Szubert przypieczętował porażkę Bałtyku

11 lipca 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł na ten temat Piłkarze Bałtyku wznowili treningi
Michał Szubert jeszcze w minionym sezonie grał dla Arki. Teraz trenuje z Kotwicą Kołobrzeg. W sobotę przypomniał się w Gdyni zdobywając bramkę przeciwko Bałtykowi. Michał Szubert jeszcze w minionym sezonie grał dla Arki. Teraz trenuje z Kotwicą Kołobrzeg. W sobotę przypomniał się w Gdyni zdobywając bramkę przeciwko Bałtykowi.

Piłkarze Bałtyku Gdynia przegrali w pierwszym letnim sparingu z Kotwicą Kołobrzeg 1:3 (1:0). Biało-niebiescy zagrali niemal dwiema odmiennymi jedenastkami, z których lepiej wypadła ta z pierwszej połowy. Jedyną bramkę dla biało-niebieskich zdobył zgłaszający chęć powrotu do biało-niebieskich po sezonie spędzonym w Kaszubii Kościerzyna Paweł Rasmus. Po meczu trener Martyniuk pożegnał trzech testowanych graczy, pozostałym będzie przyglądał się

Rasmus 12 - Świechowski 49, Berg 59, Szubert 90.

BAŁTYK
I połowa: Matysiak - Traut, Proena, Wypij, Neubauer - Rałowiec, Zaniewski, Zejglić, Rasmus, Piekarski - Żołnowski

II połowa: Klebba - Ponurko, Ostrowski, Neubauer, Wesołowski - Kiełtyka, Oller, Kujawa, Gródek, Węgliński - Kuzimski

RUSINEK ZOSTAWIA BAŁTYK DLA LECHII

W pierwszym ze sparingów przygotowujących do nowego sezonu podopieczni Marcina Martyniuka zmierzyli się z II-ligowcem. Przypomnijmy, że Kotwica utrzymała się w tej klasie rozgrywkowej po wycofaniu Widzewa Łódź.

Szkoleniowiec gdynian wykorzystał sobotni mecz do przyjrzenia się licznym testowanym graczom, do których w sobotę dołączył 20-letni Michał Kiełtyka. Pomocnik zaliczył już w swojej karierze 58 meczów w II lidze i 8 występów o klasę wyżej. W poprzednim sezonie awansował do II ligi z Radomiakiem, do którego trafił na wiosnę z Puszczy Niepołomice.

Ruchy kadrowe w Bałtyku Gdynia przed sezonem 2015/16
Przybyli: Piotr Karasiński (obrońca, Cartusia), Marcin Matysiak (bramkarz, Stal Kraśnik), Maciej Cackowski (bramkarz, powrót z wypożyczenia do Jaguara Gdańsk), Szymon Rychłowski (napastnik, powrót z wypożyczenia do Cartusii), Dawid Zadrowski (napastnik, Stolem Gniewino), Filip Karmański (obrońca, powrót z wypożyczenia do juniorów Lechii Gdańsk)

Przedłużyli umowy: Daniel Klebba (bramkarz), Tomasz Piekarski (pomocnik), Mariusz Węgliński (pomocnik), Tomasz Wypij (obrońca)

Mogą przyjść: Paweł Rasmus (pomocnik, Kaszubia Kościerzyna), Kewin Wesołowski (obrońca, Kaszubia Kościerzyna), Michał Kiełtyka (pomocnik, Radomiak Radom), Jakub Zejglić (pomocnik, Gwardia Koszalin), Mikołaj Rałowiec (pomocnik, Granica Kętrzyn), Marek Traut (obrońca, Granica Kętrzyn), Karol Zaniewski (obrońca, Gedania), Jakub Neubauer (obrońca, Polonia Gdańsk), Sebastian Żołnowski (napastnik, Puszcza Niepłomice)

Odeszli: Krzysztof Rusinek (napastnik), Rafał Bujnowski (pomocnik), Marcin Kajca (pomocnik), Michał Szałek (obrońca), Maciej Szlaga (bramkarz) - wszyscy koniec kontraktów, Arkadiusz Gieraszek (pomocnik, powrót po wypożyczeniu do Lecha Poznań), Michał Dmitrzyk (pomocnik, skrócenie wypożyczenia z Gryfa 2009 Tczew)

Bałtyk sparing na boisku A w Gdyni rozpoczął udanie, bo już przed upływem kwadransa gry prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Paweł Rasmus. Pomocnik, który chce wrócić do Bałtyku po rocznej przerwie na grę w Kaszubii, wykończył kombinacyjną akcję Sebastiana ŻołnowskiegoTomasza Piekarskiego posyłając piłkę obok bramkarza.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie a trener Martyniuk wymienił praktycznie całą jedenastkę. Na boisku zostawił jedynie Jakuba Neubauera, sprawdzanego obrońcę Polonii Gdańsk. Niestety, w zestawieniu przygotowanym po zmianie stron gdynianie szybko stracili dwa gole, oba po uderzeniach z dystansu.

Natomiast tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Kotwica zdobyła trzecie trafienie. Sytuację sam na sam wykorzystał Michał Szubert. Napastnik po wygaśnięciu kontraktu w Arce, szuka angażu w II lidze. W środę zagrał w sparingu Gryfa Wejherowo, a teraz próbuje szczęścia w Kołobrzegu.

Michał Szubert często ćwiczył indywidualnie, gdy inni piłkarze Arki zeszli już po treningu do szatni

Nowych piłkarzy szuka także Bałtyk. Po sobotnim meczu testy w Gdyni zakończyli: Michał Oller, Mateusz PonurkoPaweł Kujawa.

- Pozostali testowani gracze zostaną z nami jeszcze tydzień. Zespół, który zagrał dziś do przerwy zaprezentował się zdecydowanie korzystnie. Dwa różne wyniki połów nie są przypadkiem. Na pewno na pochwałę zasługuje bramkarz Marcin Matysiak, który spisywał się bardzo pewnie - podsumowuje trener Martyniuk.

Letnie sparingi Bałtyku Gdynia
1 porażka, bramki 1:3
11 lipca (Gdynia) Kotwica Kołobrzeg (II liga) 1:3 (1:0)
Bramka: Rasmus
18 lipca (Elbląg) Olimpia Elbląg (III liga) godz. 12:00
22 lipca (Gdynia) Arka II Gdynia (III liga)
25 lipca (Tczew) Gryf 2009 Tczew (IV liga)
29 lipca (Gniewino) Stolem Gniewino (IV liga)
1 sierpnia (Gdynia) Start Warlubie (III liga)