• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Mniejszy ruch na drogach, bo... Polacy oglądali mecz

mJ
26 listopada 2022, godz. 12:00 
Opinie (37)
Wielu kibiców polskiej reprezentacji szybciej wyszło z pracy, aby tylko zdążyć na pierwszy gwizdek w meczu z Meksykiem. Wielu kibiców polskiej reprezentacji szybciej wyszło z pracy, aby tylko zdążyć na pierwszy gwizdek w meczu z Meksykiem.

Za nami już niemal tydzień zmagań o piłkarskie mistrzostwo świata na boiskach w Katarze. Polacy swój pierwszy, remisowy mecz z Meksykiem rozegrali w miniony wtorek. Na chwilę do niego wracamy i sprawdzamy, jak spotkanie z udziałem naszej reprezentacji wpłynęło na ruch na drogach.Jaki będzie rezultat meczu Polska - Arabia Saudyjska?

Przypomnijmy, że 22 listopada Polska rozegrała swój pierwszy grupowy mecz z Meksykiem. Spotkanie, które rozpoczęło się o godz. 17, zakończyło się bezbramkowym remisem. Jak wielu rodaków kibicowało naszej reprezentacji? Twórcy Yanosika sprawdzili ruch na drogach w tym czasie.

Piłkarskie mistrzostwa świata jeszcze się dobrze nie rozkręciły, a dane ekspertów Yanosika już potwierdzają, że w naszym kraju jest naprawdę wielu kibiców, którzy śledzą mecze polskiej reprezentacji.

Mniejszy ruch na drogach, bo Polacy zasiedli przed telewizoramiPorównaliśmy liczbę unikatowych użytkowników aplikacji Yanosik w poszczególnych godzinach 22 listopada i porównaliśmy ją z wtorkiem tydzień wcześniej, 15 listopada. Okazuje się, że aktywność kierowców od godz. 17 znacząco spadła. Taka sytuacja utrzymała się do godz. 20 - tłumaczy Patryk Treumann z Yanosika.
Zatem ruch wrócił do normy chwilę po ostatnim gwizdku sędziego.

Zgodnie z danymi twórców Yanosika spadek liczby aktywnych użytkowników aplikacji zaczął być widoczny już od godz. 16, ale punkt kulminacyjny osiągnął w czasie od godz. 18 do 19, czyli w drugiej połowie meczu polskiej reprezentacji. Spadek aktywności użytkowników aplikacji najlepiej obrazuje poniższy wykres.

W trakcie meczu Polaków spadki odnotowano nie tylko na drogach, ale także w... toaletach. O czym przeczytacie w poniższym artykule.

Kibicowaliśmy, powstrzymując się od wizyt w toalecie Kibicowaliśmy, powstrzymując się od wizyt w toalecie

Kolejne mecze PolakówDwa kolejne grupowe mecze polskiej reprezentacji z pewnością nie wpłyną na ruch na drogach, tak jak wtorkowy mecz z Meksykiem. Powody są dość oczywiste.

Drugi mecz Polska rozegra z Arabią Saudyjską w sobotę, 26 listopada, o godz. 14. W sobotnie popołudnie większość kibiców ma po prostu wolny dzień od pracy, a ruch na drogach jest zdecydowanie mniejszy niż w dni robocze.

Z kolei w trzecim meczu nasi reprezentanci zmierzą się z Argentyną. To spotkanie rozpocznie się w środę, 30 listopada, o godz. 20. To również termin, który nie powinien znacząco wpłynąć na ruch na drogach. To pora, kiedy ruch na ulicach jest niewielki.

TYPUJ WYNIKI MUNDIALU NA TROJMIASTO.PL

A jak było na mundialu w 2018 roku?Warto przy tej okazji wrócić pamięcią do poprzednich mistrzostw świata w Rosji.

Eksperci Yanosika sprawdzili również dane z 2018 roku, w którym odbył się poprzedni mundial. W tamtym roku pierwszy mecz polskiej reprezentacji odbył się 19 czerwca, również o godz. 17.

Sprawdziliśmy dane z 19 czerwca 2018 roku, w którym polska reprezentacja grała pierwszy mecz z Senegalem w Moskwie i porównaliśmy je do dnia roboczego tydzień wcześniej. W aplikacji odnotowaliśmy spadek aktywności użytkowników o 37 proc. w godz. od 17 do 19, czyli w czasie meczu. Zweryfikowaliśmy dodatkowo wybrane miasta pod względem największego spadku aktywności użytkowników naszej aplikacji - mówi Patryk Treumann.
Wówczas największe spadki aktywności użytkowników aplikacji odnotowano w Olsztynie - 49 proc. Miast, w których osiągnięto spadki przekraczające 40 proc., było więcej. Gdańsk w rankingu miast wojewódzkich uplasował się na przedostatnim miejscu. Spadek wyniósł 34 proc.

mJ

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (37)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane