Mitrosz, Kozłowska i Czarniecka mistrzyniami

14 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
Malwina Kozłowska była gwiazdą mistrzostw Polski juniorek w gimnastyce artystycznej. Malwina Kozłowska była gwiazdą mistrzostw Polski juniorek w gimnastyce artystycznej.

Aż 25 medali zdobyły gdyńskie gimnastyczki artystyczne w indywidualnych i drużynowych mistrzostwach Polski. Prymat wśród seniorek potwierdziła Joanna Mitrosz, która pięciokrotnie sięgała po złoto. Wielobój w kategorii młodzieżowej wygrała Anna Czarniecka, a w rywalizacji najmłodszych zawodniczek, które startowały w Iławie trzy złote i dwa srebrne krążki wywalczyła Malwina Kozłowska

.

Mitrosz nie spoczywa na laurach. 23-letnia gimnastyczna UKS Jantar Gdynia po zdobycia ósmego miejsca w mistrzostwach świata, które daje jej prawo startu na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich zdeklasowała rywalki w mistrzostwach Polski, a w najbliższy weekend wystartuje w Pucharze Świata w Brnie.

W Iławie podopieczna Alicji Urbaniak w wieloboju zdobyła 111.900 i kolejną w klasyfikacji zawodniczkę wyprzedziła aż o ponad pięć punktów. Ponadto gdynianka zdobyła złote medale we wszystkich finałach z poszczególnymi przyborami uzyskując w nich następujące rezultaty: wstążka 28.000; maczugi 28.450; piłka 27.550; obręcz 27.350.

Dwa medale w wieloboju zdobyła Anna Czarniecka. Reprezentantka SGA Gdynia w rywalizacji seniorek zajęła drugie miejsce, a złoto odebrała po wyodrębnieniu oddzielnej klasyfikacji w kategorii młodzieżowej. Ponadto podopieczna Joanny Pęgowskiej w seniorskich finałach wywalczyła srebro po ćwiczeniu z obręczą oraz brązowe krążki w układach z maczugami i wstążką, a z piłką była czwarta.

O ile w rywalizacji najstarszych gimnastyczek artystycznych dorobek Gdyni był bardzo dobry to w rywalizacji juniorek wręcz znakomity! W klasyfikacji drużynowej triumfował UKS Jantar przed SGA. Podopieczne Hanny Narloch - Malwina Kozłowska, Julia Mendelewska, Angelika Rywalska zdobyły 253 punkty. Natomiast zawodniczki Ewy Gustafsson - Marta Kulesza, Dagmara Bąk, Joanna Sawicka uzbierały 234.750.

W wieloboju indywidualnych wszystkie medale zdobyły gdynianki. Ta sztuka udała im się także w dwóch z czterech finałów. Po pięć razy na podium stawały Kozłowska i Mendelewska. O przewadze zawodniczek Jantara i SGA nad resztą Polski najlepiej świadczy fakt, że na 15 możliwych do zdobycia medali indywidualnie wywalczyły aż 13! Dwa brązowe krążki zabrała im Marta Nowicka (Błękitna Szczecin).

Warto podkreślić, że wszystkie nasze medalistki są uczennicami lub absolwentkami Szkoły Mistrzostwa Sportowego znajdującej się przy ulicy Władysława IV 54 w Gdyni. W tej placówce pracują również na co dzień trenerki gimnastyczek artystycznych.