Janicki asystował przy wygranej nad Grecją

19 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Rafał Janicki ma powody do zadowolenia. Młodzieżowa reprezentacja Polski z obrońcą Lechii Gdańsk w składzie na własnym boisku wygrała komplet meczów w grupie 7 eliminacji mistrzostw Europy. Rafał Janicki ma powody do zadowolenia. Młodzieżowa reprezentacja Polski z obrońcą Lechii Gdańsk w składzie na własnym boisku wygrała komplet meczów w grupie 7 eliminacji mistrzostw Europy.

Młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce nożnej zrobiła duży krok w kierunku wygrania grupy 7 i awansu do baraży o prawo gry w finałach mistrzostw Europy 2015 roku. Biało-czerwoni pokonali w Krakowie Grecję 3:1 (0:0). Przy pierwszym z trzech goli Arkadiusza Milika asystował obrońca Lechii Gdańsk, Rafał Janicki. Nie powiodło się 20-latkom, którzy przegrali w Łęcznej z Niemcami w Pucharze Czterech Narodów 0:1 (0:0). Do przerwy w tym spotkaniu grał pomocnik Arki Gdynia, Michał Rzuchowski.

Arkadiusz Milik potwierdził, że jest niekwestionowaną gwiazdą młodzieżowej reprezentacji Polski. Napastnik niemieckiego FC Augsburg ustrzelił hat-tricka, a w tych eliminacjach ma już 9 strzelonych goli. Takim dorobkiem nie może się pochwalić żaden inny piłkarz w tych rozgrywkach!

Przy pierwszym golu dla zespołu Marcina Dorny asystą popisał się Rafał Janicki. Obrońca Lechii zagrał na prawej stronie defensywy. Właśnie z tej strony boiska włączył się do akcji ofensywnej i zagrał mocną piłkę kilka metrów od bramki greckiej. Milikowi wystarczyło dostawić nogę, by skierować piłkę do siatki.

W 77. minucie Arek dobił do siatki piłkę, którą bramkarz rywali odbił po strzale rezerwowego Mateusza Lewandowskiego. Hat-trick mógł być szybciej niż w doliczonym czasie gry, ale po strzale głową Milika piłka odbiła się od poprzeczki.

Niewiele jednak brakowało, aby zwycięstwo umknęło biało-czerwonym. W 90. minucie Grecy mieli karnego, ale przy wyniku 1:2 Ioannis Potouridis strzelił obok bramki.

Po tym uderzeniu żółtą kartę otrzymał Janicki. Sędzia uznał, że obrońca Lechii specjalnie przetrzymuje piłkę, aby opóźnić wznowienie gry.

Do młodzieżowej reprezentacji powołany był jeszcze drugi piłkarza gdańskiego klubu. Jednak podobnie jak w piątkowym spotkaniu z Maltą Adam Pazio nie został wprowadzony na boisko.

MŁODZIEŻOWKA NA WYJEŹDZIE ROZBIŁA MALTĘ 5:1

Zwycięstwo w Krakowie stawia Polaków w bardzo dobrej sytuacji w walce o zwycięstwo w grupie. Biało-czerwonych do rozegrania pozostał jeszcze jeden mecz. 9 września przyszłego roku zakończą rozgrywki grupowe spotkanie wyjazdowym z Grecją.

Do baraży awansują zwycięzcy dziesięciu grup oraz cztery zespoły z drugich miejsc, które będą mieć najlepszy bilans w meczach ze zwycięzcami i drużynami z miejsc 3-5. Turniej finałowy zostanie rozegrany w 2015 roku w Czechach. Będzie on jednocześnie kwalifikacją do igrzysk olimpijskich 2016 roku.

Kraków - U-21: Polska - Grecja 3:1 (0:0)
Arkadiusz Milik 61, 79, 90 - Nikolaos Karelis 85

POLSKA: Szumski - Janicki, Golla, Kamiński, Dziwniel - Chrapek (90+3 Dąbrowski), Furman - Wszołek, Zieliński (86 Wolski), Pawłowski (77 Lewandowski) - Milik.

Tabela grupy 7:
1. POLSKA 7 15 16: 7
2. Turcja 5 10 9: 5
3. Grecja 5 9 15: 5
4. Szwecja 4 4 6:10
5. Malta 5 0 1:20

Reprezentacja Polski do lat 20 nigdy nie triumfowała w Pucharze Czterech Narodów i nie będzie najlepsza zapewne także w 13. edycji tych rozgrywek. Szansę na pierwsze miejsce biało-czerwoni pogrzebali praktycznie w Szczecinie, przegrywając z rówieśnikami z Niemiec 0:1 (0:0). Na zakończenie rozgrywek nasza drużyna zagra z Włochami na wyjeździe.

Do kadry Jacka Zielińskiego powołanych zostało dwóch piłkarzy Arki. W piątek Michał Szromnik zachował czyste konto w wygranym spotkaniu ze Szwajcarią. Mecz w Łęcznej golkiper żółto-niebieskich obejrzał z ławki.

Natomiast ponownie jedną połowę zaliczył Michał Rzuchowski. Jedyna różnica była tylko taka, że defensywny pomocnik Arki we wtorek zagrał do przerwy, gdy z Helwetami zagrał po przerwie.

Łęczna - U-20: Polska - Niemcy 0:1 (0:0)
Bramka:
Maximilian Thiel 55

POLSKA: Sobieszczyk - Fryc, Nalepa, Długołęcki, Hiszpański - Nowak, Rzuchowski (46 Drewniak) - Bąk (73 Kun), Kobylański (59 Zwoliński), Rybicki (86 Dytko) - Mikita

• Internetowi napinacze (1)

Znawcy futbolu . Co wam w zyciu się udało ???

• 8 5

• kangur...

kicaj w podskokach...

• 0 4

• (1)

I gol dla Grecji po jego błędzie. Asysta zwykły przypadek. To był nieudany strzał na bramkę. Moim zdaniem był jednym z najsłabszych na boisku.

• 7 9

• Gol dla Grecji padł po błędzie warszawskiej gwiazdeczki Furmana - Janicki zszedł do skrzydłowego i wyraznie pokazywał żeby Furman doszedł do wchodzącego napastnika ale Furman miał to w d..ie. Asysta może i przypadkowa ale i tak niezbyt często w naszych warunkach zdarza się dogranie od bocznego obrońcy...i wcale nie był taki najsłabszy - zagrał poprawnie pomimo , że znowu zmieniono Mu pozycję...

• 5 0

• Asysta (1)

Asysta ? przecież strzelał , ale tak czy siak wole oglądać młodych niż te stare pokraki nie umiejące przyjąć piłki , nie mowiąc o dokładnym podaniu

• 10 3

• asysta

tylko "znawcy" w studio powiedzieli ze to byl strzal i wiekszosc lyka jak pelikany sledzie. Silne wkopniecie pilki wzdluz bramki wlasnie na Milika

• 0 0

• Janicki? To przeciez zwykly nieudacznik pilkarski.

• 4 6

• Ups!!! (1)

Ponad 1,5 mln zł musi zapłacić Lechia Gdańsk z tytułu niewłaściwie rozwiązanych kontraktów z trzema piłkarzami - Bédim Buvalem, Borisem Radovanoviciem i Frane Čačiciem oraz trenerem Rafałem Ulatowskim.

Klub definitywnie przegrał procesy przed odpowiednimi instancjami prawnymi PZPN i FIFA.

źródło: własne / Przegląd Sportowy