Mitrosz w czołówce Pucharu Świata

6 kwietnia 2010 (artykuł sprzed 14 lat)
W Gdyni mistrzyniami Polski zostały gimnastyczki miejscowego SGA W Gdyni mistrzyniami Polski zostały gimnastyczki miejscowego SGA

To były bardzo dobre dni dla gdyńskiej gimnastyki artystycznej. Joanna Mitrosz wróciła z wysokimi lokatami z kolejnych zawodów Pucharu Świata, a najmłodsze adeptki tej dyscypliny sięgały po medale drużynowych mistrzostw Polski oraz kwalifikowały się z czołowych pozycji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

.

Coraz bliżej podium Pucharu Świata jest nasza olimpijka z Pekinu. Zawodniczka Jantaru Gdynia w greckiej Kalamacie zajęła szóste miejsce w wieloboju oraz zakwalifikowała się do finałów we wszystkich przyborach. Najlepiej Joasi poszło w ćwiczeniach ze skakanką oraz wstążką, które przyniosły jej piąte miejsca, a w tym drugim przyborze kwalifikacje nawet ukończyła jako czwarta. Ponadto Mitrosz zajęła szóstą lokatę po układzie z obręczą oraz ósmą z piłką.

Wielobój:
1. Daria Kondakova (Rosja) 111,775 punktu, 2. Silviya Miteva (Bułgaria) 106,300, 3. Liubou Charkashyna (Białoruś) 106,225..., 6. MITROSZ 104,925.

Skakanka:
1. Kondakova 28,200, 2. Melitina Staniouta(Białoruś) 27,575, 3. Yana Lukonina Yana (RUS) 26,975..., 5. MITROSZ 26,725.

Wstążka:
1. Kondakova 27,550, 2. Aliya Garayeva (Azerbejdżan) 27,250, 3. Charkashyna 27,050..., 5. MITROSZ 26,150.

Obręcz:
1. Staniouta 27,350, 2. Kondakova 27,200, 3. Charkashyna 27,100..., 6. MITROSZ 26,300

Piłka:
1. Miteva 27,825, 2. Staniouta 27,600, 3. Kondakova 27,025...8. MITROSZ 25,875.

Najmłodsze adeptki gimnastyki artystycznej walczyły na krajowych planszach o drużynowe medale mistrzostw Polski oraz kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W Gdyni rywalizowały zawodniczki klasy II. Turniej, nad którym patronat objęła wiceprezydent miasta, Ewa Łowkiel zgromadził na starcie 72 gimnastyczni z 20 klubów.

Mistrzyniami Polski została drużyna SGA Gdynia w składzie Marta Kulesza, Katarzyna Romaniuk i Angela Kosoulieva. Kulesza przed Romaniuk wygrała w klasyfikacji indywidualnej, a tuż poza podium, na czwartym miejscu uplasowała się Kosoulieva.

Wszystkie gdyńskie zawodniczki są uczennicami klas IV i V SMS, który wchodzi w skład Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Władysława IV 54. Najlepsze zawodniczki otrzymały medale, puchary i dyplomy.