzew Łódź 34 11 8 15 38:47 41
13 Korona Kielce 34 11 8 15 39:48 41
14 Jagiellonia Białystok 34 9 14 11 48:49 41
15 Śląsk Wrocław 34 9 11 14 35:48 38
16 Wisła Płock 34 10 7 17 41:50 37
17 LECHIA GDAŃSK 34 8 6 20 28:56 30
18 Miedź Legnica 34 4 11 19 33:55 23
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy pierwsze drużyny zapewnią sobie występy w europejskich pucharach. W związku ze zdobycie Pucharu Polski przez Legię Warszawa, która została wicemistrzem, w międzynarodowych rozgrywkach zagra także czwarta drużyna.
Z PKO BP Ekstraklasa zdegradowane zostaną trzy ostatnie drużyny.

Wyniki 34 kolejki

 • Piast Gliwice - LECHIA GDAŃSK 3:0 walkower (mecz nie został dokończony z powodu rac rzucanych na boisko z sektora gości, w momencie przerwania gry Lechia prowadziła 1:0)
 • Cracovia - Wisła Płock 3:0 (1:0)
 • Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 2:0 (1:0)
 • Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 3:1 (2:1)
 • Miedź Legnica - Górnik Zabrze 0:0
 • Pogoń Szczecin - Radomiak Radom 4:0 (1:0)
 • Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)
 • Stal Mielec - Warta Poznań 1:0 (1:0)
 • Widzew Łódź - Korona Kielce 0:3 (0:2)

Ostatnie wyniki Lechii

27 maja 2023, godz. 17:30
74% Piast Gliwice
9% REMIS
17% LECHIA Gdańsk
Legia Warszawa
8% LECHIA Gdańsk
9% REMIS
83% Legia Warszawa

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Maciej Szpak 32 50 50%
2. Grzegorz Wantoch-rekowski 35 49 45.7%
3. Miś Beżuś 33 48 48.5%
4. Marek Węgrzynowski 35 44 40%
5. Sylwia Figura 33 43 42.4%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 ŁKS Łódź 34 19 9 6 58:36 66
2 Ruch Chorzów 34 17 11 6 48:33 62
3 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 34 16 13 5 55:37 61
4 Wisła Kraków 34 18 6 10 61:38 60
5 Puszcza Niepołomice 34 16 10 8 49:36 58
6 Stal Rzeszów 34 14 9 11 57:44 51
7 Podbeskidzie Bielsko-Biała 34 12 13 9 56:47 49
8 ARKA GDYNIA 34 13 9 12 56:45 48
9 Chrobry Głogów 34 12 10 12 44:53 46
10 GKS Katowice 34 10 14 10 41:39 44
11 Zagłębie Sosnowiec 34 10 12 12 33:43 42
12 Górnik Łęczna 34 9 13 12 40:45 40
13 GKS Tychy 34 10 9 15 46:52 39
14 Resovia 34 9 11 14 43:51 38
15 Odra Opole 34 10 7 17 39:48 37
16 Skra Częstochowa 34 9 4 21 19:50 31
17 Chojniczanka Chojnice 34 5 12 17 35:57 27
18 Sandecja Nowy Sącz 34 5 12 17 28:54 27
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Ponadto zespoły z miejsc 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.

Wyniki 34 kolejki

 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - ARKA GDYNIA 2:1 (1:0)
 • Stal Rzeszów - Skra Częstochowa 2:1 (0:1)
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Apklan Resovia 4:3 (1:3)
 • Ruch Chorzów - GKS Tychy 1:0 (0:0)
 • Puszcza Niepołomice - Chrobry Głogów 0:1 (0:0)
 • Górnik Łęczna - Wisła Kraków 0:3 (0:2)
 • Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:1)
 • ŁKS Łódź - Odra Opole 1:0 (1:0)
 • Chojniczanka Chojnice - GKS Katowice 3:3 (2:1)

Ostatnie wyniki Arki

Bruk-Bret Termalica Nieciecza
3 czerwca 2023, godz. 17:30
72% Bruk-Bret Termalica Nieciecza
10% REMIS
18% ARKA Gdynia
ŁKS Łódź
35% ARKA Gdynia
24% REMIS
41% ŁKS Łódź

Najbliższy mecz Bałtyku

Jarota Jarocin
79% BAŁTYK Gdynia
9% REMIS
12% Jarota Jarocin

Tabela

Piłka nożna - III liga
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Olimpia Grudziądz 32 21 7 4 68:17 70
2 Pogoń II Szczecin 32 19 9 4 66:22 66
3 GEDANIA 1922 GDAŃSK 32 19 4 9 60:51 61
4 Polonia Środa Wielkopolska 32 19 3 10 70:51 60
5 Zawisza Bydgoszcz 32 18 5 9 66:40 59
6 KP Starogard Gdański 32 17 8 7 42:31 59
7 Świt Skolwin 32 15 7 10 58:39 52
8 Pogoń Nowe Skalmierzyce 32 14 6 12 48:46 48
9 Sokół Kleczew 32 13 5 14 49:46 44
10 Unia Swarzędz 32 11 10 11 37:41 43
11 Błękitni Stargard 32 10 11 11 46:44 41
12 Cartusia Kartuzy 32 10 9 13 35:40 39
13 Stolem Gniewino 32 9 7 16 32:51 34
14 Unia Solec Kujawski 32 8 8 16 36:57 32
15 Jarota Jarocin 32 8 6 18 39:64 30
16 Vineta Wolin 32 6 11 15 42:63 29
17 BAŁYK GDYNIA 32 7 4 21 39:68 25
18 Unia Janikowo 32 2 4 26 17:79 10
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Unia Janikowo po 17. kolejkach wycofała się z rozgrywek i na koniec sezonu zajmie ostatnie miejsce. Kolejne spotkania z jej udziałem będą weryfikowane jako walkower na korzyść rywala.

Wyniki 32 kolejki

 • GEDANIA 1922 GDAŃSK - Cartusia Kartuzy 2:4 (2:2)
 • Vineta Wolin - BAŁTYK GDYNIA 3:1 (0:0)
 • Olimpia Grudziądz - Polonia Środa Wielkopolska 1:0 (0:0)
 • Unia Solec Kujawski - Pogoń II Szczecin 1:0 (0:0)
 • Błękitni Stargard - Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:2 (0:1)
 • Sokół Kleczew - KP Starogard Gdański 1:2 (0:1)
 • Jarota Jarocin - Unia Swarzędz 3:0 (1:0)
 • Świt Skolwin - Zawisza Bydgoszcz 3:3 (0:3)
 • Stolem Gniewino - Unia Janikowo 3:0 (walkower)

Ostatnie wyniki Bałtyku

3 czerwca 2023, godz. 16:00
21% Vineta Wolin
25% REMIS
54% BAŁTYK Gdynia
Sokół Kleczew
49% BAŁTYK Gdynia
18% REMIS
33% Sokół Kleczew

Relacje LIVE

Najczęściej czytane